KNSB schort weren buitenlandse schaatsers op tot na Spelen 2026
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft de maatregel om buitenlandse schaatsers vanaf seizoen 2024-2025 te weren bij commerciële ploegen opgeschort tot na de Olympische Spelen van Milaan in 2026. De Nederlandse ploegen mogen ook vanaf dat seizoen twee buitenlandse schaatsers in dienst hebben, ook als ze van buiten de EU komen, zoals in het geval van drievoudig wereldkampioen Jordan Stolz bij AH-Zaanlander.
De KNSB had eerder dit voorjaar bekendgemaakt dat het vanaf medio 2024 niet meer wilde toestaan dat buitenlandse schaatsers in de Nederlandse schaatsploegen gebruik konden maken van de door NOC*NSF gefinancierde topsporturen voor de commerciële schaatsploegen. Ook zouden schaatsers van buiten de EU helemaal niet meer welkom zijn bij Nederlandse ploegen. Na overleg met alle betrokken partijen is de maatregel opgeschort tot na de Winterspelen van 2026, meldt technisch directeur Remy de Wit op de website Schaatsen.nl.
"Dat betekent zeker niet dat de discussie over niet-Nederlandse rijders die gebruikmaken van onze topsportfaciliteiten van tafel is", zegt De Wit. "En ons standpunt is evenmin veranderd. Maar we parkeren dit onderwerp, mede doordat me in gesprekken met Team IKO duidelijk is geworden dat die ploeg lange termijncontracten heeft die gestoeld zijn op de aanwezigheid van de Belg Bart Swings. Het zou de Nederlandse rijders ook raken, wanneer je je in deze kwestie heel hard opstelt."
Hoge niveau
De Wit is van mening dat de buitenlandse schaatsers te veel profiteren van het hoge niveau en de faciliteiten bij de Nederlandse teams. "We kiezen hiervoor om ook in de toekomst met TeamNL olympisch succes te boeken", zei de technisch directeur eerder hierover.
Trainer en medeoprichter Martin ten Hove van Team IKO reageert blij en opgelucht op het besluit van de KNSB. "Het overleg met de schaatsbond is hartstikke goed gelukt", zegt de trainer van onder anderen Swings en de schaatssters Joy Beune en Robin Groot. "We hebben een goed gesprek gehad met De Wit en het uitgesproken. Iedereen is van goede wil, maar we hebben niet helemaal dezelfde belangen. Zijn belang ligt bij het Nederlandse schaatsen en het onze bij de schaatsers van Team IKO."
Ten Hove wijst erop dat de rol van Swings, de olympisch kampioen op de massastart, niet alleen sportief van belang is voor de ploeg met Nederlandse en Belgische sponsoren. "Swings is een belangrijk boegbeeld, hij brengt sportief veel voor de ploeg, maar ook financieel helpt het wel."
Meer uit Sport
KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
7 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
8 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
8 uur geleden