Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB alert op toename besmettingen in betaald voetbal

KNVB alert op toename besmettingen in betaald voetbal

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB zegt alert te zijn op de toename van het aantal coronagevallen binnen de selecties van clubs uit de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie. De eerder gedane oproep veelvuldig te testen en de 1,5 metermaatregel nadrukkelijk na te leven moet voorkomen dat de competities zoals in Engeland te maken krijgen met tal van afgelastingen. De eerste divisie gaat vrijdag weer van start, de Eredivisie volgt een week later. Clubs melden deze week veel positieve gevallen.

De KNVB had de clubs voorafgaand aan de winterstop al een mail gestuurd waarin het belang van vaccinatie en een booster wordt benadrukt. Tot en met 17 januari mogen slechts spelers op het wedstrijdformulier staan die niet langer dan vier maanden geleden volledig gevaccineerd zijn, hetzij de afgelopen zes maanden een infectie met corona hebben doorgemaakt of onlangs een boosterprik hebben gekregen. Spelers die niet aan deze voorwaarden voldoen moeten een negatieve uitslag uit een PCR- of antigeentest kunnen overleggen.

"We zijn zeer alert en horen dat de clubs dat ook zijn. Belangrijkste aandachtspunten zijn dat we nadrukkelijk hebben opgeroepen om 1,5 meter afstand te houden, vooral in kleedkamers, bij de lunch, wedstrijdbesprekingen en vervoer. Dat helpt echt om besmettingen tegen te gaan", aldus een woordvoerder, die stelt dat de bond alleen rond wedstrijden eisen kan stellen. De clubs bepalen hoe vaak ze spelers testen, de KNVB heeft wel geadviseerd om na de winterstop selectie en staf in de eerste week tweemaal te testen op de aanwezigheid van het virus. "Verder blijft het advies om laagdrempelig te testen bij klachten. Het opvolgen van de basismaatregelen inclusief het onderling afstand houden blijft cruciaal bij het voorkomen van uitbraken binnen het team", aldus de woordvoerder.

Het minimum aantal spelers om te kunnen voetballen is dertien waarvan minimaal één keeper. Wordt dat aantal niet gehaald dan moet de club als bewijs testen overleggen aan de bondsarts van de KNVB. "Maar daarbuiten zullen wij ook per situatie kijken. Het kan ook zijn dat een of meer spelers vanwege de quarantaineregels ontbreken, wanneer ze in nauw contact zijn geweest met een besmet persoon. We leveren dus per geval maatwerk. Wel is het doel dat als een wedstrijd even gespeeld kan worden, deze ook doorgaat. De continuïteit van de competitie mag niet in gevaar komen door het onnodig uitstellen van wedstrijden."

Meer uit Voetbal

Ajax-trainer Grim verwacht 'mooie wedstrijd' tegen NEC

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim verwacht zaterdagavond "een mooie wedstrijd" tegen "goede tegenstander" NEC. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie. De nummers 3 en 4 van de Eredivisie staan op een gelijk aantal punten en zijn directe concurrenten voor de plaatsen die recht geven op de Champions League. NEC heeft een beter doelsaldo en staat derde.

1 uur geleden
AZ verliest in Armenië van Noah in tussenronde Conference League

JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.

14 uur geleden
Trump: FIFA wil 75 miljoen dollar bijdragen aan voetbal in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.

17 uur geleden
Tot twee jaar cel geëist tegen voetbalfans Senegal op Afrika Cup

RABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.

17 uur geleden
Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

20 uur geleden
Trainer Verberne definitief weg bij FC Eindhoven na beenbreuk

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.

23 uur geleden
Oranje-international Frimpong nadert rentree bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.

23 uur geleden