KNVB baalt van externe stemming scheidsrechters over Van Egmond
ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB baalt van een anonieme stemming onder de scheidsrechters over het functioneren van scheidsrechterscoördinator Dick van Egmond. Op een recente bijeenkomst van belangenvereniging BSBV gaf een meerderheid van de aanwezige (assistent-)scheidsrechters aan niet verder te willen met Van Egmond.
"Dat een deel van onze medewerkers op een externe bijeenkomst bij belangenorganisatie BSVB stemt over het functioneren van een andere KNVB-medewerker vinden we vooral oncollegiaal", aldus de KNVB in een reactie. "Als werkgever hebben wij een verantwoordelijkheid naar zowel alle scheidsrechters als hun leidinggevende, Dick van Egmond."
Volgens De Telegraaf stemden 28 van de 39 aanwezige arbiters en assistenten tegen het aanblijven van de 60-jarige Van Egmond. De oud-scheidsrechter is al jaren de scheidsrechtersbaas van de KNVB en bepaalt onder meer welke wedstrijden de arbiters fluiten. De keuzes van Van Egmond zorgen nog weleens voor onvrede onder het scheidsrechterskorps.
De KNVB heeft een extern bureau een zogeheten belevingsonderzoek laten uitvoeren onder alle medewerkers van de bond. Volgens De Telegraaf durfden niet alle scheidsrechters de vragenlijst in te vullen, omdat anonimiteit niet gewaarborgd zou zijn en ze daarom bang waren om eerlijk hun mening te geven.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - FC Twente is in de tweede voorronde van de Europa League uitgeschakeld door het Hongaarse Ferencváros. Nadat Twente een week geleden in Enschede met 2-1 had verloren, werd het donderdagavond in Boedapest 2-2.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de derde voorronde van de Conference League bereikt ten koste van het Servische FK Vojvodina. Donderdag werd het in de Johan Cruijff Arena 4-1, nadat de Amsterdammers een week eerder in Servië ook al met 4-1 hadden gewonnen. Vojvodina kwam op voorsprong via Đorđe Crnomarković. Voor Ajax maakte Davy Klaassen de gelijkmaker en scoorde Oscar Gloukh drie keer.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - De Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF heeft het voorstel van de FIFA om de commerciële rechten van het WK te verkopen afgewezen. Dat meldt de bond donderdagavond in een verklaring. Eerder op donderdag ging de Europese voetbalbond UEFA over tot een boycot van competities van de FIFA zolang de plannen op tafel liggen.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Arne Slot wordt niet de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal. Dat melden diverse media donderdagavond, waaronder ESPN en het AD. De 47-jarige trainer, die eind mei ontslagen werd bij Liverpool, zou de voorkeur hebben voor een club in een Europese topcompetitie.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - John Stones heeft voor twee jaar getekend bij Internazionale. De Engelse verdediger vertrekt bij Manchester City, waar hij een aflopend contract had.
11 uur geledenSKIVE (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert heeft donderdag na de eerste ook de tweede etappe in de Ronde van Denemarken gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike maakt in Denemarken zijn rentree na een blessure waardoor hij de Tour de France miste.
12 uur geledenNYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft hard uitgehaald naar de FIFA in verband met de commercialiseringsplannen rond het WK voetbal. In de verklaring waarin de UEFA donderdag kenbaar heeft gemaakt de competities van de FIFA te boycotten, maakt de bond duidelijk dat het WK "niet te koop" is. Alle 55 UEFA-landen stemden donderdag tijdens een spoedberaad in met de boycot, zolang de plannen op tafel liggen.
13 uur geleden