KNSB rekent op maximaal aantal shorttrackers op Olympische Spelen
DORDRECHT (ANP) - Nederland mag in februari naar alle waarschijnlijkheid met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat is duidelijk geworden na de resultaten in de vierde en laatste wedstrijd uit de World Tour, in Dordrecht.
Per land kunnen maximaal vijf mannen en vijf vrouwen zich bij het shorttrack kwalificeren voor de Olympische Spelen. "Volgens onze eigen berekeningen zitten we goed, maar we weten het pas zeker als de ISU de uitslagen van vandaag definitief heeft vastgelegd en bevestigd", aldus schaatsbond KNSB. De ISU komt vermoedelijk komende week met de bevestiging.
Nederland mag bij de Spelen bij de vrouwen op de 500, 1000 en 1500 meter met drie rijdsters meedoen. Bij de mannen zijn er op de 500 en 1500 meter ook drie startbewijzen verdiend, maar op de 1000 meter twee.
Het maximale aantal shorttrackers van vijf per geslacht is vooral belangrijk voor de aflossingsonderdelen, voor het geval daar iemand wegvalt door een blessure.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
4 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
14 uur geleden