Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNSB schort weren buitenlandse schaatsers op tot na Spelen 2026

KNSB schort weren buitenlandse schaatsers op tot na Spelen 2026

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft de maatregel om buitenlandse schaatsers vanaf seizoen 2024-2025 te weren bij commerciële ploegen opgeschort tot na de Olympische Spelen van Milaan in 2026. De Nederlandse ploegen mogen ook vanaf dat seizoen twee buitenlandse schaatsers in dienst hebben, ook als ze van buiten de EU komen, zoals in het geval van drievoudig wereldkampioen Jordan Stolz bij AH-Zaanlander.

De KNSB had eerder dit voorjaar bekendgemaakt dat het vanaf medio 2024 niet meer wilde toestaan dat buitenlandse schaatsers in de Nederlandse schaatsploegen gebruik konden maken van de door NOC*NSF gefinancierde topsporturen voor de commerciële schaatsploegen. Ook zouden schaatsers van buiten de EU helemaal niet meer welkom zijn bij Nederlandse ploegen. Na overleg met alle betrokken partijen is de maatregel opgeschort tot na de Winterspelen van 2026, meldt technisch directeur Remy de Wit op de website Schaatsen.nl.

"Dat betekent zeker niet dat de discussie over niet-Nederlandse rijders die gebruikmaken van onze topsportfaciliteiten van tafel is", zegt De Wit. "En ons standpunt is evenmin veranderd. Maar we parkeren dit onderwerp, mede doordat me in gesprekken met Team IKO duidelijk is geworden dat die ploeg lange termijncontracten heeft die gestoeld zijn op de aanwezigheid van de Belg Bart Swings. Het zou de Nederlandse rijders ook raken, wanneer je je in deze kwestie heel hard opstelt."

Hoge niveau

De Wit is van mening dat de buitenlandse schaatsers te veel profiteren van het hoge niveau en de faciliteiten bij de Nederlandse teams. "We kiezen hiervoor om ook in de toekomst met TeamNL olympisch succes te boeken", zei de technisch directeur eerder hierover.

Trainer en medeoprichter Martin ten Hove van Team IKO reageert blij en opgelucht op het besluit van de KNSB. "Het overleg met de schaatsbond is hartstikke goed gelukt", zegt de trainer van onder anderen Swings en de schaatssters Joy Beune en Robin Groot. "We hebben een goed gesprek gehad met De Wit en het uitgesproken. Iedereen is van goede wil, maar we hebben niet helemaal dezelfde belangen. Zijn belang ligt bij het Nederlandse schaatsen en het onze bij de schaatsers van Team IKO."

Ten Hove wijst erop dat de rol van Swings, de olympisch kampioen op de massastart, niet alleen sportief van belang is voor de ploeg met Nederlandse en Belgische sponsoren. "Swings is een belangrijk boegbeeld, hij brengt sportief veel voor de ploeg, maar ook financieel helpt het wel."

Meer uit Sport

Tennisser Sinner klopt Alcaraz en prolongeert titel ATP Finals

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.

58 minuten geleden
Springruiter Greve wint wereldbekerwedstrijd in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.

1 uur geleden
Zilver voor judoka Spijkers op Grand Prix van Zagreb

ZAGREB (ANP) - Judoka Jur Spijkers heeft op de Grand Prix-wedstrijd van Zagreb bij de zwaargewichten (+100 kg) het zilver gepakt. In de finale versloeg de Azerbeidzjaan Kanan Nasibov de 28-jarige Tilburger op ippon.

2 uur geleden
Littler houdt Noppert uit finale Grand Slam of Darts

WOLVERHAMPTON (ANP) - Darter Danny Noppert is er niet in geslaagd de finale van de Grand Slam of Darts te bereiken. De 34-jarige Fries verloor in Wolverhampton in de halve finale van wereldkampioen en titelverdediger Luke Littler uit Engeland met 16-9 in legs.

4 uur geleden
Brand geeft met zege in veldrit Hamme mijlpaal extra glans

HAMME (ANP) - Lucinda Brand heeft dankzij haar zege in de Flandriencross van het Oost-Vlaamse Hamme een unieke mijlpaal bereikt. De 36-jarige Dordtse eindigde voor de vijftigste keer op rij op het podium in een veldrit. Die reeks werd ingezet op 27 januari 2024, toevallig ook in Hamme.

5 uur geleden
Beachvolleyballers Boermans en De Groot winnen ook tweede WK-duel

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben ook hun tweede poulewedstrijd op het WK in Australië gewonnen. Het Nederlandse duo verdeeld de Noorse broers Markus en Adrian Mol met 21-18 21-17.

11 uur geleden
Beune wint ook 1500 meter bij wereldbeker in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.

22 uur geleden