KNVB bestraft Vitesse en brengt club 21 punten in mindering
ARNHEM (ANP) - De licentiecommissie van de KNVB heeft Vitesse een straf opgelegd van 21 punten aftrek. De Arnhemse voetbalclub kreeg die sanctie omdat zij in de afgelopen periode vier overtredingen van de licentieregels heeft begaan.
Vitesse heeft volgens de KNVB over een langere periode niet tijdig en onvolledige financiële rapportages ingediend. Het gaat om de jaarstukken van het seizoen 2022/2023, de prognose, de halfjaarcijfers, de jaarstukken van het afgelopen seizoen 2023/2024 en prognose voor het huidige seizoen.
Door de puntenaftrek komt de club, die dit seizoen al 6 punten in mindering kreeg, nog vaster op de laatste plaats van de Keuken Kampioen Divisie te staan. Vitesse degradeerde afgelopen seizoen naar de KKD. De ploeg staat nu op -15 punten.
'Overnameproces'
"Voor bepaalde vergrijpen kan een Betaald Voetbal Organisatie ook een geldboete krijgen. Gezien de huidige financiële situatie van Vitesse heeft de Licentiecommissie besloten om geen geldboete op te leggen en dus te kiezen voor een puntenstraf. Daar is de club erkentelijk voor", aldus Vitesse in een verklaring.
"Het is al enkele weken bekend dat Vitesse niet heeft kunnen voldoen aan de eisen uit het licentiereglement rondom haar financiële stukken. Dit had onder andere te maken met het zogeheten continuïteitsvraagstuk, voortkomend uit het slepende overnameproces."
De KNVB sluit niet uit dat de club nog verdere sancties krijgt opgelegd. "De nu opgelegde straffen zijn opgelegd voor de overtredingen die in de afgelopen periode zijn begaan. Er kan niet vooruit worden gelopen op wat eventueel nog gaat gebeuren", aldus de licentiecommissie. Vitesse heeft besloten niet in beroep te gaan.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
10 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
12 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
19 uur geleden