KNVB benadrukt in open brief voorbeeldfunctie Nederlands elftal
ZEIST (ANP) - Aan de vooravond van het Europees kampioenschap voetbal heeft de KNVB in een mede door maatschappelijke organisaties ondertekende open brief de voorbeeldfunctie van het Nederlands elftal benadrukt. "Het voorbeeld dat Oranje al tientallen jaren geeft, als op het hoogste niveau mensen met verschillende afkomst prettig en succesvol kunnen samenwerken, dan moet dat op elk niveau en op elk veld kunnen", zegt de bond.
"Voetbal is meer dan een sport, zeker tijdens de grote toernooien", vervolgt de KNVB. "Ons voetbal verbindt mensen, ook mensen die elkaar niet kennen, die elkaars taal niet spreken of elkaars cultuur niet kennen."
De ondertekenaars bestaan uit onder meer organisaties in het voetbal, alle bvo’s, de Anne Frank Stichting, John Blankenstein Foundation, Commissie Mijnals en - "omdat Oranje een voorbeeld is voor de gehele samenleving" - ook een selectie uiteenlopende BN’ers.
De zogenoemde #OneLove-campagne is één van de twintig onderdelen van het "gezamenlijke aanvalsplan" tegen racisme en discriminatie in het voetbal. Het plan heeft vier pijlers: bewustwording, opsporing, sanctionering en samenwerking.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
45 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
4 uur geleden