Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB: antwoorden FIFA over compensatiefonds Qatar onbevredigend

KNVB: antwoorden FIFA over compensatiefonds Qatar onbevredigend

ZÜRICH (ANP) - De KNVB en de andere Europese voetbalbonden zijn niet tevreden met de reactie van de mondiale federatie FIFA op vragen over het opzetten van een compensatiefonds voor arbeidsmigranten in Qatar, de organisator van het komende WK. De Europese landen, die zich hebben verenigd in een werkgroep, spraken woensdag met vertegenwoordigers van de FIFA over dit onderwerp.

"De UEFA-werkgroep voor de mensen- en arbeidsrechten in Qatar, waar Nederland deel van uitmaakt, vond de antwoorden in de brief van FIFA inderdaad niet bevredigend", zegt een woordvoerder van de Nederlandse voetbalbond. "In de brief nodigde FIFA ons ook uit voor een gesprek hierover. Dit gesprek heeft vandaag plaatsgevonden, waarbij wij het belang van de bescherming van mensenrechten nogmaals hebben benadrukt. De komende dagen wordt dit binnen de UEFA-werkgroep geëvalueerd en FIFA komt hier ook nog op terug."

Europese landen en Amnesty International dringen bij de FIFA al geruime tijd aan op het opzetten van een compensatiefonds. Dit fonds zou moeten bestaan uit minimaal 440 miljoen dollar, gelijk aan het prijzengeld voor het WK. Dat geld moet dan gebruikt worden om onder meer achterstallig loon te betalen en families van overleden arbeidsmigranten te compenseren.

Volgens de NOS heeft de FIFA de Europese werkgroep per brief laten weten dat drie gastarbeiders bij het bouwen aan WK-stadions overleden en hun nabestaanden zouden zijn gecompenseerd. Volgens Amnesty International ligt het aantal doden echter veel hoger. De mensenrechtenorganisatie pleit er al geruime tijd voor dat de doodsoorzaak steeds wordt onderzocht, om te achterhalen of het met de arbeidsomstandigheden te maken heeft. FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft de afgelopen jaren herhaaldelijk gezegd dat 'slechts' drie arbeiders zijn overleden bij de bouw van de stadions.

Het WK begint over ruim een maand.

Meer uit Voetbal

Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

1 uur geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

2 uur geleden
Infantino: Iran mag van Trump meedoen aan WK voetbal

MIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.

3 uur geleden
Bayern München laat Atalanta kansloos en is dicht bij kwartfinale

BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.

13 uur geleden
Slot na nederlaag bij Galatasaray ontevreden over arbitrage

ISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.

13 uur geleden
Tudor wisselt Tottenham-doelman Kinsky na twee blunders

MADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.

14 uur geleden
Galatasaray klopt Liverpool in eerste duel achtste finales CL

ISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.

15 uur geleden