Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNSB schort weren buitenlandse schaatsers op tot na Spelen 2026

KNSB schort weren buitenlandse schaatsers op tot na Spelen 2026

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft de maatregel om buitenlandse schaatsers vanaf seizoen 2024-2025 te weren bij commerciële ploegen opgeschort tot na de Olympische Spelen van Milaan in 2026. De Nederlandse ploegen mogen ook vanaf dat seizoen twee buitenlandse schaatsers in dienst hebben, ook als ze van buiten de EU komen, zoals in het geval van drievoudig wereldkampioen Jordan Stolz bij AH-Zaanlander.

De KNSB had eerder dit voorjaar bekendgemaakt dat het vanaf medio 2024 niet meer wilde toestaan dat buitenlandse schaatsers in de Nederlandse schaatsploegen gebruik konden maken van de door NOC*NSF gefinancierde topsporturen voor de commerciële schaatsploegen. Ook zouden schaatsers van buiten de EU helemaal niet meer welkom zijn bij Nederlandse ploegen. Na overleg met alle betrokken partijen is de maatregel opgeschort tot na de Winterspelen van 2026, meldt technisch directeur Remy de Wit op de website Schaatsen.nl.

"Dat betekent zeker niet dat de discussie over niet-Nederlandse rijders die gebruikmaken van onze topsportfaciliteiten van tafel is", zegt De Wit. "En ons standpunt is evenmin veranderd. Maar we parkeren dit onderwerp, mede doordat me in gesprekken met Team IKO duidelijk is geworden dat die ploeg lange termijncontracten heeft die gestoeld zijn op de aanwezigheid van de Belg Bart Swings. Het zou de Nederlandse rijders ook raken, wanneer je je in deze kwestie heel hard opstelt."

Hoge niveau

De Wit is van mening dat de buitenlandse schaatsers te veel profiteren van het hoge niveau en de faciliteiten bij de Nederlandse teams. "We kiezen hiervoor om ook in de toekomst met TeamNL olympisch succes te boeken", zei de technisch directeur eerder hierover.

Trainer en medeoprichter Martin ten Hove van Team IKO reageert blij en opgelucht op het besluit van de KNSB. "Het overleg met de schaatsbond is hartstikke goed gelukt", zegt de trainer van onder anderen Swings en de schaatssters Joy Beune en Robin Groot. "We hebben een goed gesprek gehad met De Wit en het uitgesproken. Iedereen is van goede wil, maar we hebben niet helemaal dezelfde belangen. Zijn belang ligt bij het Nederlandse schaatsen en het onze bij de schaatsers van Team IKO."

Ten Hove wijst erop dat de rol van Swings, de olympisch kampioen op de massastart, niet alleen sportief van belang is voor de ploeg met Nederlandse en Belgische sponsoren. "Swings is een belangrijk boegbeeld, hij brengt sportief veel voor de ploeg, maar ook financieel helpt het wel."

Meer uit Sport

Tweede goud Van 't Wout gaf Velzeboer veel vertrouwen

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.

2 uur geleden
Shorttracker De Laat 'onwijs blij' met finaleplaats op aflossing 

MILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.

3 uur geleden
Mentaal geknakte kunstrijder Malinin maakt olympische rentree

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.

3 uur geleden
Zwitserse skiër Meillard wint goud op slalom met veel uitvallers

BORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.

3 uur geleden
Kerstholt had vier keer goud nooit voor mogelijk gehouden

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.

3 uur geleden
Bobsleeërs kijken met gemengde gevoelens terug op twee runs

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."

4 uur geleden
Velzeboer vol ongeloof na tweede gouden medaille in Milaan

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.

4 uur geleden