Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB-arts Goedhart: coronavirus is inbreker die sporen achterlaat

KNVB-arts Goedhart: coronavirus is inbreker die sporen achterlaat

ZEIST (ANP) - Bondsarts Edwin Goedhart van de KNVB vergelijkt het coronavirus met een inbreker. "Die inbreker verdwijnt weer uit je huis, maar dat betekent niet dat zijn DNA ook weg is. Zo werkt het ook met iemand die besmet is geweest met het coronavirus", zegt Goedhart, die betrokken is bij het omvangrijke testprogramma dat de KNVB in samenwerking met laboratoriumketen Eurofins heeft opgezet voor het betaalde voetbal.

Het kan volgens het hoofd medische zaken van de voetbalbond verklaren waarom enkele spelers van Ajax de uitwedstrijd in de Champions League tegen FC Midtjylland dinsdagavond mogelijk moeten overslaan. André Onana, Dusan Tadic, Davy Klaassen, Ryan Gravenberch, Maarten Stekelenburg; ze bleven maandag allemaal achter in Amsterdam terwijl trainer Erik ten Hag met slechts zeventien spelers naar Denemarken vloog. De Ajacieden testten positief op het coronavirus, mogelijk veroorzaakt door een achtergebleven restje van het virus waarmee ze in een eerder stadium besmet waren.

"De PCR-tests zijn heel gevoelig. Dat is fijn, want daardoor kan je snel dingen opsporen", zegt Goedhart. "Maar we weten inmiddels ook uit ervaring dat spelers die een infectie hebben doorgemaakt, eens in de zoveel tijd weer zwak-positief testen. Dat komt door zogeheten restmateriaal, dat verder niets te betekenen heeft. Juist omdat spelers zoveel testen, kun je dat bij hen oppikken. Dat is nu eenmaal zo, dat moeten we accepteren. We hebben hier een dispensatieregeling voor in het leven geroepen. Op het moment dat je bij een positieve test kan aantonen dat je eerder al een infectie hebt doorgemaakt, dan mag je in Nederland blijven voetballen met die waardes."

Dispensatie

Die 'dispensatie' is echter niet in alle landen hetzelfde geregeld, zo ondervond PSV vorige week toen het naar Cyprus ging en Ajax nu ook voorafgaand aan de trip naar Denemarken. De Amsterdammers hopen dat onder anderen Onana, Tadic en Gravenberch ook nog toestemming krijgen van de Deense autoriteiten om te spelen tegen Midtjylland.

"Europa telt 55 landen, die allemaal hun eigen inzichten hebben", zegt Goedhart. "De landelijke overheid bepaalt, dat gaat over het voetbal heen. Bij de UEFA kan je weliswaar ook dispensatie aanvragen, dan hoef je in principe niet eens meer getest te worden als je het virus al hebt doorgemaakt. Maar we hebben te maken met landelijke normen. En sommige landen willen eerst een negatieve test zien voordat iemand mag spelen. Bij spelers met restwaardes kan het zomaar zijn dat een test positief uitvalt en een dag later toch weer negatief. 'That's all in the game'. Niets is meer zoals het was en dus moeten we zulke zaken accepteren."

Meer uit Voetbal

Jansen stopt na 15 jaar bij Nederlands vrouwenelftal

EINDHOVEN (ANP) - Voetbalster Renate Jansen neemt afscheid van het Nederlands elftal. Dat meldt de 34-jarige aanvoerder van PSV op Instagram. "15 jaar Oranje. Mijn droom stopt hier. Het was een eer", schrijft de aanvalster, die in 2017 met Oranje in eigen land Europees kampioen werd. Ze kwam 72 keer uit voor het Nederlands team.

36 minuten geleden
FIFA-voorzitter Infantino ziet rol voetbal bij wederopbouw Gaza

SHARM-EL-SHEIKH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft toegezegd dat de wereldvoetbalbond zal helpen bij de wederopbouw van de voetbalinfrastructuur in Gaza. Dat zou onderdeel moeten gaan uitmaken van een veel breder plan. Dat heeft Infantino gezegd na de vredestop van maandag in Egypte.

37 minuten geleden
Spits Lewandowski keert met hamstringblessure terug bij Barcelona

BARCELONA (ANP) - De Poolse spits Robert Lewandowski is met een hamstringblessure teruggekeerd bij zijn club FC Barcelona. Hij maakte zondag nog de 2-0 voor Polen in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Litouwen. De Catalaanse club meldde de kwetsuur van de 37-jarige aanvaller op de eigen website.

40 minuten geleden
FIFA-baas feliciteert Kaapverdië met 'historische' WK-deelname

PRAIA (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft Kaapverdië gefeliciteerd met het bereiken van het WK voetbal van 2026. Hij noemde het op zijn socialmedia een "historisch moment" en "een prestatie die een nieuwe generatie voetballiefhebbers in het land zal inspireren".

1 uur geleden
PSV biedt vertrokken 'clubicoon' De Jong afscheid aan

EINDHOVEN (ANP) - PSV biedt de vertrokken Luuk de Jong een afscheid aan. De supporters kunnen de 35-jarige spits zaterdag, voorafgaand aan het thuisduel met Go Ahead Eagles, uitzwaaien. De Jong maakt niet alleen een ereronde door het Philips Stadion, maar hij krijgt ook een eigen tegel in de Walk of Fame. Daarmee wordt hij niet alleen de jongste speler met een tegel in de vloer van het Philips Stadion, maar ook de enige nog actieve speler met die eer, meldt PSV op zijn website.

5 uur geleden
Frankrijk verspeelt punten tegen IJsland in WK-kwalificatie

REYKJAVIK (ANP) - Frankrijk heeft in groep D van de WK-kwalificatie zijn eerste punten verspeeld. De formatie van bondscoach Didier Deschamps kwam in de uitwedstrijd tegen IJsland niet verder dan 2-2.

15 uur geleden
Kaapverdië met Rotterdamse spelers voor het eerst naar WK voetbal

PRAIA (ANP) - Kaapverdië heeft zich voor het eerst geplaatst voor het WK voetbal. Het elftal van de in Rotterdam geboren basisspelers Jamiro Monteiro en Dailon Livramento eindigde als groepswinnaar na een 3-0-zege in het laatste kwalificatieduel met Eswatini in Praia. Kaapverdië behaalde 23 punten uit tien wedstrijden, 4 punten meer dan nummer 2 Kameroen.

18 uur geleden