Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB: alleen aanvoerders mogen voortaan met arbiters praten

KNVB: alleen aanvoerders mogen voortaan met arbiters praten

ZEIST (ANP) - Alleen de aanvoerders van clubs uit de Eredivisie, Keuken Kampioen Divisie en het amateurvoetbal mogen komend seizoen nog scheidsrechters benaderen om uitleg over beslissingen te krijgen. De KNVB heeft dit besloten na goede ervaringen op het EK in Duitsland en het olympisch voetbaltoernooi, waar deze regel al gold.

Volgens de KNVB, de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie stimuleert de nieuwe regel de sportiviteit op de voetbalvelden. Sportiviteit en respect zijn belangrijke kernwaarden van het voetbal, stellen ze. Om sportiviteit en respect te verbeteren op en rondom het voetbalveld kan een betere samenwerking tussen scheidsrechters en aanvoerders helpen.

Na de invoering van de nieuwe richtlijn geeft de scheidsrechter tijdens wedstrijden alleen aan aanvoerders waar nodig een toelichting op belangrijke beslissingen. Van de aanvoerders wordt verwacht dat zij dit seizoen hun verantwoordelijkheid nemen en protesterende teamgenoten wegsturen bij de arbiter. Spelers die toch protesteren, krijgen een gele kaart.

Als een doelman de aanvoerdersband draagt, dan moet hij een veldspeler aanwijzen die hem vervangt als hij niet dicht bij de scheidsrechter staat. De KNVB verwacht dat ook trainers en bestuursleden zich aan de nieuwe regel houden en dat zij hun verenigingen uitgebreid informeren over de richtlijn.

Meer uit Voetbal

Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

2 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

4 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

4 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

6 uur geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

7 uur geleden
Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

12 uur geleden
City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

1 dag geleden