Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB: amateurvoetbal levert jaarlijks ruim 5 miljard euro op

KNVB: amateurvoetbal levert jaarlijks ruim 5 miljard euro op

DEN HAAG (ANP) - Het amateurvoetbal levert jaarlijks 5,23 miljard euro op voor de Nederlandse samenleving, meldt de KNVB maandag in een presentatie. De bond voerde een onderzoek uit in samenwerking met UEFA, onderzoeksbureau Substance en negen Europese universiteiten. Voor het onderzoek is gekeken naar recente jaarcijfers, maar ook zijn 10.000 Europeanen bevraagd in panels, meldt een persvoorlichter van de KNVB.

Amateurvoetbal levert met 5,23 miljard een stuk meer op dan betaald voetbal, dat volgens een eerder onderzoek van de KNVB jaarlijks 2,03 miljard euro opbrengt. Volgens de KNVB biedt amateurvoetbal sociale en economische voordelen. Ook draagt het bij aan de gezondheid, waardoor ook geld wordt bespaard.

Op sociaal vlak levert amateurvoetbal 1,42 miljard euro op. Zo gaan minder kinderen de criminaliteit in, legt een onderzoeker van Substance tijdens de presentatie uit. Verder draagt amateurvoetbal volgens de bond 1,27 miljard euro bij aan de economie. "Mensen geven meer geld uit aan reizen, kopen voetbalspullen en steken geld in voetbalclubs", legt de onderzoeker van Substance uit. Daarbij levert amateurvoetbal meer opleidingen en banen op, zegt een persvoorlichter van de KNVB, doordat mensen bijvoorbeeld een opleiding volgen tot trainer. Tot slot wordt 2,54 miljard euro bespaard op het gebied van gezondheid. Zo heeft amateurvoetbal een positieve invloed op onder meer hart- en vaatziekten, diabetes en mentale gezondheid, stelt de KNVB. Wel kosten blessures de overheid jaarlijks zo’n 17,8 miljoen euro.

Tijdens de presentatie wordt benadrukt dat Nederland uniek is in zijn verenigingsstructuur. Zo zegt Richard Kaper, manager sportparticipatie bij sportorganisatie NOC*NSF: "In Nederland wordt veel werk door vrijwilligers gedaan. Sommige vrijwilligers doen dit naast hun werk, maar veel anderen zijn met pensioen of zijn werkloos. Het werk als vrijwilliger geeft mensen betekenis en gaat zo ook eenzaamheid tegen."

Meer uit Voetbal

Bayern München laat Atalanta kansloos en is dicht bij kwartfinale

BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.

9 uur geleden
Slot na nederlaag bij Galatasaray ontevreden over arbitrage

ISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.

9 uur geleden
Tudor wisselt Tottenham-doelman Kinsky na twee blunders

MADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.

10 uur geleden
Galatasaray klopt Liverpool in eerste duel achtste finales CL

ISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.

10 uur geleden
García denkt bij Ajax snel voor verandering te kunnen zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.

12 uur geleden
Liverpool-trainer Slot begint bij Galatasaray met Gakpo op bank

ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.

14 uur geleden
Engelse verdediger Walker (35) beëindigt interlandcarrière

LONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.

14 uur geleden