Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB-bestuurder De Jong kandidaat voor mensenrechtencomité FIFA

KNVB-bestuurder De Jong kandidaat voor mensenrechtencomité FIFA

ZEIST (ANP) - De kans is groot dat secretaris-generaal Gijs de Jong van de KNVB toetreedt tot het mensenrechtencomité van wereldvoetbalbond FIFA. De Nederlander is samen met de Noorse Lise Klaveness vanuit de Europese voetbalbond UEFA naar voren geschoven. De FIFA had de UEFA eerder twee plaatsen voor Europese leden toegezegd. Naast De Jong en Klaveness zijn er verder geen kandidaten vanuit de UEFA.

Het nieuw te installeren comité gaat zich bezighouden met de rol van de FIFA rond toernooien als het om mensenrechten gaat.

De KNVB meldt terug te zijn geweest naar Qatar. "Vooraf hebben we al gezegd dat we ons voor, tijdens én na het WK inzetten voor een betere situatie van de arbeidsmigranten in Qatar", aldus De Jong, die voor het WK met mensenrechtenorganisaties en politici sprak om te horen wat de KNVB kon doen om de situatie voor werknemers in Qatar te verbeteren. Een van de dingen die naar voren kwam was om van lokale leveranciers te eisen dat zij recent ingevoerde wetten ter bescherming van werknemers volledig nakomen.

Programma voor de komende vier jaar

"De KNVB heeft deze taak zeer serieus genomen. Het feit dat we hier nog in gesprek zijn om de stand van zaken te monitoren is daar onderdeel van", zegt De Jong. "Het structureel hieraan meewerken door het voormalige spelershotel sterkt ons in het idee dat we een goede keuze hebben gemaakt. Dit bleek opnieuw uit gesprekken met het Workers Welfare Committee van het hotel. De nieuwe wetgeving wordt goed gevolgd en hun aanpak wordt gedeeld met andere bedrijven in Qatar."

In Qatar spraken De Jong en andere KNVB-afgevaardigden ook met de directeur van het Qatar Office van de International Labour Organization (ILO), Max Tunon, over de huidige stand van zaken en mogelijke verbeteringen. ILO werkt in overleg met de Qatarese overheid aan een programma voor de komende vier jaar, dat gericht is op arbeidsrechtelijk-technische zaken. Tunon: "We waarderen de proactieve benadering en inzet van de KNVB bij het volgen van de ontwikkelingen in Qatar na het WK. Dit is een goed voorbeeld van hoe sportorganisaties met ILO en andere partners kunnen samenwerken om zo tot een eerlijke agenda in de sportwereld te komen."

Bij de Nederlandse ambassade in Qatar hoorde de KNVB dat er goede stappen zijn gezet op het terrein van hervormingen, maar dat er nog inspanningen nodig zijn wat betreft implementatie. "De recent ingevoerde wetten zijn niet teruggedraaid maar moeten eerst overal goed worden nagekomen. De ambassade is bovendien onverminderd actief met projecten op het gebied van medezeggenschap", aldus De Jong.

Meer uit Voetbal

PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

1 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

1 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

1 uur geleden
Coach Slot verliest met Liverpool van Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.

1 uur geleden
Brugts met FC Barcelona in finale van Champions League

BARCELONA (ANP) - Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de finale van de Champions League. De 22-jarige vleugelverdedigster schakelde met haar Catalaanse club het Duitse Bayern München in de halve finales uit. Na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd won FC Barcelona de return in Camp Nou met 4-2. Barça treft de voetbalsters van Olympique Lyon in de finale op 23 mei in het Ullevaal Stadion van Oslo.

1 uur geleden
Feyenoord zet met late zege grote stap richting Champions League

SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.

3 uur geleden
PEC Zwolle na zege op Heracles zeker van handhaving

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.

3 uur geleden