KNVB bestraft Vitesse en brengt club 21 punten in mindering
ARNHEM (ANP) - De licentiecommissie van de KNVB heeft Vitesse een straf opgelegd van 21 punten aftrek. De Arnhemse voetbalclub kreeg die sanctie omdat zij in de afgelopen periode vier overtredingen van de licentieregels heeft begaan.
Vitesse heeft volgens de KNVB over een langere periode niet tijdig en onvolledige financiële rapportages ingediend. Het gaat om de jaarstukken van het seizoen 2022/2023, de prognose, de halfjaarcijfers, de jaarstukken van het afgelopen seizoen 2023/2024 en prognose voor het huidige seizoen.
Door de puntenaftrek komt de club, die dit seizoen al 6 punten in mindering kreeg, nog vaster op de laatste plaats van de Keuken Kampioen Divisie te staan. Vitesse degradeerde afgelopen seizoen naar de KKD. De ploeg staat nu op -15 punten.
'Overnameproces'
"Voor bepaalde vergrijpen kan een Betaald Voetbal Organisatie ook een geldboete krijgen. Gezien de huidige financiële situatie van Vitesse heeft de Licentiecommissie besloten om geen geldboete op te leggen en dus te kiezen voor een puntenstraf. Daar is de club erkentelijk voor", aldus Vitesse in een verklaring.
"Het is al enkele weken bekend dat Vitesse niet heeft kunnen voldoen aan de eisen uit het licentiereglement rondom haar financiële stukken. Dit had onder andere te maken met het zogeheten continuïteitsvraagstuk, voortkomend uit het slepende overnameproces."
De KNVB sluit niet uit dat de club nog verdere sancties krijgt opgelegd. "De nu opgelegde straffen zijn opgelegd voor de overtredingen die in de afgelopen periode zijn begaan. Er kan niet vooruit worden gelopen op wat eventueel nog gaat gebeuren", aldus de licentiecommissie. Vitesse heeft besloten niet in beroep te gaan.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
26 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.
43 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot betreurde de uitschakeling van Liverpool in de Champions League en gaf het missen van de vele kansen de schuld van de thuisnederlaag tegen titelhouder Paris Saint-Germain in de kwartfinale (0-2). "Helaas was dit weer een van de wedstrijden in dit seizoen waarin we de kansen die we kregen niet benutten", zei de Nederlandse coach na afloop tegen verslaggevers. "Opnieuw presteerden we ondermaats als het gaat om afronden en dat doen we het hele seizoen al."
1 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
9 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
11 uur geleden