KNVB: alleen aanvoerders mogen voortaan met arbiters praten
ZEIST (ANP) - Alleen de aanvoerders van clubs uit de Eredivisie, Keuken Kampioen Divisie en het amateurvoetbal mogen komend seizoen nog scheidsrechters benaderen om uitleg over beslissingen te krijgen. De KNVB heeft dit besloten na goede ervaringen op het EK in Duitsland en het olympisch voetbaltoernooi, waar deze regel al gold.
Volgens de KNVB, de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie stimuleert de nieuwe regel de sportiviteit op de voetbalvelden. Sportiviteit en respect zijn belangrijke kernwaarden van het voetbal, stellen ze. Om sportiviteit en respect te verbeteren op en rondom het voetbalveld kan een betere samenwerking tussen scheidsrechters en aanvoerders helpen.
Na de invoering van de nieuwe richtlijn geeft de scheidsrechter tijdens wedstrijden alleen aan aanvoerders waar nodig een toelichting op belangrijke beslissingen. Van de aanvoerders wordt verwacht dat zij dit seizoen hun verantwoordelijkheid nemen en protesterende teamgenoten wegsturen bij de arbiter. Spelers die toch protesteren, krijgen een gele kaart.
Als een doelman de aanvoerdersband draagt, dan moet hij een veldspeler aanwijzen die hem vervangt als hij niet dicht bij de scheidsrechter staat. De KNVB verwacht dat ook trainers en bestuursleden zich aan de nieuwe regel houden en dat zij hun verenigingen uitgebreid informeren over de richtlijn.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
3 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
14 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden