Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Knot: ook risico's aan langdurige coronasteun ECB

Knot: ook risico's aan langdurige coronasteun ECB

AMSTERDAM (ANP) - Het is goed mogelijk dat de Europese Centrale Bank niet de volledige 1350 miljard euro opmaakt bij het opkoopprogramma om de coronacrisis te bestrijden. Bovendien kleven er risico's aan het te lang leunen op bepaalde crisismaatregelen van de centrale bank voor de eurozone. Dat zei Klaas Knot, president van De Nederlandsche Bank (DNB), tijdens een online-evenement van persbureau Bloomberg.

Knot pleitte in het webinar voor een goede mix van steunmaatregelen, waarbij niet alleen naar centrale banken wordt gekeken voor hulp als opkoopprogramma's of renteverlagingen. Dat gebeurde volgens de DNB-preses wel bij het herstel na de financiële crisis. Dit had onder andere als nadeel dat het goedkoop-geldbeleid aanzette tot het aangaan van hogere schulden.

De ECB kondigde eerder dit jaar aan voor 1,35 biljoen euro aan bedrijfs- en staatsobligaties op te kopen om ervoor te zorgen dat er genoeg geld naar de economie blijft stromen. Knot benadrukte dat dit opkoopprogramma, PEPP genaamd, slechts een tijdelijke maatregel is. Als dergelijke noodsteun te lang door blijft gaan, ontstaat volgens hem het risico dat deze aan effectiviteit inboeten.

Meer uit Financieel

Bronnen: VS en China handhaven exportbeperkingen ondanks deal

BEIJING (ANP) - Verschillende exportbeperkingen die de VS en China elkaar hadden opgelegd op het gebied van nationale veiligheid blijven in stand, ondanks de handelsovereenkomst die de landen afgelopen week hebben gesloten. Dat hebben bronnen die bekend zijn met de details van de deal gemeld aan persbureau Reuters. Ook lijkt een definitieve handelsdeal nog even op zich te laten wachten.

7 uur geleden
Taiwan plaatst Chinese bedrijven Huawei en SMIC op zwarte lijst

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft de Chinese techconcerns Huawei Technologies en Semiconductor Manufacturing International Corp (SMIC) op een zwarte lijst geplaatst. Daarmee wordt het voor de Chinese bedrijven moeilijker om toegang te krijgen tot Taiwanese technologieën op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

7 uur geleden
Benzine meer dan 1 cent duurder door spanningen Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine is zaterdag meer dan 1 cent per liter gestegen door de spanningen in het Midden-Oosten. Bij pompen van TotalEnergies en Texaco zijn er zelfs 2 cent per liter bijgekomen, volgt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers dat hierover dagelijks cijfers bijhoudt. Ook diesel is duurder dan een dag eerder.

1 dag geleden
Donald Trump verdient veel geld met crypto's en golfresorts

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vorig jaar veel verdiend aan inkomsten uit crypto's en zijn golfresorts. Ook uit de verkoop van bijvoorbeeld Trump Sneakers en parfums kwam geld binnen, volgt uit een vrijgekomen document. Het rapport geeft een kijkje in de enorme zakelijke belangen van de miljardair in het Witte Huis.

1 dag geleden
Boeing levert voor het eerst in maanden weer vliegtuig in China

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Boeing heeft zaterdag voor het eerst sinds president Donald Trump begin april een golf aan importheffingen instelde weer een vliegtuig geleverd aan een Chinese luchtvaartmaatschappij. Dit lijkt een teken van toenadering tussen beide landen, nu Washington en Beijing de spanningen proberen te verminderen.

1 dag geleden
CNV belooft zeker tot woensdag geen NS-staking aan te kondigen

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV gaat in op de uitnodiging van NS voor hervatting van het cao-overleg. Daarbij belooft de bond tot in ieder geval woensdag geen nieuwe stakingen aan te kondigen. Het is onduidelijk of de andere bonden voor die tijd al wel met nieuwe acties willen komen.

1 dag geleden
Musks start-up Neuralink helpt aap iets te zien dat er niet is

FREMONT (ANP/BLOOMBERG) - De hersenimplantaatstart-up Neuralink van Elon Musk heeft een hersenimplantaat gebruikt om een aap iets te laten zien dat er fysiek niet was. Dit is volgens het Amerikaanse bedrijf een belangrijke stap richting het doel om blinde mensen te helpen zien.

1 dag geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!