KNSB werkt samen met Italiaanse schaatsbond richting Spelen 2026
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB en de Italiaanse ijssportfederatie FISG hebben een samenwerkingsovereenkomst getekend tot en met 2026. Het gaat onder meer om het delen van kennis en ervaring door topsporters en coaches en het faciliteren van (gezamenlijke) trainingskampen voor langebaanschaatsen, shorttrack en kunstschaatsen.
"Nederland en Italië behoren al jaren tot de top van de wereld in het langebaanschaatsen en shorttrack", legde technisch directeur Remy de Wit uit via de KNSB. "Met de Olympische Spelen van 2026 in het vizier, zijn de Italianen voor met name de sporters en coaches van TeamNL de ideale sparringpartners. Daarnaast kunnen we op deze manier ook vaker de omstandigheden in Milaan gaan ervaren, dan alleen maar bij de test-events."
Andrea Gios, voorzitter van de FISG, ziet de samenwerking als een "toegevoegde waarde" voor beide landen. "Onze federaties behoren tot de internationale kopgroep bij het langebaanschaatsen en shorttrack. Dankzij dit gezamenlijke programma denken we elkaar nóg beter te kunnen maken en ook in de toekomst voorop te blijven schaatsen. Daarnaast hebben we elkaar ook gevonden in onze gezamenlijke ambities om het kunstschaatsen verder te ontwikkelen", aldus Gios.
De basis voor de overeenkomst werd afgelopen zomer gelegd tijdens het congres van de internationale schaatsunie ISU in Las Vegas. In eerste instantie is het de bedoeling dat de bonden met elkaar samenwerken richting de Olympische Spelen van Milaan-Cortina in 2026, maar de intentie is om daarna door te gaan.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
2 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
5 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
7 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
12 uur geleden