Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB-bestuurder De Jong kandidaat voor mensenrechtencomité FIFA

KNVB-bestuurder De Jong kandidaat voor mensenrechtencomité FIFA

ZEIST (ANP) - De kans is groot dat secretaris-generaal Gijs de Jong van de KNVB toetreedt tot het mensenrechtencomité van wereldvoetbalbond FIFA. De Nederlander is samen met de Noorse Lise Klaveness vanuit de Europese voetbalbond UEFA naar voren geschoven. De FIFA had de UEFA eerder twee plaatsen voor Europese leden toegezegd. Naast De Jong en Klaveness zijn er verder geen kandidaten vanuit de UEFA.

Het nieuw te installeren comité gaat zich bezighouden met de rol van de FIFA rond toernooien als het om mensenrechten gaat.

De KNVB meldt terug te zijn geweest naar Qatar. "Vooraf hebben we al gezegd dat we ons voor, tijdens én na het WK inzetten voor een betere situatie van de arbeidsmigranten in Qatar", aldus De Jong, die voor het WK met mensenrechtenorganisaties en politici sprak om te horen wat de KNVB kon doen om de situatie voor werknemers in Qatar te verbeteren. Een van de dingen die naar voren kwam was om van lokale leveranciers te eisen dat zij recent ingevoerde wetten ter bescherming van werknemers volledig nakomen.

Programma voor de komende vier jaar

"De KNVB heeft deze taak zeer serieus genomen. Het feit dat we hier nog in gesprek zijn om de stand van zaken te monitoren is daar onderdeel van", zegt De Jong. "Het structureel hieraan meewerken door het voormalige spelershotel sterkt ons in het idee dat we een goede keuze hebben gemaakt. Dit bleek opnieuw uit gesprekken met het Workers Welfare Committee van het hotel. De nieuwe wetgeving wordt goed gevolgd en hun aanpak wordt gedeeld met andere bedrijven in Qatar."

In Qatar spraken De Jong en andere KNVB-afgevaardigden ook met de directeur van het Qatar Office van de International Labour Organization (ILO), Max Tunon, over de huidige stand van zaken en mogelijke verbeteringen. ILO werkt in overleg met de Qatarese overheid aan een programma voor de komende vier jaar, dat gericht is op arbeidsrechtelijk-technische zaken. Tunon: "We waarderen de proactieve benadering en inzet van de KNVB bij het volgen van de ontwikkelingen in Qatar na het WK. Dit is een goed voorbeeld van hoe sportorganisaties met ILO en andere partners kunnen samenwerken om zo tot een eerlijke agenda in de sportwereld te komen."

Bij de Nederlandse ambassade in Qatar hoorde de KNVB dat er goede stappen zijn gezet op het terrein van hervormingen, maar dat er nog inspanningen nodig zijn wat betreft implementatie. "De recent ingevoerde wetten zijn niet teruggedraaid maar moeten eerst overal goed worden nagekomen. De ambassade is bovendien onverminderd actief met projecten op het gebied van medezeggenschap", aldus De Jong.

Meer uit Voetbal

Slechte generale Paris Saint-Germain met nederlaag bij Paris FC

PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.

12 uur geleden
Eintracht Frankfurt neemt afscheid van coach Riera

FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.

12 uur geleden
Club Brugge zet met zege op Union grote stap naar titel

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.

14 uur geleden
West Ham na nederlaag bij Newcastle dicht bij degradatie

NEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.

14 uur geleden
Neymar bij Santos gewisseld door fout vierde official

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.

15 uur geleden
Vertrekkend AZ-directeur Huiberts ereburger gemeente Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.

15 uur geleden
Elversberg promoveert en speelt voor het eerst in de Bundesliga

SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.

16 uur geleden