KNVB baalt van externe stemming scheidsrechters over Van Egmond
ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB baalt van een anonieme stemming onder de scheidsrechters over het functioneren van scheidsrechterscoördinator Dick van Egmond. Op een recente bijeenkomst van belangenvereniging BSBV gaf een meerderheid van de aanwezige (assistent-)scheidsrechters aan niet verder te willen met Van Egmond.
"Dat een deel van onze medewerkers op een externe bijeenkomst bij belangenorganisatie BSVB stemt over het functioneren van een andere KNVB-medewerker vinden we vooral oncollegiaal", aldus de KNVB in een reactie. "Als werkgever hebben wij een verantwoordelijkheid naar zowel alle scheidsrechters als hun leidinggevende, Dick van Egmond."
Volgens De Telegraaf stemden 28 van de 39 aanwezige arbiters en assistenten tegen het aanblijven van de 60-jarige Van Egmond. De oud-scheidsrechter is al jaren de scheidsrechtersbaas van de KNVB en bepaalt onder meer welke wedstrijden de arbiters fluiten. De keuzes van Van Egmond zorgen nog weleens voor onvrede onder het scheidsrechterskorps.
De KNVB heeft een extern bureau een zogeheten belevingsonderzoek laten uitvoeren onder alle medewerkers van de bond. Volgens De Telegraaf durfden niet alle scheidsrechters de vragenlijst in te vullen, omdat anonimiteit niet gewaarborgd zou zijn en ze daarom bang waren om eerlijk hun mening te geven.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Manchester City-trainer Enzo Maresca is tevreden over de manier waarop zijn spelers zich zondag op het veld hebben getoond. City won op bezoek bij Liverpool (0-3) de eerste wedstrijd sinds de club een kleine twee weken geleden schuldig werd bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft ook de zesde competitiewedstrijd van dit seizoen in de Premier League gewonnen. De koploper nam in de topper tegen Liverpool na rust afstand: 0-3.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen is in de Eredivisie naar de zesde plaats gestegen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 5-1 te sterk voor Excelsior. FC Groningen heeft na zes speelronden 14 punten en ontvangt volgende week zondag nummer 5 Ajax, dat op 15 punten staat.
9 uur geledenROME (ANP) - Lazio is na zes speelronden de gedeelde koploper in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won voor eigen publiek met 3-1 van Monza en profiteerde daarmee van het puntenverlies van stadgenoot AS Roma, eerder op zondag bij Como (0-0).
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - Nicolas Binder heeft SC Cambuur aan een belangrijke uitzege op PEC Zwolle geholpen. De invaller uit Oostenrijk schoot de bal in de 83e minuut na een geslaagde actie hoog in het doel (0-1).
12 uur geledenVELSEN (ANP) - ADO Den Haag heeft voor de derde keer dit seizoen een punt gepakt in de Eredivisie. Het elftal van trainer Robin Peter speelde een groot deel van de uitwedstrijd tegen Telstar met een man minder na een rode kaart voor de jarige Milan Hokke, maar wist stand te houden: 2-2.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord rouwt om het overlijden van Henk van der Bijl. De doelman, die in de jaren veertig en vijftig 210 wedstrijden voor de Rotterdammers speelde, was de oudst nog levende speler van de club. Hij is 101 jaar geworden, meldt de koploper van de Eredivisie.
13 uur geleden