Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNSB werkt samen met Italiaanse schaatsbond richting Spelen 2026

KNSB werkt samen met Italiaanse schaatsbond richting Spelen 2026

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB en de Italiaanse ijssportfederatie FISG hebben een samenwerkingsovereenkomst getekend tot en met 2026. Het gaat onder meer om het delen van kennis en ervaring door topsporters en coaches en het faciliteren van (gezamenlijke) trainingskampen voor langebaanschaatsen, shorttrack en kunstschaatsen.

"Nederland en Italië behoren al jaren tot de top van de wereld in het langebaanschaatsen en shorttrack", legde technisch directeur Remy de Wit uit via de KNSB. "Met de Olympische Spelen van 2026 in het vizier, zijn de Italianen voor met name de sporters en coaches van TeamNL de ideale sparringpartners. Daarnaast kunnen we op deze manier ook vaker de omstandigheden in Milaan gaan ervaren, dan alleen maar bij de test-events."

Andrea Gios, voorzitter van de FISG, ziet de samenwerking als een "toegevoegde waarde" voor beide landen. "Onze federaties behoren tot de internationale kopgroep bij het langebaanschaatsen en shorttrack. Dankzij dit gezamenlijke programma denken we elkaar nóg beter te kunnen maken en ook in de toekomst voorop te blijven schaatsen. Daarnaast hebben we elkaar ook gevonden in onze gezamenlijke ambities om het kunstschaatsen verder te ontwikkelen", aldus Gios.

De basis voor de overeenkomst werd afgelopen zomer gelegd tijdens het congres van de internationale schaatsunie ISU in Las Vegas. In eerste instantie is het de bedoeling dat de bonden met elkaar samenwerken richting de Olympische Spelen van Milaan-Cortina in 2026, maar de intentie is om daarna door te gaan.

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

10 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

11 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

11 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

11 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

13 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

13 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

13 uur geleden