Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNSB maakt 'aangepaste' selectie wereldbekerwedstrijd Japan bekend

KNSB maakt 'aangepaste' selectie wereldbekerwedstrijd Japan bekend

HEERENVEEN (ANP) - De KNSB heeft de definitieve selectie voor de eerste wereldbekerwedstrijd langebaanschaatsen in het Japanse Obihiro bekendgemaakt. De selectiecommissie was genoodzaakt om een aantal wijzigingen aan te brengen na het afzeggen van de Nederlandse schaatsers van AH-Zaanlander voor de World Cup van volgende week vrijdag.

De keuze zou normaal gesproken gebaseerd zijn op de prestaties tijdens het World Cup Kwalificatie Toernooi (WCKT) van afgelopen weekend en (voor de teamonderdelen) op voordracht van bondscoach Rintje Ritsma. Vrijdag werd duidelijk dat Nederlandse schaatsers van AH-Zaanlander, onder wie olympisch kampioene Irene Schouten, niet naar Japan afreizen. Volgens Coach Jillert Anema is de reis te vermoeiend. Ook Marwin Talsma is niet aanwezig in Obihiro.

"Door de afmeldingen hebben we voor World Cup 1 enkele andere rijders geselecteerd", zei Freek van der Wart, disciplinemanager langebaan/kortebaan, namens de selectiecommissie. "Voor de teamonderdelen heeft de bondscoach een keuze gemaakt uit de rijders die beschikbaar zijn. Zijn keuze is mede gebaseerd op de ervaringen van de gezamenlijke trainingen die de afgelopen maanden zijn gehouden."

Belang

Van der Wart verklaarde dat ze meerdere keren bij de topploegen het belang van de wereldbekerwedstrijden hadden benadrukt. "Daar moeten we punten verdienen voor het 'overall' World Cup-klassement dat later bepaalt met hoeveel Nederlanders we aan het EK en WK Afstanden en het WK Allround en Sprint mogen deelnemen. We kunnen niemand verplichten deel te nemen en er zijn altijd plausibele redenen te bedenken om af te zeggen. Maar we moeten met z'n allen doordrongen raken van het collectieve belang om bij de World Cups zo veel mogelijk startbewijzen voor TeamNL te verdienen voor EK's, WK's en straks ook de Olympische Spelen."

Ondanks de afzeggingen voor Japan denkt Van der Wart dat de "schade" deze keer meevalt. "Als de meeste rijders de komende World Cups voldoen aan de verwachtingen en we niet vaker met meerdere afmeldingen te maken krijgen, dan zouden we dit seizoen nog steeds aan het maximale quotum voor de titeltoernooien moeten kunnen komen", aldus Van der Wart. De afzeggers voor Japan zijn wel opgenomen in de definitieve selectie voor de tweede wereldbekerwedstrijd in het Chinese Beijing een week later.

Selectie

Selectie voor Obihiro, Japan (10 tot en met 12 november).

Vrouwen:

500 meter: Femke Kok, Jutta Leerdam, Naomi Verkerk, Dione Voskamp en Marrit Fledderus.

1000 meter: Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-De Jong, Marrit Fledderus en Helga Drost.

1500 meter: Esther Kiel, Antoinette Rijpma-De Jong, Joy Beune en Sanne in 't Hof.

3000 meter: Joy Beune, Sanne in 't Hof, Antoinette Rijpma-De Jong, Esther Kiel en Reina Anema.

Mass start: Esther Kiel en Reina Anema.

Team Pursuit: Joy Beune, Esther Kiel en Reina Anema.

Mannen

500 meter: Merijn Scheperkamp, Sebas Diniz, Kai Verbij, Hein Otterspeer en Janno Botman.

1000 meter: Tim Prins, Tijmen Snel, Kjeld Nuis, Jenning de Boo en Janno Botman.

1500 meter: Patrick Roest, Kjeld Nuis, Wesly Dijs, Thomas Krol en Louis Hollaar.

5000 meter: Patrick Roest, Chris Huizinga, Jesse Speijers, Marcel Bosker en Bart Hoolwerf.

Mass start: Bart Hoolwerf en Marcel Bosker.

Team Pursuit: Marcel Bosker, Bart Hoolwerf en Louis Hollaar.

Mixed gender relay: Femke Kok en Wesly Dijs.

Meer uit Sport

Commotie om 'oorlogshelm' Oekraïense skeletonner op Winterspelen

CORTINA (ANP) - Een olympische skeletonner uit Oekraïne heeft van het Internationaal Olympisch Comité te horen gekregen dat hij op de Winterspelen geen helm mag dragen met daarop afbeeldingen van omgekomen Oekraïense sporters in de oorlog met Rusland. "Het is een beslissing die me diep raakt", meldde Vladyslav Jeraskevitsj, die ook de vlag droeg van Oekraïne tijdens de openingsceremonie, op Instagram.

1 uur geleden
Leerdam ziet haar grote doel uitkomen: superbijzonder moment

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.

12 uur geleden
Sterk optreden geeft Kok vertrouwen voor 500 én 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.

13 uur geleden
Kok dacht dat haar tijd goed genoeg was voor olympisch goud

MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.

14 uur geleden
Emotionele Leerdam blij dat ze haar hart heeft gevolgd

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.

15 uur geleden
Leerdam bezorgt Nederland eerste goud op Spelen, zilver voor Kok

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.

15 uur geleden
Schulting ontevreden na 1000 meter: dit was niet goed genoeg

MILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

16 uur geleden