KNVB-bestuurder De Jong vol ongeloof na dreigementen FIFA
DOHA (ANP) - Secretaris-generaal Gijs de Jong van de KNVB reageert met veel ongeloof op de beslissing van FIFA om aanvoerders die met een OneLove-band om hun bovenarm op het WK spelen een gele kaart te geven. "Ongelooflijk om dit van de bestuurskamer naar het veld te brengen", zegt hij in Doha, waar Oranje maandag vanaf 17.00 uur tegen Senegal speelt. "Tegelijkertijd staat het onderwerp meer dan ooit op de agenda."
De voetbalbond en selectie van bondscoach Louis van Gaal wilden met de OneLove-band graag een positieve boodschap uitdragen, voor verbinding en tegen alle vormen van racisme en discriminatie. De FIFA is fel tegenstander van politieke, religieuze en maatschappelijke uitingen.
De KNVB had de actie doorgezet als het alleen maar een boete van de wereldvoetbalbond had gekregen. Maar de nationale voetbalbond blaast de actie af, nu de FIFA heeft laten weten dat aanvoerder Virgil van Dijk een gele kaart krijgt als hij tijdens het WK een OneLove-band draagt.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles weet dit jaar nog niet wat winnen is. Het elftal van Melvin Boel speelde zondag met 1-1 gelijk tegen Telstar. De Eagles hebben nu negen competitieduels op rij niet gewonnen. Go Ahead staat op de veertiende plek. Telstar is de nummer 16 van de Eredivisie.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ajax heeft in de blessuretijd een nieuwe nederlaag tegen AZ voorkomen. Nadat de Alkmaarders vorige maand in het bekertoernooi met 6-0 te sterk waren, eindigde het competitieduel tussen AZ en Ajax in 1-1. AZ-verdediger Wouter Goes en Kian Fitz-Jim maakten de doelpunten in Alkmaar. AZ staat na 22 duels met 33 punten op de zevende plaats. Ajax staat vierde met 6 punten meer dan AZ.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV begint met Niek Schiks in het doel tegen FC Groningen. De doelman maakt zijn debuut voor de Eindhovense club. Zowel Matej Kovar als Nick Olij raakte tijdens de laatste training geblesseerd. Tijn Smolenaars zit als reservedoelman op de bank. Het duel in de Euroborg begint om 16.45 uur.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over het resultaat van de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht. "Hier winnen is altijd lastig", zei hij na een zege van 1-0 in stadion Galgenwaard. "Het liefst speel je negentig minuten goed. Ik denk dat we een goede eerste helft hebben gespeeld en daarna karakter hebben getoond. Mijn spelers hebben in de tweede helft voor iedere meter gevochten."
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Met drie belangrijke reddingen voorkwam Tim Wellenreuther dat Feyenoord in de problemen kwam tegen FC Utrecht. De aanvoerder hield Gjivai Zechiël tweemaal van scoren af en werkte ook een schot van Miguel RodrÃguez uit zijn doel.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht tot een goed einde gebracht. De ploeg van trainer Robin van Persie zegevierde met 0-1 en staat weer tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 1 punt op NEC dat een duel minder heeft gespeeld.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht gewonnen (0-1). Oussama Targhalline maakte in de tiende minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
4 uur geleden