KNVB alert op toename besmettingen in betaald voetbal
ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB zegt alert te zijn op de toename van het aantal coronagevallen binnen de selecties van clubs uit de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie. De eerder gedane oproep veelvuldig te testen en de 1,5 metermaatregel nadrukkelijk na te leven moet voorkomen dat de competities zoals in Engeland te maken krijgen met tal van afgelastingen. De eerste divisie gaat vrijdag weer van start, de Eredivisie volgt een week later. Clubs melden deze week veel positieve gevallen.
De KNVB had de clubs voorafgaand aan de winterstop al een mail gestuurd waarin het belang van vaccinatie en een booster wordt benadrukt. Tot en met 17 januari mogen slechts spelers op het wedstrijdformulier staan die niet langer dan vier maanden geleden volledig gevaccineerd zijn, hetzij de afgelopen zes maanden een infectie met corona hebben doorgemaakt of onlangs een boosterprik hebben gekregen. Spelers die niet aan deze voorwaarden voldoen moeten een negatieve uitslag uit een PCR- of antigeentest kunnen overleggen.
"We zijn zeer alert en horen dat de clubs dat ook zijn. Belangrijkste aandachtspunten zijn dat we nadrukkelijk hebben opgeroepen om 1,5 meter afstand te houden, vooral in kleedkamers, bij de lunch, wedstrijdbesprekingen en vervoer. Dat helpt echt om besmettingen tegen te gaan", aldus een woordvoerder, die stelt dat de bond alleen rond wedstrijden eisen kan stellen. De clubs bepalen hoe vaak ze spelers testen, de KNVB heeft wel geadviseerd om na de winterstop selectie en staf in de eerste week tweemaal te testen op de aanwezigheid van het virus. "Verder blijft het advies om laagdrempelig te testen bij klachten. Het opvolgen van de basismaatregelen inclusief het onderling afstand houden blijft cruciaal bij het voorkomen van uitbraken binnen het team", aldus de woordvoerder.
Het minimum aantal spelers om te kunnen voetballen is dertien waarvan minimaal één keeper. Wordt dat aantal niet gehaald dan moet de club als bewijs testen overleggen aan de bondsarts van de KNVB. "Maar daarbuiten zullen wij ook per situatie kijken. Het kan ook zijn dat een of meer spelers vanwege de quarantaineregels ontbreken, wanneer ze in nauw contact zijn geweest met een besmet persoon. We leveren dus per geval maatwerk. Wel is het doel dat als een wedstrijd even gespeeld kan worden, deze ook doorgaat. De continuïteit van de competitie mag niet in gevaar komen door het onnodig uitstellen van wedstrijden."
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
12 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
13 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
14 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
14 uur geleden