KNVB: 25 tot 30 miljoen euro nodig voor amateurclubs
ZEIST (ANP) - Meer dan 60 procent van de Nederlandse amateurvoetbalclubs krijgt voor het einde van dit jaar te maken met liquiditeitsproblemen als de overheid niet ingrijpt. Dat schrijft Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal van de KNVB, in zijn column. Van der Zee pleit dan ook voor een extra steunpakket van 25 tot 30 miljoen euro voor het amateurvoetbal.
Nederland telt ongeveer 3000 clubs in het amateurvoetbal, die gezamenlijk zo'n 1,2 miljoen leden hebben. Al die clubs moesten vorige week hun kantine voor in ieder geval drie weken sluiten, wat betekent dat ze voorlopig geen inkomsten hebben. Toeschouwers zijn gedurende die periode niet welkom langs de lijn.
"De afgekondigde maatregelen zorgen voor argwaan en onbegrip bij miljoenen voetballiefhebbers, maar vergroten ook de zorgen bij de KNVB over dit kabinet", aldus Van der Zee. "Tijdens de wekelijkse gesprekken met de minister is er bij herhaling op aangedrongen het sporten en het verenigingsleven open te houden. Toch werden we onaangenaam verrast."
Wekelijks vier miljoen euro
Volgens Van der Zee lopen de amateurclubs met elkaar wekelijks 4 miljoen euro mis nu de kantines dicht zijn. Recent onderzoek wijst volgens de KNVB uit dat meer dan 60 procent van de amateurvoetbalverenigingen binnenkort niet meer aan de financiële verplichtingen kan voldoen als de overheid niet snel ingrijpt.
"Op de kortst mogelijke termijn gaan we dit bepleiten bij de minister. Evenals het belang om te blijven voetballen. Dichtgaan heeft immers nog meer negatieve consequenties. Voor de gezondheid (sporten is goed voor je weerstand), financieel en maatschappelijk. Je treft miljoenen Nederlanders in het hart en raakt een unieke sportinfrastructuur in het diepst van haar ziel", aldus de directeur van de bond.
Volgens Van der Zee zijn de maatregelen die het kabinet vorige week afkondigde "inconsequent en ongeloofwaardig". Van der Zee: "Tot nog toe stond de KNVB pal achter de besluiten van Rutte III, maar sinds de laatste persconferentie begin ik me ernstig zorgen te maken. Niet alleen over de genomen maatregelen, maar ook over de communicatie."
Het kabinet trok in het voorjaar 110 miljoen euro uit om sportverenigingen te ondersteunen. Een groot deel daarvan werd gebruikt om gedurende enkele maanden de huur kwijt te schelden. De KNVB zette met hulp van de Oranje-internationals en ING een noodfonds op van 11 miljoen euro, waarvan de helft naar de amateurs ging.
Meer uit Voetbal
AGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
1 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
9 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
9 uur geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
21 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
22 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
23 uur geleden