Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNSB: grootste kansen op 1000m mannen en lange afstanden vrouwen

KNSB: grootste kansen op 1000m mannen en lange afstanden vrouwen

UTRECHT (ANP) - De schaatsbond KNSB acht de kans op goud bij de Olympische Spelen in Beijing het grootst op de 1000 meter bij de mannen én de lange afstanden en massastart bij de vrouwen. Deze afstanden staan bovenaan in de selectievolgorde die de bond heeft bekendgemaakt voorafgaand aan het olympisch kwalificatietoernooi (OKT).

Aan de hand van de gepubliceerde selectievolgorde worden de startplekken die Nederland heeft voor de Spelen in Beijing verdeeld na het OKT, dat wordt gehouden van 26 tot en met 30 december. De KNSB gaat ervan uit dat Nederland het maximale aantal van negen startplekken heeft bij zowel de mannen als de vrouwen. Dit krijgt de bond op 24 december definitief te horen.

Bij de mannen volgen in de selectievolgorde na de winnaar van de 1000 meter op het OKT de winnaars op de 5000 meter en de 1500 meter. Dan komt de nummer 2 op de 1000 meter en de winnaar op de 10 kilometer. De winnaar van de 500 meter staat pas op de achtste plaats in de selectievolgorde. De nummer 2 op de 5000 meter pas op de elfde plaats. Die en ook de nummer 3 op de 5000 meter zijn er afhankelijk van dat meerdere plaatsen boven hen in de volgorde door dezelfde schaatsers worden ingenomen.

Goede uitslagen

Bij de vrouwen wordt de kans op goud het grootste geacht op de 5000 meter, de massastart en de 3000 meter, onder meer vanwege de goede uitslagen van Irene Schouten in de wereldbekerwedstrijden. Daarna volgen de plaats voor de nummer 2 op de 3000 meter en dan pas de winnaars op de 500 meter, 1000 meter en 1500 meter.

De uitslagen van het OKT vormen de basis, maar de selectiecommissie bekijkt ook nog of zij gebruikmaakt van de bevoegdheid om schaatsers aan te wijzen. In de reglementen is ruimte voor drie aanwijsplekken per sekse. Die kunnen onder meer nodig zijn om de ideale achtervolgingsploeg of het sterkste duo voor de massastart samen te stellen.

Maximumaantal olympische startbewijzen

Voordat de selectievolgorde definitief is vastgesteld, heeft de selectiecommissie langebaan overleg gevoerd met coaches van de topteams en overige betrokken ploegen. "Dat overleg verliep zonder ruis, het was constructief en goed, zoals alle ploegen zich ook uitstekend hebben ingezet om dat maximumaantal olympische startbewijzen binnen te halen. Daar ben ik blij mee en trots op", lichtte technisch directeur Rémy de Wit toe.

De ploegen hebben de commissie bij de bevestiging van de selectievolgorde ook complimenten gegeven voor hoe de procedure is aangepakt, meldde de technisch directeur. Na het bekendmaken van de selectievolgorde voor de Spelen van Pyeongchang in december 2017 stapte toenmalig Team Clafis van coach Jillert Anema nog naar de geschillencommissie van de KNSB, omdat het team het niet eens was met de volgorde die was aangekondigd. De geschillencommissie ging daar toen niet in mee.

Meer uit Sport

Pakken van Nederlandse olympiërs na wedstrijd te koop op veiling

MILAAN (ANP) - Het schaatspak waarin Joy Beune zaterdagmiddag de 3000 meter schaatst, is direct na de wedstrijd te koop op de online TeamNL-veiling. Dat geldt ook voor de Nederlandse vlag van de openingsceremonie van vrijdag en veel andere wedstrijdattributen op de Winterspelen. Veel Nederlandse sporters zijn enthousiast over de veiling via het online platform van MatchWornShirt, omdat de opbrengst naar de vereniging gaat waar zij zelf als kind ooit begonnen.

56 minuten geleden
President Mattarella van Italië opent 25e editie Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.

10 uur geleden
Vlaggendrager Van 't Wout leidt TeamNL op Spelen San Siro in

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.

11 uur geleden
Amerika weigert contributie aan antidopingbureau WADA te betalen

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.

13 uur geleden
Sportpers dient klacht in bij Verheijen over 'persboycot' Leerdam

MILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.

14 uur geleden
Schaatsster Schulting zet meningen over dubbel programma opzij

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.

17 uur geleden
Vance prijst Meloni voor Italiaanse organisatie Olympische Spelen

MILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.

18 uur geleden