KNVB-bestuurder De Jong vol ongeloof na dreigementen FIFA
DOHA (ANP) - Secretaris-generaal Gijs de Jong van de KNVB reageert met veel ongeloof op de beslissing van FIFA om aanvoerders die met een OneLove-band om hun bovenarm op het WK spelen een gele kaart te geven. "Ongelooflijk om dit van de bestuurskamer naar het veld te brengen", zegt hij in Doha, waar Oranje maandag vanaf 17.00 uur tegen Senegal speelt. "Tegelijkertijd staat het onderwerp meer dan ooit op de agenda."
De voetbalbond en selectie van bondscoach Louis van Gaal wilden met de OneLove-band graag een positieve boodschap uitdragen, voor verbinding en tegen alle vormen van racisme en discriminatie. De FIFA is fel tegenstander van politieke, religieuze en maatschappelijke uitingen.
De KNVB had de actie doorgezet als het alleen maar een boete van de wereldvoetbalbond had gekregen. Maar de nationale voetbalbond blaast de actie af, nu de FIFA heeft laten weten dat aanvoerder Virgil van Dijk een gele kaart krijgt als hij tijdens het WK een OneLove-band draagt.
Meer uit Voetbal
HAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.
44 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Kodai Sano wil NEC aan het einde van het seizoen verlaten. "Ik ben naar NEC gekomen om een volgende stap te maken", vertelt hij op de website van de club uit Nijmegen. "Ik weet hoe belangrijk die volgende stap is. Ik hoopte deze winter een stap te maken, maar ik heb ook begrip voor de situatie van de club. Nu richt ik me op de zomer."
48 minuten geledenUDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
18 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
20 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
22 uur geleden