KNVB: aanpak wangedrag op en rond amateurvelden topprioriteit
ZEIST (ANP) - De aanpak van wangedrag op en rond amateurvelden heeft komend seizoen topprioriteit voor de KNVB. Dat is een van de uitkomsten van de voorjaarsvergadering van de ledenraad amateurvoetbal van de bond.
"Steeds vaker is het amateurvoetbal het decor van ongewenst gedrag. Uit diverse signalen is namelijk gebleken dat de incidenten op en rond de (amateur)velden na corona heftiger zijn. Daarom gaan we deze kwestie nog steviger op de kaart zetten", aldus de KNVB.
De voetbalbond kondigt vijf acties aan: aanpak van vuurwerk bij wedstrijden, risicoaanpak voor verenigingen intensiveren, verbeterde bescherming van scheidsrechters, herijking van het tuchtbeleid van de KNVB en het thema sportiviteit en respect nog nadrukkelijker onderdeel maken van programma’s en opleidingen voor bestuurders, coaches en trainers.
Regiegroep
"De KNVB vraagt alle betrokkenen in de samenleving die te maken hebben met voetbal en invloed hebben op het voetbalklimaat om hun verantwoordelijkheid te nemen", meldt de KNVB. "Als voetbalbond zullen we hen helpen en begeleiden. Samen staan we voor sportiviteit en respect op en rond de velden en in de zalen."
De KNVB gaat werken met een zogenoemde regiegroep. Er wordt een routekaart ontwikkeld voor de korte en lange termijn.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP/DPA) - Real Sociedad heeft Pellegrino Matarazzo aangetrokken als nieuwe trainer. De 48-jarige Amerikaan is de opvolger van Sergio Francisco, die een week eerder werd ontslagen.
13 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Aziatische voetbalbond komt met een eigen Nations League. De bond wil hiervoor de periodes voor interlands van de FIFA gebruiken, maar kwam nog niet met een datum voor de eerste editie.
59 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Joey Veerman doet zondag in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht nog gewoon mee bij PSV. De middenvelder maakt in de winterstop vermoedelijk de overstap naar Fenerbahçe. Veerman vormt in de Galgenwaard een middenveld met Paul Wanner en Guus Til.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zijn excuses aangeboden na zijn overtreding op Virgil van Dijk in de competitiewedstrijd van Tottenham Hotspur tegen Liverpool. De aanvaller van de Spurs werd van het veld gestuurd in de door Liverpool gewonnen wedstrijd (1-2) na een zware tackle op Van Dijk.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
13 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
13 uur geleden