Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB: alleen aanvoerders mogen voortaan met arbiters praten

KNVB: alleen aanvoerders mogen voortaan met arbiters praten

ZEIST (ANP) - Alleen de aanvoerders van clubs uit de Eredivisie, Keuken Kampioen Divisie en het amateurvoetbal mogen komend seizoen nog scheidsrechters benaderen om uitleg over beslissingen te krijgen. De KNVB heeft dit besloten na goede ervaringen op het EK in Duitsland en het olympisch voetbaltoernooi, waar deze regel al gold.

Volgens de KNVB, de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie stimuleert de nieuwe regel de sportiviteit op de voetbalvelden. Sportiviteit en respect zijn belangrijke kernwaarden van het voetbal, stellen ze. Om sportiviteit en respect te verbeteren op en rondom het voetbalveld kan een betere samenwerking tussen scheidsrechters en aanvoerders helpen.

Na de invoering van de nieuwe richtlijn geeft de scheidsrechter tijdens wedstrijden alleen aan aanvoerders waar nodig een toelichting op belangrijke beslissingen. Van de aanvoerders wordt verwacht dat zij dit seizoen hun verantwoordelijkheid nemen en protesterende teamgenoten wegsturen bij de arbiter. Spelers die toch protesteren, krijgen een gele kaart.

Als een doelman de aanvoerdersband draagt, dan moet hij een veldspeler aanwijzen die hem vervangt als hij niet dicht bij de scheidsrechter staat. De KNVB verwacht dat ook trainers en bestuursleden zich aan de nieuwe regel houden en dat zij hun verenigingen uitgebreid informeren over de richtlijn.

Meer uit Voetbal

Benfica-coach Mourinho zag zijn ploeg het plan goed uitvoeren

AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).

3 uur geleden
Bounida voelt zich na duel met Benfica basisspeler van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."

3 uur geleden
Coach Grim zag dat spelers van Ajax zich aan afspraken hielden

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."

3 uur geleden
Mourinho vindt Sneijder geschikt voor alle functies binnen Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.

3 uur geleden
Klaassen zag een beter Ajax dan in de afgelopen weken

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."

4 uur geleden
Ajax verliest van Benfica en blijft puntloos in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.

5 uur geleden
Aanvoerder Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft in CL

EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.

5 uur geleden