Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNSB stelt olympisch kampioene aan als bondscoach kunstrijden

KNSB stelt olympisch kampioene aan als bondscoach kunstrijden

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse schaatsbond KNSB heeft Aljona Savchenko aangesteld als bondscoach kunstrijden. De olympisch kampioene van de Spelen van Pyeongchang 2018 bij het paarrijden gaat leidinggeven aan het Nationaal Trainingscentrum Kunstrijden, dat dit voorjaar in Heerenveen van start gaat. Savchenko, een Duitse van Oekraïense afkomst, heeft een contract getekend tot medio 2024.

De 38-jarige Savchenko was gespecialiseerd in het paarrijden. Ze veroverde vier Europese titels en zes wereldtitels. Hoogtepunt in haar loopbaan was het olympisch goud dat ze in 2018 won met haar Franse partner Bruno Massot. Bij eerdere Spelen veroverde ze tweemaal brons.

"Wij zijn trots dat Aljona voor ons gekozen heeft. Zij zal met haar schat aan internationale ervaring de kwaliteit van onze beste kunstrijders samen met de coaches bij onze verenigingen voor talentontwikkeling stevig kunnen verbeteren", zegt Remy de Wit, technisch directeur van de KNSB. "De zoektocht naar de beste bondscoach duurde langer dan we hadden gewild. De animo voor deze functie was groot, maar zorgvuldigheid stond bij ons voorop."

Meer uit Sport

CAS buigt zich met spoed over deelname Israël aan WK turnen

LAUSANNE (ANP/AFP/RTR) - Het internationale hof van sportarbitrage CAS buigt zich met spoed over de deelname van Israël aan de WK turnen in Indonesië. De regering van het Aziatische land heeft de visa voor de turnploeg uit Israël afgewezen. Indonesië weigert contact met Israël zolang dat land een vrij en soeverein Palestina niet erkent. Het CAS kondigde aan dinsdag al uitspraak te doen, omdat de WK zondag beginnen.

3 uur geleden
Bol genomineerd voor titel Wereldatlete van het Jaar

MONACO (ANP) - Atlete Femke Bol is een van de vijf genomineerden voor de onderscheiding Wereldatleet van het Jaar in de categorie baanatleten. Dat maakte de internationale atletiekfederatie World Athletics maandag bekend.

4 uur geleden
Toch schouderoperatie bij wereldkampioen MotoGP Márquez

MADRID (ANP) - MotoGP-wereldkampioen Marc Márquez is alsnog geopereerd aan zijn rechterschouder. Een week geleden vonden de artsen een ingreep niet nodig, maar bij nadere medische controle bleek dat een week rust het scheurtje in zijn schouderblad niet had verminderd. Om die reden heeft de Spaanse wegracer alsnog een ingreep ondergaan in een ziekenhuis in Madrid, meldt het fabrieksteam van Ducati.

8 uur geleden
Tennisster Lamens neemt in Japan overtuigend revanche op Arango

OSAKA (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft overtuigend de tweede ronde bereikt van het Japan Open in Osaka. Nederlands beste speelster rekende in de eerste ronde af met Emiliana Arango uit Colombia: 6-1 6-2.

10 uur geleden
Griekspoor in top 30 wereldranglijst, Vacherot klimt 164 posities

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is teruggekeerd in de top dertig van de wereldranglijst. Hij steeg op de nieuwste ranking vier plaatsen, van de 31e naar de 27e plek. Daarmee nadert de 29-jarige Noord-Hollander zijn beste positie ooit, de 21e plek in november 2023.

11 uur geleden
Goud shorttrackster Xandra Velzeboer op 500 meter in Montreal

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in de World Tour in het Canadese Montreal de gouden medaille veroverd op de 500 meter. De regerend wereldkampioene op deze afstand nam in de voorlaatste ronde de leiding en wist deze in de slotronde vast te houden. De Canadese Kim Boutin eindigde als tweede en de Amerikaanse Corinne Stoddard werd derde. Michelle Velzeboer, de jongere zus van Xandra, kwam als vierde over de finish.

23 uur geleden
Trentin wint voor de derde keer wielerwedstrijd Parijs-Tours

TOURS (ANP) - De Italiaan Matteo Trentin (36) heeft de eendaagse wielerwedstrijd Parijs-Tours gewonnen. Hij was in de straten van Tours in de sprint de snelste van een groepje voor de Fransman Christophe Laporte. Het was de derde keer dat Trentin de rit van Parijs naar Tours won. Er eindigde geen Nederlander bij de eerste tien.

1 dag geleden