KNRM voerde vorig jaar vaker hulpacties uit op zee
DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) is in 2022 bijna 2525 keer uitgevaren om mensen op zee te helpen, dat is zo'n 10 procent meer dan het jaar daarvoor. Bij die acties zijn ruim 4000 mensen veilig aan wal gebracht. Daarmee was het voor de KNRM een druk en heftig jaar, meldt de organisatie dinsdag.
Volgens een woordvoerder van de KNRM moesten mensen op zee om verschillende redenen gered worden. Niet alleen uit het water maar ook bijvoorbeeld omdat ze gewond raakten op een schip of omdat een boot met een kapotte motor naar de haven gesleept moest worden. Daarnaast heeft de KNRM ook 155 dieren veilig aan wal gebracht, bijvoorbeeld nadat ze in zee waren gesprongen of van de pier afwaaiden.
Ook het aantal zoekacties is volgens de KNRM "opmerkelijk" gestegen, 37 procent meer dan het jaar daarvoor. In totaal zocht de KNRM 240 keer naar vermisten. In 220 gevallen was dat loos alarm. Volgens de reddingsmaatschappij kwamen veel van die meldingen van verontruste strandgangers die iemand uit het oog waren verloren of dachten dat een zwemmer onder het water was verdwenen.
Veluwemeer en Waddenzee
In 2022 waren er volgens het KNRM ook acties met een minder goede afloop die veel indruk hebben gemaakt. "Een kano-ongeluk op het Veluwemeer, twee vliegtuigcrashes bij Hoek van Holland en op het Zwarte Meer, twee ongelukken op charterschepen op de Waddenzee en de aanvaring tussen een snelboot en watertaxi waarbij vier mensen om het leven kwamen," aldus de reddingsmaatschappij.
Het KNRM Helpt Assistentie Centrum (KAC), een hulpcentrale waar mensen naartoe kunnen bellen met niet-spoedeisende vragen, zag het aantal telefoontjes vorig jaar toenemen naar meer dan duizend. In 2021 werd de centrale zo'n achthonderd keer gebeld door mensen die onder meer problemen hadden met het uitrollen van de zeilen of met de motor van een boot. Door op afstand deze problemen op te lossen hoefden de reddingboten minder vaak uit te varen.
Meer uit Binnenland
BOEKAREST (ANP) - In Roemenië zijn de kunstschatten die vorig jaar waren gestolen in Nederland getoond aan de pers. Het ging dinsdagavond nog om een besloten presentatie. De historische objecten worden de komende anderhalve week aan het publiek getoond in het Nationaal Historisch Museum.
18 minuten geledenOTTERLO (ANP) - In het Gelderse Otterlo heeft op dinsdag een grote natuurbrand gewoed, meldt de gemeente. Die brand was op de heide bij de Planken Wambuisweg tussen Ede en Otterlo. Een woordvoerder van de veiligheidsregio zegt rond 17.00 uur dat de brand uit is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pluimvee van hobbyhouders en commerciële bedrijven mag weer naar buiten, behalve in de Gelderse Vallei. Dat heeft staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) bekendgemaakt. In de Gelderse Vallei zijn veel pluimveebedrijven gevestigd. Het risico op verspreiding van vogelgriep is daar hoger dan in de rest van Nederland. Daarom blijft daar de ophok- en afschermplicht wel gelden.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft dinsdag lagere celstraffen opgelegd dan geëist aan Peter S. (63) en Nancy D. (57) voor seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. S. kreeg acht jaar cel en tbs met dwangverpleging, D. kreeg een gevangenisstraf van veertien jaar en een toezichtsmaatregel.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen met een ernstige psychische aandoening krijgen in veel gevallen niet de zorg en ondersteuning die ze nodig hebben, terwijl het huidige systeem wel ruimte biedt om die hulp te verbeteren. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) in een onderzoek naar onder meer vernieuwende initiatieven in de sector. In de praktijk lopen initiatiefnemers volgens de raad nog vaak tegen obstakels aan.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Amsterdam betoogd dat de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh in Nederland moet worden omgezet naar een levenslange gevangenisstraf. Singh kreeg in 1986 in Californië, waar hij destijds woonde, een straf van 56 jaar tot levenslang, voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Het Rode Kruis is opgelucht dat mensen zonder geldige verblijfspapieren niet strafbaar worden", reageert een woordvoerder op de stemming hierover in de Eerste Kamer. Een meerderheid van de senatoren stemde tegen de asielnoodmaatregelenwet, wat volgens de hulporganisatie "een flinke zorg minder" zal zijn voor deze groep vluchtelingen. "Hun veiligheid zou met de strafbaarstelling in het geding komen."
5 uur geleden