KNVB-baas Gudde: geen winnaars in deze zaak
UTRECHT (ANP) - Ook al heeft de KNVB het kort geding van SC Cambuur en De Graafschap gewonnen en blijft het besluit overeind dat die clubs niet promoveren naar de eredivisie, directeur Eric Gudde voelde zich geen winnaar. "Ik wil de woorden winnaars of verliezers niet gebruiken. Dat we naar de rechter moesten vond ik al erg genoeg, want ik snap ook dat deze uitspraak een bittere pil is voor beide voetbalclubs", zei Gudde nadat de voorzieningenrechter in Utrecht zijn uitspraak had gedaan.
De KNVB kreeg op alle punten gelijk van de rechter, maar de raadpleging van de clubs verdiende niet de schoonheidsprijs. Gudde erkende dat hij "onhandig" is geweest. "We hebben steken laten vallen in de uitvoering en hadden duidelijker moeten zeggen dat het om een peiling ging en niet om een stemming. We hadden ook beter moeten verklaren hoe we zouden beslissen bij een onduidelijke uitkomst van de raadpleging", zei de directeur schuldbewust.
Gudde sprak wel van de bijzondere omstandigheid waarin het Nederlands topvoetbal verzeild is geraakt door het coronavirus. "We hebben hier in 70 jaar geen last van gehad, maar ik denk wel dat we er nu een streep onder kunnen zetten. De bevoegdheid voor dit soort besluiten ligt bij het bestuur betaald voetbal, dat staat duidelijk in de reglementen. Ik hoop dat we alle energie nu kunnen gebruiken om met alle partijen samen een oplossing te vinden voor de branche en dat wordt een zware klus."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.
19 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
16 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
22 uur geleden