KNVB: antwoorden FIFA over compensatiefonds Qatar onbevredigend
ZÜRICH (ANP) - De KNVB en de andere Europese voetbalbonden zijn niet tevreden met de reactie van de mondiale federatie FIFA op vragen over het opzetten van een compensatiefonds voor arbeidsmigranten in Qatar, de organisator van het komende WK. De Europese landen, die zich hebben verenigd in een werkgroep, spraken woensdag met vertegenwoordigers van de FIFA over dit onderwerp.
"De UEFA-werkgroep voor de mensen- en arbeidsrechten in Qatar, waar Nederland deel van uitmaakt, vond de antwoorden in de brief van FIFA inderdaad niet bevredigend", zegt een woordvoerder van de Nederlandse voetbalbond. "In de brief nodigde FIFA ons ook uit voor een gesprek hierover. Dit gesprek heeft vandaag plaatsgevonden, waarbij wij het belang van de bescherming van mensenrechten nogmaals hebben benadrukt. De komende dagen wordt dit binnen de UEFA-werkgroep geëvalueerd en FIFA komt hier ook nog op terug."
Europese landen en Amnesty International dringen bij de FIFA al geruime tijd aan op het opzetten van een compensatiefonds. Dit fonds zou moeten bestaan uit minimaal 440 miljoen dollar, gelijk aan het prijzengeld voor het WK. Dat geld moet dan gebruikt worden om onder meer achterstallig loon te betalen en families van overleden arbeidsmigranten te compenseren.
Volgens de NOS heeft de FIFA de Europese werkgroep per brief laten weten dat drie gastarbeiders bij het bouwen aan WK-stadions overleden en hun nabestaanden zouden zijn gecompenseerd. Volgens Amnesty International ligt het aantal doden echter veel hoger. De mensenrechtenorganisatie pleit er al geruime tijd voor dat de doodsoorzaak steeds wordt onderzocht, om te achterhalen of het met de arbeidsomstandigheden te maken heeft. FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft de afgelopen jaren herhaaldelijk gezegd dat 'slechts' drie arbeiders zijn overleden bij de bouw van de stadions.
Het WK begint over ruim een maand.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
15 uur geleden