Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB: 25 tot 30 miljoen euro nodig voor amateurclubs

KNVB: 25 tot 30 miljoen euro nodig voor amateurclubs

ZEIST (ANP) - Meer dan 60 procent van de Nederlandse amateurvoetbalclubs krijgt voor het einde van dit jaar te maken met liquiditeitsproblemen als de overheid niet ingrijpt. Dat schrijft Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal van de KNVB, in zijn column. Van der Zee pleit dan ook voor een extra steunpakket van 25 tot 30 miljoen euro voor het amateurvoetbal.

Nederland telt ongeveer 3000 clubs in het amateurvoetbal, die gezamenlijk zo'n 1,2 miljoen leden hebben. Al die clubs moesten vorige week hun kantine voor in ieder geval drie weken sluiten, wat betekent dat ze voorlopig geen inkomsten hebben. Toeschouwers zijn gedurende die periode niet welkom langs de lijn.

"De afgekondigde maatregelen zorgen voor argwaan en onbegrip bij miljoenen voetballiefhebbers, maar vergroten ook de zorgen bij de KNVB over dit kabinet", aldus Van der Zee. "Tijdens de wekelijkse gesprekken met de minister is er bij herhaling op aangedrongen het sporten en het verenigingsleven open te houden. Toch werden we onaangenaam verrast."

Wekelijks vier miljoen euro

Volgens Van der Zee lopen de amateurclubs met elkaar wekelijks 4 miljoen euro mis nu de kantines dicht zijn. Recent onderzoek wijst volgens de KNVB uit dat meer dan 60 procent van de amateurvoetbalverenigingen binnenkort niet meer aan de financiële verplichtingen kan voldoen als de overheid niet snel ingrijpt.

"Op de kortst mogelijke termijn gaan we dit bepleiten bij de minister. Evenals het belang om te blijven voetballen. Dichtgaan heeft immers nog meer negatieve consequenties. Voor de gezondheid (sporten is goed voor je weerstand), financieel en maatschappelijk. Je treft miljoenen Nederlanders in het hart en raakt een unieke sportinfrastructuur in het diepst van haar ziel", aldus de directeur van de bond.

Volgens Van der Zee zijn de maatregelen die het kabinet vorige week afkondigde "inconsequent en ongeloofwaardig". Van der Zee: "Tot nog toe stond de KNVB pal achter de besluiten van Rutte III, maar sinds de laatste persconferentie begin ik me ernstig zorgen te maken. Niet alleen over de genomen maatregelen, maar ook over de communicatie."

Het kabinet trok in het voorjaar 110 miljoen euro uit om sportverenigingen te ondersteunen. Een groot deel daarvan werd gebruikt om gedurende enkele maanden de huur kwijt te schelden. De KNVB zette met hulp van de Oranje-internationals en ING een noodfonds op van 11 miljoen euro, waarvan de helft naar de amateurs ging.

Meer uit Voetbal

Barcelona boekt met scorende Brugts ruime CL-zege bij Real Madrid

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.

11 uur geleden
Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

13 uur geleden
Cambuur-trainer De Jong komend seizoen in Eredivisie assistent

LEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.

13 uur geleden
Ajax bevestigt datalek van supportersgegevens

AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."

15 uur geleden
Tsjechische politie klaagt 32 mensen aan in matchfixingschandaal

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.

16 uur geleden
Almere City gaat na dit seizoen niet verder met trainer Rijsdijk

ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."

16 uur geleden
Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

18 uur geleden