Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Knot: zonder hervormingen zou bankenchaos groter zijn geweest

Knot: zonder hervormingen zou bankenchaos groter zijn geweest

BASEL (ANP) - Het faillissement van twee Amerikaanse banken en de val van Credit Suisse zouden waarschijnlijk in veel grotere chaos zijn uitgemond als na de financiële crisis van 2008 geen hervormingen waren doorgevoerd. Dat schrijft Klaas Knot als voorzitter van de Financial Stability Board (FSB) aan de ministeries van financiën en centralebankbestuurders van de G20.

Vorige maand vielen in de Verenigde Staten de Silicon Valley Bank en Signature Bank om nadat klanten massaal hun geld van hun rekeningen hadden afgehaald, na zorgen over het effect van de gestegen rentes op hun beleggingsportefeuille. Credit Suisse kampte na jaren vol schandalen en miljardenverliezen ook met nerveuze klanten die hun geld weghaalden en werd na ingrijpen van de Zwitserse regering overgenomen door concurrent UBS.

Volgens Knot zijn de vooruitzichten voor de financiële stabiliteit door die gebeurtenissen "uitdagender" geworden. Maar het wereldwijde financiële systeem zou beter bestand zijn tegen dergelijke klappen doordat na 2008 werd afgesproken dat belangrijke banken meer kapitaal- en liquiditeitsbuffers moesten aanhouden. Ook werken autoriteiten volgens Knot internationaal beter bij het oplossen van problemen bij banken en het toezicht op financieel dienstverleners.

Meer waakzaamheid

"Zonder deze hervormingen zou de stress bij individuele banken kunnen hebben geleid tot een bredere besmetting binnen het financiële systeem", aldus Knot, die ook president van De Nederlandsche Bank is. Hij roept tegelijkertijd op tot meer waakzaamheid van toezichthouders. "In tegenstelling tot andere recente schokken, lag de oorzaak nu binnen het financiële systeem zelf. De noodzaak om hier lessen uit te trekken is voor de autoriteiten daarom des te groter."

Het FSB is een in 2009 opgericht samenwerkingsverband van de financiële autoriteiten van ruim twintig landen, met als doel om regels voor de financiële sector en het toezicht op de branche te coördineren. Knot werd er in 2018 vicevoorzitter en klom drie jaar later op tot voorzitter.

De G20 is een groep landen die samen goed zijn voor ongeveer 80 procent van de omvang van de wereldeconomie. Ook de Europese Unie maakt deel uit van de G20.

Meer uit Financieel

WSJ: Unilever praat met McCormick over afsplitsing voedingstak

LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.

3 uur geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

3 uur geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

5 uur geleden
Grote pakketvervoerder FedEx rekent op meer winst ondanks oorlog

MEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.

6 uur geleden
Koersverliezen Wall Street nemen iets af na onrustige handelsdag

NEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.

7 uur geleden
KLM kondigt vacaturestop aan om fors gestegen brandstofprijzen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.

8 uur geleden
ONL: onacceptabel dat kabinet niet ingrijpt om hoge energieprijs

DEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.

9 uur geleden