KNSB: grootste kansen op 1000m mannen en lange afstanden vrouwen
UTRECHT (ANP) - De schaatsbond KNSB acht de kans op goud bij de Olympische Spelen in Beijing het grootst op de 1000 meter bij de mannen én de lange afstanden en massastart bij de vrouwen. Deze afstanden staan bovenaan in de selectievolgorde die de bond heeft bekendgemaakt voorafgaand aan het olympisch kwalificatietoernooi (OKT).
Aan de hand van de gepubliceerde selectievolgorde worden de startplekken die Nederland heeft voor de Spelen in Beijing verdeeld na het OKT, dat wordt gehouden van 26 tot en met 30 december. De KNSB gaat ervan uit dat Nederland het maximale aantal van negen startplekken heeft bij zowel de mannen als de vrouwen. Dit krijgt de bond op 24 december definitief te horen.
Bij de mannen volgen in de selectievolgorde na de winnaar van de 1000 meter op het OKT de winnaars op de 5000 meter en de 1500 meter. Dan komt de nummer 2 op de 1000 meter en de winnaar op de 10 kilometer. De winnaar van de 500 meter staat pas op de achtste plaats in de selectievolgorde. De nummer 2 op de 5000 meter pas op de elfde plaats. Die en ook de nummer 3 op de 5000 meter zijn er afhankelijk van dat meerdere plaatsen boven hen in de volgorde door dezelfde schaatsers worden ingenomen.
Goede uitslagen
Bij de vrouwen wordt de kans op goud het grootste geacht op de 5000 meter, de massastart en de 3000 meter, onder meer vanwege de goede uitslagen van Irene Schouten in de wereldbekerwedstrijden. Daarna volgen de plaats voor de nummer 2 op de 3000 meter en dan pas de winnaars op de 500 meter, 1000 meter en 1500 meter.
De uitslagen van het OKT vormen de basis, maar de selectiecommissie bekijkt ook nog of zij gebruikmaakt van de bevoegdheid om schaatsers aan te wijzen. In de reglementen is ruimte voor drie aanwijsplekken per sekse. Die kunnen onder meer nodig zijn om de ideale achtervolgingsploeg of het sterkste duo voor de massastart samen te stellen.
Maximumaantal olympische startbewijzen
Voordat de selectievolgorde definitief is vastgesteld, heeft de selectiecommissie langebaan overleg gevoerd met coaches van de topteams en overige betrokken ploegen. "Dat overleg verliep zonder ruis, het was constructief en goed, zoals alle ploegen zich ook uitstekend hebben ingezet om dat maximumaantal olympische startbewijzen binnen te halen. Daar ben ik blij mee en trots op", lichtte technisch directeur Rémy de Wit toe.
De ploegen hebben de commissie bij de bevestiging van de selectievolgorde ook complimenten gegeven voor hoe de procedure is aangepakt, meldde de technisch directeur. Na het bekendmaken van de selectievolgorde voor de Spelen van Pyeongchang in december 2017 stapte toenmalig Team Clafis van coach Jillert Anema nog naar de geschillencommissie van de KNSB, omdat het team het niet eens was met de volgorde die was aangekondigd. De geschillencommissie ging daar toen niet in mee.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
10 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
12 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
16 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
1 dag geleden