Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNSB werkt samen met Italiaanse schaatsbond richting Spelen 2026

KNSB werkt samen met Italiaanse schaatsbond richting Spelen 2026

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB en de Italiaanse ijssportfederatie FISG hebben een samenwerkingsovereenkomst getekend tot en met 2026. Het gaat onder meer om het delen van kennis en ervaring door topsporters en coaches en het faciliteren van (gezamenlijke) trainingskampen voor langebaanschaatsen, shorttrack en kunstschaatsen.

"Nederland en Italië behoren al jaren tot de top van de wereld in het langebaanschaatsen en shorttrack", legde technisch directeur Remy de Wit uit via de KNSB. "Met de Olympische Spelen van 2026 in het vizier, zijn de Italianen voor met name de sporters en coaches van TeamNL de ideale sparringpartners. Daarnaast kunnen we op deze manier ook vaker de omstandigheden in Milaan gaan ervaren, dan alleen maar bij de test-events."

Andrea Gios, voorzitter van de FISG, ziet de samenwerking als een "toegevoegde waarde" voor beide landen. "Onze federaties behoren tot de internationale kopgroep bij het langebaanschaatsen en shorttrack. Dankzij dit gezamenlijke programma denken we elkaar nóg beter te kunnen maken en ook in de toekomst voorop te blijven schaatsen. Daarnaast hebben we elkaar ook gevonden in onze gezamenlijke ambities om het kunstschaatsen verder te ontwikkelen", aldus Gios.

De basis voor de overeenkomst werd afgelopen zomer gelegd tijdens het congres van de internationale schaatsunie ISU in Las Vegas. In eerste instantie is het de bedoeling dat de bonden met elkaar samenwerken richting de Olympische Spelen van Milaan-Cortina in 2026, maar de intentie is om daarna door te gaan.

Meer uit Sport

Topatlete Bol meldt zich met blessure af voor 600 meter Liévin

ARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.

1 uur geleden
Olympische finale snowboard slopestyle afgelast door sneeuwval

LIVIGNO (ANP) - De strijd om de medailles op het onderdeel snowboarden slopestyle voor vrouwen is afgelast. Het sneeuwde te hard in Livigno, meldde de organisatie van de Winterspelen in Milaan en Cortina. De drie runs stonden gepland voor dinsdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Het evenement zal op een andere dag worden gehouden.

1 uur geleden
Duitse skibond woedend om afbreken teamwedstrijd schansspringen

PREDAZZO (ANP/DPA) - De Duitse skibond is woedend over het afbreken van de derde en laatste ronde van het schansspringen voor landenteams op de Winterspelen van Milaan en Cortina. De organisatie besloot maandagavond de wedstrijd na enkele vertragingen af te breken door hevige sneeuwval. Er moesten toen nog drie skispringers van de schans. Het resultaat van de eerste twee ronden bepaalde de einduitslag.

4 uur geleden
Freestyleskiester Gu moet genoegen nemen met zilver op big air

LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.

14 uur geleden
Rouwende skiër McGrath vlucht bos in na verliezen goud op slalom

BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.

17 uur geleden
Tweede goud Van 't Wout gaf Velzeboer veel vertrouwen

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.

21 uur geleden
Shorttracker De Laat 'onwijs blij' met finaleplaats op aflossing 

MILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.

22 uur geleden