KNSB selecteert Bosker en Speijers voor wereldbeker Salt Lake City
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft schaatsers Marcel Bosker en Jesse Speijers aangewezen voor respectievelijk de 1500 meter en 5000 meter bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City vanaf 29 januari. Op alle afstanden komt de top drie van de NK afstanden van december in actie in de VS. Femke Kok, die op de NK ten val kwam op de 1000 meter, is ook geselecteerd voor die afstand in Salt Lake City.
"Omdat we voor het WK allround bij de mannen nog niet aan alle prestatie-eisen hebben voldaan, hebben we ervoor gekozen de vijfde wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City te benutten om hiervoor alsnog het maximale aantal startbewijzen van drie binnen te slepen", legt Freek van der Wart, disciplinemanager langebaan bij de schaatsbond uit. "Dat is de reden dat we Bosker en Speijers hebben geselecteerd voor respectievelijk de 1500 en 5000 meter. Als de prestaties van alle Nederlanders in Salt Lake City voldoende zijn, dan zijn alle tickets voor de WK allround en sprint binnen. Mocht dat nog niet zo zijn, dan hebben we bij de zesde wereldbekerwedstrijd in Quebec nog een tweede kans."
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
7 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
7 uur geleden