Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB bespreekt tijdens VAR-testdagen in Zeist andere spelregels

KNVB bespreekt tijdens VAR-testdagen in Zeist andere spelregels

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het zogenoemde VAR Test Event van wereldvoetbalbond FIFA in Zeist aangegrepen om een aantal vernieuwende spelregels te bespreken in een internationaal gezelschap. Volgens secretaris-generaal Gijs de Jong van de Nederlandse voetbalbond werd er op initiatief van de KNVB gediscussieerd over tijdstraffen, de self-pass, intrappen in plaats van ingooien, een ongelimiteerd aantal wissels en zuivere speeltijd.

"We hebben er met verschillende doelgroepen, zoals coaches, fans, spelers en jeugd, over gesproken en eigenlijk kwamen we iedere keer op deze vijf punten", liet De Jong weten. "Snelle, urban sports zijn in opkomst. Komende zomer zijn skateboarden en 3-tegen-3 basketbal ook olympische sporten. Daarnaast hebben we concurrentie van esports. De vraag die we onszelf moeten blijven stellen is: 'hoe hou je voetbal interessant?’. Elf tegen elf op een veld van 105 bij 68 meter vinden wij leuk, maar in de toekomst is dit voor jongeren misschien anders."

De Jong: "Daarom willen we eens gaan kijken of we met andere regels kunnen testen. Die discussie willen we aanzwengelen, zodat we actief werken aan het 'future proof' houden van ons voetbal. Ook in 2050 moet voetbal nog populair zijn."

Testonderdelen

Met de VAR Test Events wil de FIFA de technische werking van de videoscheids optimaliseren richting het WK van 2022 in Qatar. Een mondiale werkgroep richt zich op drie testonderdelen. "Met semi-automatische buitenspeldetectie wordt buitenspel gedetecteerd door camera’s en in die gevallen wordt een signaal gegeven aan de VAR", legt de KNVB uit. "Ook een low-budget-systeem is onderdeel van de test, waarmee het mogelijk zou worden om in nog meer landen en competities de VAR te gebruiken. Daarnaast wordt er gekeken hoe de communicatie verbeterd kan worden."

De FIFA werkt nauw samen met federaties, zoals de UEFA, bonden en competities om de werking van de VAR te verbeteren. De KNVB vertolkt daarbij volgens De Jong een voortrekkersrol. "Dit sluit naadloos aan bij onze internationale strategie. We willen voorop lopen op het gebied van technologie en daar is dit een geweldig programma voor."

Meer uit Voetbal

Dekker ook komend seizoen trainer voetbalsters FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.

19 minuten geleden
NAC Breda legt verdediger Paula seizoen langer vast

BREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.

29 minuten geleden
Jeugdcoach St. Pauli komt uit de kast en bekritiseert topvoetbal

HAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.

1 uur geleden
KNVB: duels gedurende onderzoek aanklager niet overspelen

ZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.

1 uur geleden
Franse voetballer Griezmann verruilt Atlético voor Orlando City

ORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.

2 uur geleden
Fitte Brobbey wil eerste spits van het Nederlands elftal worden

ZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."

3 uur geleden
Aanhoudingen in onderzoek naar matchfixing in Tsjechisch voetbal

PRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische politie heeft in een grootschalig onderzoek naar matchfixing en illegaal gokken in het voetbal tientallen mensen aangehouden. Dat meldde het Openbaar Ministerie in Praag. Op meerdere locaties in Tsjechië werden huiszoekingen verricht.

4 uur geleden