KNVB bestraft Vitesse en brengt club 21 punten in mindering
ARNHEM (ANP) - De licentiecommissie van de KNVB heeft Vitesse een straf opgelegd van 21 punten aftrek. De Arnhemse voetbalclub kreeg die sanctie omdat zij in de afgelopen periode vier overtredingen van de licentieregels heeft begaan.
Vitesse heeft volgens de KNVB over een langere periode niet tijdig en onvolledige financiële rapportages ingediend. Het gaat om de jaarstukken van het seizoen 2022/2023, de prognose, de halfjaarcijfers, de jaarstukken van het afgelopen seizoen 2023/2024 en prognose voor het huidige seizoen.
Door de puntenaftrek komt de club, die dit seizoen al 6 punten in mindering kreeg, nog vaster op de laatste plaats van de Keuken Kampioen Divisie te staan. Vitesse degradeerde afgelopen seizoen naar de KKD. De ploeg staat nu op -15 punten.
'Overnameproces'
"Voor bepaalde vergrijpen kan een Betaald Voetbal Organisatie ook een geldboete krijgen. Gezien de huidige financiële situatie van Vitesse heeft de Licentiecommissie besloten om geen geldboete op te leggen en dus te kiezen voor een puntenstraf. Daar is de club erkentelijk voor", aldus Vitesse in een verklaring.
"Het is al enkele weken bekend dat Vitesse niet heeft kunnen voldoen aan de eisen uit het licentiereglement rondom haar financiële stukken. Dit had onder andere te maken met het zogeheten continuïteitsvraagstuk, voortkomend uit het slepende overnameproces."
De KNVB sluit niet uit dat de club nog verdere sancties krijgt opgelegd. "De nu opgelegde straffen zijn opgelegd voor de overtredingen die in de afgelopen periode zijn begaan. Er kan niet vooruit worden gelopen op wat eventueel nog gaat gebeuren", aldus de licentiecommissie. Vitesse heeft besloten niet in beroep te gaan.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
5 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
6 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
13 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden