KNVB bespreekt tijdens VAR-testdagen in Zeist andere spelregels
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het zogenoemde VAR Test Event van wereldvoetbalbond FIFA in Zeist aangegrepen om een aantal vernieuwende spelregels te bespreken in een internationaal gezelschap. Volgens secretaris-generaal Gijs de Jong van de Nederlandse voetbalbond werd er op initiatief van de KNVB gediscussieerd over tijdstraffen, de self-pass, intrappen in plaats van ingooien, een ongelimiteerd aantal wissels en zuivere speeltijd.
"We hebben er met verschillende doelgroepen, zoals coaches, fans, spelers en jeugd, over gesproken en eigenlijk kwamen we iedere keer op deze vijf punten", liet De Jong weten. "Snelle, urban sports zijn in opkomst. Komende zomer zijn skateboarden en 3-tegen-3 basketbal ook olympische sporten. Daarnaast hebben we concurrentie van esports. De vraag die we onszelf moeten blijven stellen is: 'hoe hou je voetbal interessant?’. Elf tegen elf op een veld van 105 bij 68 meter vinden wij leuk, maar in de toekomst is dit voor jongeren misschien anders."
De Jong: "Daarom willen we eens gaan kijken of we met andere regels kunnen testen. Die discussie willen we aanzwengelen, zodat we actief werken aan het 'future proof' houden van ons voetbal. Ook in 2050 moet voetbal nog populair zijn."
Testonderdelen
Met de VAR Test Events wil de FIFA de technische werking van de videoscheids optimaliseren richting het WK van 2022 in Qatar. Een mondiale werkgroep richt zich op drie testonderdelen. "Met semi-automatische buitenspeldetectie wordt buitenspel gedetecteerd door camera’s en in die gevallen wordt een signaal gegeven aan de VAR", legt de KNVB uit. "Ook een low-budget-systeem is onderdeel van de test, waarmee het mogelijk zou worden om in nog meer landen en competities de VAR te gebruiken. Daarnaast wordt er gekeken hoe de communicatie verbeterd kan worden."
De FIFA werkt nauw samen met federaties, zoals de UEFA, bonden en competities om de werking van de VAR te verbeteren. De KNVB vertolkt daarbij volgens De Jong een voortrekkersrol. "Dit sluit naadloos aan bij onze internationale strategie. We willen voorop lopen op het gebied van technologie en daar is dit een geweldig programma voor."
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.
7 uur geleden