Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB: amateurvoetbal levert jaarlijks ruim 5 miljard euro op

KNVB: amateurvoetbal levert jaarlijks ruim 5 miljard euro op

DEN HAAG (ANP) - Het amateurvoetbal levert jaarlijks 5,23 miljard euro op voor de Nederlandse samenleving, meldt de KNVB maandag in een presentatie. De bond voerde een onderzoek uit in samenwerking met UEFA, onderzoeksbureau Substance en negen Europese universiteiten. Voor het onderzoek is gekeken naar recente jaarcijfers, maar ook zijn 10.000 Europeanen bevraagd in panels, meldt een persvoorlichter van de KNVB.

Amateurvoetbal levert met 5,23 miljard een stuk meer op dan betaald voetbal, dat volgens een eerder onderzoek van de KNVB jaarlijks 2,03 miljard euro opbrengt. Volgens de KNVB biedt amateurvoetbal sociale en economische voordelen. Ook draagt het bij aan de gezondheid, waardoor ook geld wordt bespaard.

Op sociaal vlak levert amateurvoetbal 1,42 miljard euro op. Zo gaan minder kinderen de criminaliteit in, legt een onderzoeker van Substance tijdens de presentatie uit. Verder draagt amateurvoetbal volgens de bond 1,27 miljard euro bij aan de economie. "Mensen geven meer geld uit aan reizen, kopen voetbalspullen en steken geld in voetbalclubs", legt de onderzoeker van Substance uit. Daarbij levert amateurvoetbal meer opleidingen en banen op, zegt een persvoorlichter van de KNVB, doordat mensen bijvoorbeeld een opleiding volgen tot trainer. Tot slot wordt 2,54 miljard euro bespaard op het gebied van gezondheid. Zo heeft amateurvoetbal een positieve invloed op onder meer hart- en vaatziekten, diabetes en mentale gezondheid, stelt de KNVB. Wel kosten blessures de overheid jaarlijks zo’n 17,8 miljoen euro.

Tijdens de presentatie wordt benadrukt dat Nederland uniek is in zijn verenigingsstructuur. Zo zegt Richard Kaper, manager sportparticipatie bij sportorganisatie NOC*NSF: "In Nederland wordt veel werk door vrijwilligers gedaan. Sommige vrijwilligers doen dit naast hun werk, maar veel anderen zijn met pensioen of zijn werkloos. Het werk als vrijwilliger geeft mensen betekenis en gaat zo ook eenzaamheid tegen."

Meer uit Voetbal

Inter verstevigt koppositie Serie A met zege op Parma

PARMA (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een zege op het laaggeklasseerde Parma: 0-2. Federico Dimarco en Marcus Thuram maakten de doelpunten voor de club uit Milaan, die op 42 punten kwam en uitliep op Napoli, dat gelijkspeelde (2-2) tegen Hellas Verona.

10 uur geleden
Manchester City voor derde keer op rij gelijk in Premier League

MANCHESTER (ANP) - Manchester City wacht nog altijd op de eerste overwinning in het nieuwe jaar. Het elftal van trainer Pep Guardiola speelde voor de derde keer in een week gelijk in de Premier League. Naast Sunderland (0-0) en Chelsea (1-1) wist Manchester City ook niet te winnen van Brighton & Hove Albion: 1-1.

10 uur geleden
FC Barcelona laat Athletic Club kansloos in halve finale Supercup

JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. De titelverdediger was in Jeddah in Saudi-Arabië veel te sterk voor Athletic Club: 5-0. Bij rust leidde FC Barcelona al met 4-0.

10 uur geleden
Napoli verspeelt met basisspeler Lang punten tegen Verona

NAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de titel in de Italiaanse voetbalcompetitie punten verspeeld. De regerend landskampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Hellas Verona: 2-2.

12 uur geleden
Aanvalster DellaPeruta op huurbasis naar Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt versterking van de in Amerika geboren Italiaanse voetbalster Victoria 'Tori' DellaPeruta. De 21-jarige aanvalster wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van het Italiaanse ACF Fiorentina, maakte Feyenoord bekend. De nieuwe aanwinst is het jongere zusje van Feyenoorder Talia DellaPeruta.

14 uur geleden
Messi wil na voetballoopbaan geen coach maar clubeigenaar worden

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil na zijn voetballoopbaan geen coach, maar clubeigenaar worden. Dat vertelde de 38-jarige Argentijnse voetballegende in een interview met de Argentijnse streamingzender Luzu TV.

15 uur geleden
KNVB schrapt alle wedstrijden in amateurvoetbal om winterweer

ZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.

19 uur geleden