KNVB: amateurvoetbal levert jaarlijks ruim 5 miljard euro op
DEN HAAG (ANP) - Het amateurvoetbal levert jaarlijks 5,23 miljard euro op voor de Nederlandse samenleving, meldt de KNVB maandag in een presentatie. De bond voerde een onderzoek uit in samenwerking met UEFA, onderzoeksbureau Substance en negen Europese universiteiten. Voor het onderzoek is gekeken naar recente jaarcijfers, maar ook zijn 10.000 Europeanen bevraagd in panels, meldt een persvoorlichter van de KNVB.
Amateurvoetbal levert met 5,23 miljard een stuk meer op dan betaald voetbal, dat volgens een eerder onderzoek van de KNVB jaarlijks 2,03 miljard euro opbrengt. Volgens de KNVB biedt amateurvoetbal sociale en economische voordelen. Ook draagt het bij aan de gezondheid, waardoor ook geld wordt bespaard.
Op sociaal vlak levert amateurvoetbal 1,42 miljard euro op. Zo gaan minder kinderen de criminaliteit in, legt een onderzoeker van Substance tijdens de presentatie uit. Verder draagt amateurvoetbal volgens de bond 1,27 miljard euro bij aan de economie. "Mensen geven meer geld uit aan reizen, kopen voetbalspullen en steken geld in voetbalclubs", legt de onderzoeker van Substance uit. Daarbij levert amateurvoetbal meer opleidingen en banen op, zegt een persvoorlichter van de KNVB, doordat mensen bijvoorbeeld een opleiding volgen tot trainer. Tot slot wordt 2,54 miljard euro bespaard op het gebied van gezondheid. Zo heeft amateurvoetbal een positieve invloed op onder meer hart- en vaatziekten, diabetes en mentale gezondheid, stelt de KNVB. Wel kosten blessures de overheid jaarlijks zo’n 17,8 miljoen euro.
Tijdens de presentatie wordt benadrukt dat Nederland uniek is in zijn verenigingsstructuur. Zo zegt Richard Kaper, manager sportparticipatie bij sportorganisatie NOC*NSF: "In Nederland wordt veel werk door vrijwilligers gedaan. Sommige vrijwilligers doen dit naast hun werk, maar veel anderen zijn met pensioen of zijn werkloos. Het werk als vrijwilliger geeft mensen betekenis en gaat zo ook eenzaamheid tegen."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
28 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
19 uur geleden