Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB bespreekt rapport Amnesty met Europese collega's

KNVB bespreekt rapport Amnesty met Europese collega's

ZEIST (ANP) - De KNVB bespreekt het rapport van Amnesty International, waarin de risico's voor de mensenrechten in verband met de WK's voetbal van 2030 en 2034 worden beschreven, met de Europese collega's. Dat meldt de voetbalbond in reactie op de mensenrechtenorganisatie. Amnesty wil dat de FIFA het proces om Saudi-Arabië te selecteren als gastland voor het WK van 2034 stopzet, tenzij het land binnen een maand belangrijke hervormingen op het gebied van mensenrechten aankondigt. Amnesty verlangt daarbij ook actie van nationale bonden, zoals de KNVB, richting de FIFA.

"We gaan dit goed bestuderen en vervolgens bespreken met de Europese collega's. Het rapport en de oproepen zullen FIFA zeker bereiken als dat nog niet gebeurd is", aldus de KNVB. "Vanuit de rol van Amnesty is het begrijpelijk dat deze oproep gedaan wordt, vanuit de KNVB hebben we echter een brede rol in de internationale voetbalwereld. Wij zijn een voetbalbond en zullen, als we ons plaatsen, overal voetballen met uitzondering van landen waar de Nederlandse overheid dat verbiedt, omdat er bijvoorbeeld oorlog is."

De KNVB zegt te proberen de belangen van de bond, de clubs en de spelers zo goed mogelijk te behartigen. "Wij zijn ons bewust van onze maatschappelijke positie, podium en verantwoordelijkheid en gaan daar verantwoord mee om. In de internationale voetbalwereld opereren we als KNVB vanuit de verbinding en onze eigen kernwaarden. Daar hoort een permanente dialoog en diplomatie bij. Zo is wereldwijd bekend dat de KNVB voor mensenrechten staat en dat de KNVB initiatiefnemer is voor het opnemen van mensenrechtencriteria in de bidprocedure."

Meer uit Voetbal

Spits Weghorst opnieuw in basis bij Ajax voor duel met Groningen

GRONINGEN (ANP) - Wout Weghorst begint als spits van Ajax in de basis bij het uitduel met FC Groningen. Coach Fred Grim geeft opnieuw de voorkeur aan de Nederlandse international boven Kasper Dolberg. De Deense aanvaller zit op de bank. Steven Berghuis krijgt voor het eerst sinds zijn liesblessure een basisplaats, ten koste van Rayane Bounida. Berghuis maakte de afgelopen weken al twee invalbeurten.

1 uur geleden
PSV'er Wanner kiest nationaal team Oostenrijk boven Duitsland

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.

3 uur geleden
Rutten wil met Curaçao zelfde route als Advocaat bewandelen

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.

17 uur geleden
Bayern München na zege op Borussia Mönchengladbach fier aan kop

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.

17 uur geleden
Hekkensluiter Heracles Almelo en FC Utrecht delen de punten (0-0)

ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.

18 uur geleden
Veurink beschikt weer over Van de Donk voor duel met Ierland

ZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.

22 uur geleden
Mexico zet 100.000 agenten en militairen in rond WK-wedstrijden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.

23 uur geleden