Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB benoemt WK-finalisten Robben en Van Persie tot bondsridder

KNVB benoemt WK-finalisten Robben en Van Persie tot bondsridder

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft Arjen Robben en Robin van Persie benoemd tot bondsridder. Dat gebeurde zondag tijdens een bijeenkomst voor oud-internationals in Zeist, voorafgaand aan de laatste groepswedstrijd in de Nations League in Amsterdam tussen Nederland en België. Het bondsridderschap is na het erelidmaatschap de hoogste onderscheiding die de voetbalbond kent. Wesley Sneijder, met 134 interlands recordinternational van het Nederlands elftal, werd vier jaar geleden al tot bondsridder benoemd.

Robben speelde 96 wedstrijden voor Oranje en scoorde daarin 37 keer. Van Persie kwam tot 102 interlands en is met 50 doelpunten topscorer aller tijden van Nederland. Memphis Depay en Klaas-Jan Huntelaar volgen met 42 treffers.

"Zowel voor Robin van Persie als voor Arjen Robben geldt dat ze gedurende hun hele carrière het Nederlands voetbal op een kenmerkende manier vertegenwoordigd hebben", zegt Marianne van Leeuwen, directeur betaald voetbal van de KNVB. "Niet alleen door de prachtige momenten die ze het voetbal gegeven hebben, maar ook door de manier waarop ze - ieder op een eigen wijze - hun stempel op sportieve prestaties hebben weten te drukken. Gedurende een lange periode zijn zij bovendien bepalende spelers voor Oranje geweest, waardoor een hele generatie met hen als voetbalhelden is opgegroeid."

Oranje

Robben en Van Persie deden met Oranje mee aan de WK's van 2006, 2010 en 2014 en de EK's van 2008 en 2012. Robben was bij het EK van 2004 ook al van de partij. Oranje eindigde bij het WK van 2010 als tweede en bij het WK van 2014 als derde.

Het bondsridderschap werd tot enkele jaren geleden toegekend aan vrijwilligers die gedurende een lange periode een zware vertegenwoordiging van hun vrijwilligersfunctie voor de voetbalbond hadden vervuld. Onder het voorzitterschap van Michael van Praag, in de periode van 2008 tot 2019, kwam er meer ruimte om ook op basis van een sportieve prestatie voorgedragen te worden. Internationals kunnen in aanmerking komen voor de onderscheiding als er sprake is van een bijzondere verdienste voor het Nederlands voetbal gedurende een lange periode. Daarnaast wordt er gekeken naar de manier waarop die rol is ingevuld.

Bij de bijeenkomst in Zeist waren zondag achttien oud-internationals uitgenodigd. Hun namen werden toegevoegd aan de Oranje Wall of Fame. Op de Wall of Fame hebben alle ex-spelers, -speelsters en -bondscoaches die sinds 1905 voor Oranje uitkwamen een eigen wapenschildje.

Meer uit Sport

De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

10 uur geleden
Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

11 uur geleden
Rijpma-de Jong plaatst zich op 1500 meter voor Spelen van Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.

12 uur geleden
Wereldkampioene Beune plaatst zich op 1500 meter niet voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.

12 uur geleden
Van Belle en Wiebes veroveren nog een titel op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.

13 uur geleden
Van der Poel behoudt in Azencross ongeslagen status

LOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.

14 uur geleden
Brand wint in Loenhout voor twaalfde keer op rij veldrit

LOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.

16 uur geleden