Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB: antwoorden FIFA over compensatiefonds Qatar onbevredigend

KNVB: antwoorden FIFA over compensatiefonds Qatar onbevredigend

ZÜRICH (ANP) - De KNVB en de andere Europese voetbalbonden zijn niet tevreden met de reactie van de mondiale federatie FIFA op vragen over het opzetten van een compensatiefonds voor arbeidsmigranten in Qatar, de organisator van het komende WK. De Europese landen, die zich hebben verenigd in een werkgroep, spraken woensdag met vertegenwoordigers van de FIFA over dit onderwerp.

"De UEFA-werkgroep voor de mensen- en arbeidsrechten in Qatar, waar Nederland deel van uitmaakt, vond de antwoorden in de brief van FIFA inderdaad niet bevredigend", zegt een woordvoerder van de Nederlandse voetbalbond. "In de brief nodigde FIFA ons ook uit voor een gesprek hierover. Dit gesprek heeft vandaag plaatsgevonden, waarbij wij het belang van de bescherming van mensenrechten nogmaals hebben benadrukt. De komende dagen wordt dit binnen de UEFA-werkgroep geëvalueerd en FIFA komt hier ook nog op terug."

Europese landen en Amnesty International dringen bij de FIFA al geruime tijd aan op het opzetten van een compensatiefonds. Dit fonds zou moeten bestaan uit minimaal 440 miljoen dollar, gelijk aan het prijzengeld voor het WK. Dat geld moet dan gebruikt worden om onder meer achterstallig loon te betalen en families van overleden arbeidsmigranten te compenseren.

Volgens de NOS heeft de FIFA de Europese werkgroep per brief laten weten dat drie gastarbeiders bij het bouwen aan WK-stadions overleden en hun nabestaanden zouden zijn gecompenseerd. Volgens Amnesty International ligt het aantal doden echter veel hoger. De mensenrechtenorganisatie pleit er al geruime tijd voor dat de doodsoorzaak steeds wordt onderzocht, om te achterhalen of het met de arbeidsomstandigheden te maken heeft. FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft de afgelopen jaren herhaaldelijk gezegd dat 'slechts' drie arbeiders zijn overleden bij de bouw van de stadions.

Het WK begint over ruim een maand.

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles neemt per direct afscheid van trainer Boel

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft per direct afscheid genomen van trainer Melvin Boel. De 39-jarige trainer had net zijn eerste seizoen afgemaakt en had nog een contract voor twee seizoenen in Deventer. "Na een intensieve en open evaluatie van het afgelopen seizoen kwamen beide partijen gezamenlijk tot de conclusie dat het beter is om uit elkaar te gaan", meldt de club.

50 minuten geleden
Spits Højlund blijft na huurperiode definitief bij Napoli

NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.

9 uur geleden
FC Groningen neemt Hernes definitief over van Newcastle United

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.

9 uur geleden
Nederlandse clubs leveren meer WK-deelnemers dan ooit

DEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.

10 uur geleden
PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

1 dag geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

1 dag geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

1 dag geleden