Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNSB: 46 ijsbanen open, enkele alweer tijdelijk dicht door zon

KNSB: 46 ijsbanen open, enkele alweer tijdelijk dicht door zon

DEN HAAG (ANP) - Al zeker 46 ijsbanen zijn donderdagmiddag geopend voor publiek, ziet de schaatsbond KNSB. Maar ook is een aantal verenigingen tijdelijk dicht gegaan vanwege de felle zon. Het ijs heeft daar weer tijd nodig om te herstellen, zegt de bond.

Dat het ijs beschadigd raakt door intensief gebruik en zonlicht is niks nieuws. Vaak openen verenigingen 's avonds hun deuren weer als de zon onder is. "Vanwege de avondklok besluiten ijsbanen nu uit voorzorg om de hele dag dicht te blijven", zegt een woordvoerder van de KNSB. Veel ijsbanen reguleren de drukte door alleen leden toe te staan. Dat heeft volgens de KNSB een gunstige bijwerking. "Bij die verenigingen is sprake van aanwas van nieuwe leden."

De schaatskoorts in Nederland beperkt zich niet alleen tot de ijsbanen. Ook op natuurijs is de behoefte om te schaatsen groot. De KNSB waarschuwt voor de veiligheid en drukte in gebieden zoals de Loosdrechtse en Ankeveense Plassen. "Voordat grachten, plassen en kanalen een ijsvloer hebben die dik genoeg is, moet het wel enkele dagen flink gevroren hebben. Wie over één nacht ijs gaat, neemt grote risico’s. Bovenal geldt in coronatijd: blijf ook als je gaat schaatsen zo dicht mogelijk bij huis."

De geopende ijsbanen zitten verspreid over heel Nederland. Alleen in de provincies Flevoland, Noord-Brabant en Limburg zijn geen bij de schaatsbond aangesloten banen waarop geschaatst kan worden.

Meer uit Sport

Verstappen zesde in kwalificatie GP Canada, pole voor Russell

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.

1 uur geleden
Volleybalsters verslaan ook Frankrijk in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.

5 uur geleden
Vingegaard grijpt met derde ritzege roze trui in Giro d'Italia

PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.

7 uur geleden
Bredewold bezorgt SD Worx-Protime derde zege in Ronde van Burgos

MEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.

8 uur geleden
Eerste titel voor Kroatische tennisster Marcinko

RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.

9 uur geleden
Hockeysters Amsterdam en Den Bosch spelen gelijk in eerste finale

AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.

10 uur geleden
Verstappen 'worstelt met auto' in kwalificatie sprintrace

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.

15 uur geleden