Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB bespreekt tijdens VAR-testdagen in Zeist andere spelregels

KNVB bespreekt tijdens VAR-testdagen in Zeist andere spelregels

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het zogenoemde VAR Test Event van wereldvoetbalbond FIFA in Zeist aangegrepen om een aantal vernieuwende spelregels te bespreken in een internationaal gezelschap. Volgens secretaris-generaal Gijs de Jong van de Nederlandse voetbalbond werd er op initiatief van de KNVB gediscussieerd over tijdstraffen, de self-pass, intrappen in plaats van ingooien, een ongelimiteerd aantal wissels en zuivere speeltijd.

"We hebben er met verschillende doelgroepen, zoals coaches, fans, spelers en jeugd, over gesproken en eigenlijk kwamen we iedere keer op deze vijf punten", liet De Jong weten. "Snelle, urban sports zijn in opkomst. Komende zomer zijn skateboarden en 3-tegen-3 basketbal ook olympische sporten. Daarnaast hebben we concurrentie van esports. De vraag die we onszelf moeten blijven stellen is: 'hoe hou je voetbal interessant?’. Elf tegen elf op een veld van 105 bij 68 meter vinden wij leuk, maar in de toekomst is dit voor jongeren misschien anders."

De Jong: "Daarom willen we eens gaan kijken of we met andere regels kunnen testen. Die discussie willen we aanzwengelen, zodat we actief werken aan het 'future proof' houden van ons voetbal. Ook in 2050 moet voetbal nog populair zijn."

Testonderdelen

Met de VAR Test Events wil de FIFA de technische werking van de videoscheids optimaliseren richting het WK van 2022 in Qatar. Een mondiale werkgroep richt zich op drie testonderdelen. "Met semi-automatische buitenspeldetectie wordt buitenspel gedetecteerd door camera’s en in die gevallen wordt een signaal gegeven aan de VAR", legt de KNVB uit. "Ook een low-budget-systeem is onderdeel van de test, waarmee het mogelijk zou worden om in nog meer landen en competities de VAR te gebruiken. Daarnaast wordt er gekeken hoe de communicatie verbeterd kan worden."

De FIFA werkt nauw samen met federaties, zoals de UEFA, bonden en competities om de werking van de VAR te verbeteren. De KNVB vertolkt daarbij volgens De Jong een voortrekkersrol. "Dit sluit naadloos aan bij onze internationale strategie. We willen voorop lopen op het gebied van technologie en daar is dit een geweldig programma voor."

Meer uit Voetbal

Man die inreed op feestende Liverpool-fans ontkent 31 aanklachten

LIVERPOOL (ANP/AFP) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces 31 aanklachten ontkend, waaronder zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.

1 uur geleden
Dembélé keert tegen Tottenham zo goed als zeker terug bij PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Ousmane Dembélé maakt woensdag naar alle waarschijnlijkheid weer deel uit van de wedstrijdselectie van Paris Saint-Germain. De 28-jarige aanvaller, winnaar van de Gouden Bal, kwam dit seizoen door verschillende blessures pas vijf keer in actie. Drie weken geleden deed Dembélé voor het laatst mee.

2 uur geleden
Courtois heeft maag-darminfectie en mist duel met Olympiakos

MADRID (ANP) - Real Madrid kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Olympiakos in de Champions League niet beschikken over Thibaut Courtois. De Belgische doelman heeft een maag-darminfectie, meldt de Spaanse voetbalclub op X.

6 uur geleden
Everton-trainer noemt absurde rode kaart niet onoverkomelijk

MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.

15 uur geleden
Benfica-coach Mourinho ziet duel met Ajax als 'essentieel'

AMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.

18 uur geleden
Jeugdinternational Addai twee keer trefzeker bij ruime zege Como

TURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.

20 uur geleden
Ajax praat met Jordi Cruijff voor functie van technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.

22 uur geleden