KNVB: alleen aanvoerders mogen voortaan met arbiters praten
ZEIST (ANP) - Alleen de aanvoerders van clubs uit de Eredivisie, Keuken Kampioen Divisie en het amateurvoetbal mogen komend seizoen nog scheidsrechters benaderen om uitleg over beslissingen te krijgen. De KNVB heeft dit besloten na goede ervaringen op het EK in Duitsland en het olympisch voetbaltoernooi, waar deze regel al gold.
Volgens de KNVB, de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie stimuleert de nieuwe regel de sportiviteit op de voetbalvelden. Sportiviteit en respect zijn belangrijke kernwaarden van het voetbal, stellen ze. Om sportiviteit en respect te verbeteren op en rondom het voetbalveld kan een betere samenwerking tussen scheidsrechters en aanvoerders helpen.
Na de invoering van de nieuwe richtlijn geeft de scheidsrechter tijdens wedstrijden alleen aan aanvoerders waar nodig een toelichting op belangrijke beslissingen. Van de aanvoerders wordt verwacht dat zij dit seizoen hun verantwoordelijkheid nemen en protesterende teamgenoten wegsturen bij de arbiter. Spelers die toch protesteren, krijgen een gele kaart.
Als een doelman de aanvoerdersband draagt, dan moet hij een veldspeler aanwijzen die hem vervangt als hij niet dicht bij de scheidsrechter staat. De KNVB verwacht dat ook trainers en bestuursleden zich aan de nieuwe regel houden en dat zij hun verenigingen uitgebreid informeren over de richtlijn.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
3 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
5 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
8 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
15 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
18 uur geleden