Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNSB wijst schaatsers Nuis en Verbij aan voor wereldbeker Calgary

KNSB wijst schaatsers Nuis en Verbij aan voor wereldbeker Calgary

UTRECHT (ANP) - De Selectiecommissie Langebaan (SCL) van schaatsbond KNSB heeft Kjeld Nuis en Kai Verbij geselecteerd voor de derde wereldbekerwedstrijd in het Canadese Calgary. Nuis ontbrak wegens een blessure op het kwalificatietoernooi in oktober. Verbij liep op dat toernooi bij de 500 meter een blessure op en kon daarna niet meer in actie komen.

"Op basis van hun prestaties in het recente verleden" hebben beide schaatsers een startplek gekregen, meldt de schaatsbond. Nuis, die al in actie kwam bij de tweede wereldbeker in Heerenveen, rijdt in Canada de 1500 meter. Daarop eindigde hij in Thialf als tweede. Verbij rijdt de 1000 meter. Als gevolg hiervan raken Wesly Dijs (1000 meter) en Louis Hollaar (1500 meter) hun startplekken voor de eerste wereldbekerwedstrijd in Calgary kwijt.

De wedstrijden in Canada worden verreden van 9 tot en met 11 december. Een week later volgt de vierde wereldbeker ook op het ijs van de Olympic Oval in Calgary.

Meer uit Sport

Zverev bereikt na haperende start tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.

2 uur geleden
Handballers verliezen op EK van Zweden ondanks sterk begin

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.

12 uur geleden
Atlete Kieft verbetert Nederlands record polsstokhoogspringen

ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.

14 uur geleden
Giri begint schaaktoernooi Wijk aan Zee met nederlaag

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.

16 uur geleden
Volledig Nederlands podium op 500 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.

18 uur geleden
Xandra Velzeboer grijpt goud op 1000 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.

18 uur geleden
Odermatt voor de vierde keer op rij de snelste in afdaling Wengen

WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.

19 uur geleden