KNSB: marathon op natuurijs op zijn vroegst zaterdagavond
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB verwacht dat als de vorst aanhoudt een marathon op natuurijs op zijn vroegst zaterdagavond mogelijk is. Natuurijscoördinator Geert-Jan Muskens acht de kans echter groter op zondag. "Als er heel goede vorst is, ook overdag, dan zou de marathon zaterdagavond kunnen", zegt Muskens. Hij schat die kans op 25 procent. "De kans op een marathon op zondagochtend is 50 procent."
Volgens Muskens is het lastig voldoende ijs te krijgen voor een marathon. "De vorst zet niet echt door en is minder dan verwacht. Maar zeg nooit nooit, bij een heldere nacht kan er zo 2 centimeter ijs bij komen."
Verschillende ijsverenigingen proberen een baan te prepareren. Zoals in Winterswijk, waar ze met een bepaalde methode en door isolatie snel een ijsvloer kunnen bouwen. Hiertoe deden ze afgelopen nacht al een poging. "Maar het heeft nog niet voldoende gevroren en er was te veel bewolking, waardoor we tot 7 millimeter gekomen zijn", zei ijsmeester Hendrik van Prooije van de Winterswijkse IJsclub. Voor een wedstrijd is minstens 30 millimeter nodig.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
13 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
14 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
17 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
18 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
19 uur geleden