Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB bespreekt rapport Amnesty met Europese collega's

KNVB bespreekt rapport Amnesty met Europese collega's

ZEIST (ANP) - De KNVB bespreekt het rapport van Amnesty International, waarin de risico's voor de mensenrechten in verband met de WK's voetbal van 2030 en 2034 worden beschreven, met de Europese collega's. Dat meldt de voetbalbond in reactie op de mensenrechtenorganisatie. Amnesty wil dat de FIFA het proces om Saudi-Arabië te selecteren als gastland voor het WK van 2034 stopzet, tenzij het land binnen een maand belangrijke hervormingen op het gebied van mensenrechten aankondigt. Amnesty verlangt daarbij ook actie van nationale bonden, zoals de KNVB, richting de FIFA.

"We gaan dit goed bestuderen en vervolgens bespreken met de Europese collega's. Het rapport en de oproepen zullen FIFA zeker bereiken als dat nog niet gebeurd is", aldus de KNVB. "Vanuit de rol van Amnesty is het begrijpelijk dat deze oproep gedaan wordt, vanuit de KNVB hebben we echter een brede rol in de internationale voetbalwereld. Wij zijn een voetbalbond en zullen, als we ons plaatsen, overal voetballen met uitzondering van landen waar de Nederlandse overheid dat verbiedt, omdat er bijvoorbeeld oorlog is."

De KNVB zegt te proberen de belangen van de bond, de clubs en de spelers zo goed mogelijk te behartigen. "Wij zijn ons bewust van onze maatschappelijke positie, podium en verantwoordelijkheid en gaan daar verantwoord mee om. In de internationale voetbalwereld opereren we als KNVB vanuit de verbinding en onze eigen kernwaarden. Daar hoort een permanente dialoog en diplomatie bij. Zo is wereldwijd bekend dat de KNVB voor mensenrechten staat en dat de KNVB initiatiefnemer is voor het opnemen van mensenrechtencriteria in de bidprocedure."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax veel te sterk voor FC Utrecht: 8-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.

3 uur geleden
Sparta stijgt na winst tegen NAC naar negende plaats

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.

3 uur geleden
Trainer Kruys verlengt contract bij FC Volendam tot medio 2028

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.

4 uur geleden
NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

5 uur geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

6 uur geleden
Rots bezorgt FC Twente in slotfase punt bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.

8 uur geleden
Makkelie leidt in Champions League Monaco tegen Galatasaray

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.

12 uur geleden