KNVB benadrukt in open brief voorbeeldfunctie Nederlands elftal
ZEIST (ANP) - Aan de vooravond van het Europees kampioenschap voetbal heeft de KNVB in een mede door maatschappelijke organisaties ondertekende open brief de voorbeeldfunctie van het Nederlands elftal benadrukt. "Het voorbeeld dat Oranje al tientallen jaren geeft, als op het hoogste niveau mensen met verschillende afkomst prettig en succesvol kunnen samenwerken, dan moet dat op elk niveau en op elk veld kunnen", zegt de bond.
"Voetbal is meer dan een sport, zeker tijdens de grote toernooien", vervolgt de KNVB. "Ons voetbal verbindt mensen, ook mensen die elkaar niet kennen, die elkaars taal niet spreken of elkaars cultuur niet kennen."
De ondertekenaars bestaan uit onder meer organisaties in het voetbal, alle bvo’s, de Anne Frank Stichting, John Blankenstein Foundation, Commissie Mijnals en - "omdat Oranje een voorbeeld is voor de gehele samenleving" - ook een selectie uiteenlopende BN’ers.
De zogenoemde #OneLove-campagne is één van de twintig onderdelen van het "gezamenlijke aanvalsplan" tegen racisme en discriminatie in het voetbal. Het plan heeft vier pijlers: bewustwording, opsporing, sanctionering en samenwerking.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
7 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
7 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
8 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
17 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden