KNVB: antwoorden FIFA over compensatiefonds Qatar onbevredigend
ZÜRICH (ANP) - De KNVB en de andere Europese voetbalbonden zijn niet tevreden met de reactie van de mondiale federatie FIFA op vragen over het opzetten van een compensatiefonds voor arbeidsmigranten in Qatar, de organisator van het komende WK. De Europese landen, die zich hebben verenigd in een werkgroep, spraken woensdag met vertegenwoordigers van de FIFA over dit onderwerp.
"De UEFA-werkgroep voor de mensen- en arbeidsrechten in Qatar, waar Nederland deel van uitmaakt, vond de antwoorden in de brief van FIFA inderdaad niet bevredigend", zegt een woordvoerder van de Nederlandse voetbalbond. "In de brief nodigde FIFA ons ook uit voor een gesprek hierover. Dit gesprek heeft vandaag plaatsgevonden, waarbij wij het belang van de bescherming van mensenrechten nogmaals hebben benadrukt. De komende dagen wordt dit binnen de UEFA-werkgroep geëvalueerd en FIFA komt hier ook nog op terug."
Europese landen en Amnesty International dringen bij de FIFA al geruime tijd aan op het opzetten van een compensatiefonds. Dit fonds zou moeten bestaan uit minimaal 440 miljoen dollar, gelijk aan het prijzengeld voor het WK. Dat geld moet dan gebruikt worden om onder meer achterstallig loon te betalen en families van overleden arbeidsmigranten te compenseren.
Volgens de NOS heeft de FIFA de Europese werkgroep per brief laten weten dat drie gastarbeiders bij het bouwen aan WK-stadions overleden en hun nabestaanden zouden zijn gecompenseerd. Volgens Amnesty International ligt het aantal doden echter veel hoger. De mensenrechtenorganisatie pleit er al geruime tijd voor dat de doodsoorzaak steeds wordt onderzocht, om te achterhalen of het met de arbeidsomstandigheden te maken heeft. FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft de afgelopen jaren herhaaldelijk gezegd dat 'slechts' drie arbeiders zijn overleden bij de bouw van de stadions.
Het WK begint over ruim een maand.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
1 dag geleden