Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNSB werkt samen met Italiaanse schaatsbond richting Spelen 2026

KNSB werkt samen met Italiaanse schaatsbond richting Spelen 2026

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB en de Italiaanse ijssportfederatie FISG hebben een samenwerkingsovereenkomst getekend tot en met 2026. Het gaat onder meer om het delen van kennis en ervaring door topsporters en coaches en het faciliteren van (gezamenlijke) trainingskampen voor langebaanschaatsen, shorttrack en kunstschaatsen.

"Nederland en Italië behoren al jaren tot de top van de wereld in het langebaanschaatsen en shorttrack", legde technisch directeur Remy de Wit uit via de KNSB. "Met de Olympische Spelen van 2026 in het vizier, zijn de Italianen voor met name de sporters en coaches van TeamNL de ideale sparringpartners. Daarnaast kunnen we op deze manier ook vaker de omstandigheden in Milaan gaan ervaren, dan alleen maar bij de test-events."

Andrea Gios, voorzitter van de FISG, ziet de samenwerking als een "toegevoegde waarde" voor beide landen. "Onze federaties behoren tot de internationale kopgroep bij het langebaanschaatsen en shorttrack. Dankzij dit gezamenlijke programma denken we elkaar nóg beter te kunnen maken en ook in de toekomst voorop te blijven schaatsen. Daarnaast hebben we elkaar ook gevonden in onze gezamenlijke ambities om het kunstschaatsen verder te ontwikkelen", aldus Gios.

De basis voor de overeenkomst werd afgelopen zomer gelegd tijdens het congres van de internationale schaatsunie ISU in Las Vegas. In eerste instantie is het de bedoeling dat de bonden met elkaar samenwerken richting de Olympische Spelen van Milaan-Cortina in 2026, maar de intentie is om daarna door te gaan.

Meer uit Sport

Kunstrijders Tsiba en Danilova eindigen als vijftiende op EK

SHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.

4 uur geleden
Oud-zwemkampioen Agnel staat terecht voor verkrachting

COLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.

6 uur geleden
Van der Poel slaat wereldbekerwedstrijd in Benidorm over

BENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.

10 uur geleden
Veelbesproken Thiam meldt zich af voor WK indooratletiek

BRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".

11 uur geleden
Formule 2-kampioen Fornaroli reserve bij Formule 1-team McLaren

WOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.

12 uur geleden
Sleutelrol Cubaan Taboada bij handballers Oranje op EK

ARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.

16 uur geleden
Handballer Steins wil op EK olympische droom levend houden

ARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.

16 uur geleden