Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNRM voerde vorig jaar vaker hulpacties uit op zee

KNRM voerde vorig jaar vaker hulpacties uit op zee

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) is in 2022 bijna 2525 keer uitgevaren om mensen op zee te helpen, dat is zo'n 10 procent meer dan het jaar daarvoor. Bij die acties zijn ruim 4000 mensen veilig aan wal gebracht. Daarmee was het voor de KNRM een druk en heftig jaar, meldt de organisatie dinsdag.

Volgens een woordvoerder van de KNRM moesten mensen op zee om verschillende redenen gered worden. Niet alleen uit het water maar ook bijvoorbeeld omdat ze gewond raakten op een schip of omdat een boot met een kapotte motor naar de haven gesleept moest worden. Daarnaast heeft de KNRM ook 155 dieren veilig aan wal gebracht, bijvoorbeeld nadat ze in zee waren gesprongen of van de pier afwaaiden.

Ook het aantal zoekacties is volgens de KNRM "opmerkelijk" gestegen, 37 procent meer dan het jaar daarvoor. In totaal zocht de KNRM 240 keer naar vermisten. In 220 gevallen was dat loos alarm. Volgens de reddingsmaatschappij kwamen veel van die meldingen van verontruste strandgangers die iemand uit het oog waren verloren of dachten dat een zwemmer onder het water was verdwenen.

Veluwemeer en Waddenzee

In 2022 waren er volgens het KNRM ook acties met een minder goede afloop die veel indruk hebben gemaakt. "Een kano-ongeluk op het Veluwemeer, twee vliegtuigcrashes bij Hoek van Holland en op het Zwarte Meer, twee ongelukken op charterschepen op de Waddenzee en de aanvaring tussen een snelboot en watertaxi waarbij vier mensen om het leven kwamen," aldus de reddingsmaatschappij.

Het KNRM Helpt Assistentie Centrum (KAC), een hulpcentrale waar mensen naartoe kunnen bellen met niet-spoedeisende vragen, zag het aantal telefoontjes vorig jaar toenemen naar meer dan duizend. In 2021 werd de centrale zo'n achthonderd keer gebeld door mensen die onder meer problemen hadden met het uitrollen van de zeilen of met de motor van een boot. Door op afstand deze problemen op te lossen hoefden de reddingboten minder vaak uit te varen.

Meer uit Binnenland

Chauffeur bij moord Peter R. de Vries gestoken in gevangenis

ROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.

31 minuten geleden
Onderzoek: 87 procent van vapende mensen gebruikt illegale vapes

DEN HAAG (ANP) - Bijna negen op de tien mensen die vapen, gebruiken illegale vapes of vapes die op een illegale manier zijn gekocht. Vaak komen die via webshops of fysieke winkels in het buitenland binnen, schrijft onderzoeksbureau Bureau Beke in een rapport. Ze zijn bijvoorbeeld legaal in het buitenland verkocht, maar mogen vanwege de smaak niet in Nederland op de markt komen.

5 uur geleden
Actievoerders bezetten twee spoorlijnen Betuweroute

ELST (ANP) - Enkele tientallen activisten van Geef Tegengas blokkeren vrijdagmiddag de Betuweroute. Ze protesteren daarmee onder andere tegen mensenrechtenschendingen wereldwijd en de klimaatcrisis, meldt de groep. De actievoerders zeggen zich tussen Lent en Elst toegang tot twee spoorlijnen te hebben verschaft en blokkeren het vervoer in beide richtingen. Over dit stuk spoor rijden goederentreinen.

5 uur geleden
Fregat naar Zuidoost-Azië, blijft mogelijk in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het fregat Zr.Ms. De Ruyter vertrekt aanstaande zondag richting Zuidoost-Azië, maar blijft mogelijk in het Midden-Oosten. Het luchtverdedigings- en commandofregat gaat in ieder geval door de Rode Zee, om daar bij te dragen aan een internationale missie om de scheepvaart te beschermen.

5 uur geleden
Rechtbank legt 10 jaar cel en tbs op in grote sextortionzaak

GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft vrijdag tien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd aan een verdachte in een grote sextortionzaak. De 32-jarige Mark S. uit Borculo is schuldig bevonden aan het op grote schaal seksueel afpersen van meisjes en vrouwen door te dreigen naaktbeelden van hen te verspreiden. "De verdachte heeft ernstig misbruik gemaakt van jonge, soms kwetsbare slachtoffers", aldus de rechtbank. "Veel slachtoffers zijn voor het leven getekend."

6 uur geleden
Staat gaat in hoger beroep tegen uitspraak klimaatzaak Bonaire

DEN HAAG (ANP) - De Staat gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag die beveelt dat de overheid meer moet doen om Bonaire te beschermen tegen klimaatverandering. Dat maakte minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) vrijdag bekend. De zaak was aangespannen door Greenpeace. De rechter oordeelde onder meer dat de Staat binnen anderhalf jaar "heldere, bindende doelen" moet opstellen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen.

6 uur geleden
Alle relschoppers PSV-feest weer vrij, krijgen boetes en straffen

EINDHOVEN (ANP) - Alle zeventien mensen die dinsdag bij de huldiging van PSV in Eindhoven werden aangehouden, zijn vrijgelaten, meldt de politie. "Enkelen hebben een boete gekregen voor vernieling, vechten op straat, openbare ordeverstoring, afsteken van vuurwerk, belediging en openbare dronkenschap", zegt een woordvoerder.

8 uur geleden