Knot: Nederlandse economie moet schokbestendiger worden
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er nog altijd goed voor, al zijn de jaren van vette groei voorbij. Wel kan het nieuwe coronavirus "in potentie grote schade aanrichten" als de verspreiding van het virus niet snel tot staan wordt gebracht. Volgens Klaas Knot, de president van De Nederlandsche Bank (DNB) is het met het oog op de toekomst belangrijk om de Nederlandse economie schokbestendiger te maken.
Het centralebankhoofd wees er bij een lezing in Amsterdam op dat de groei van de Nederlandse economie vorig jaar voor het vierde jaar op rij beter was dan gemiddeld in het eurogebied, terwijl buurland Duitsland ternauwernood aan een recessie ontsnapte. "De veelgehoorde uitspraak 'als Duitsland niest, wordt Nederland verkouden’ gaat daarmee dit keer niet op", zei hij. "Daarnaast doet de Nederlandse economie het ook goed wat betreft de werkloosheid. Die is in Europees perspectief laag en ver onder het gemiddelde."
Knot drong tegelijkertijd aan op manieren om het verdienvermogen, de capaciteit om ook op lange termijn welvaart te genereren, te verhogen. Hij wees bijvoorbeeld op ruimte voor overheidsinvesteringen in infrastructuur, onderwijs en de energietransitie, of het verlagen van "verstorende" belastingen. Ook haalde hij bekende stokpaardjes van DNB aan, als de noodzaak van verdere hervormingen op de woningmarkt.
Achteroverleunen is geen optie als Nederland zijn gunstige positie wil behouden, aldus Knot. "En alsof dat nog niet voldoende reden is, is het af en toe ook gewoon fijn om ergens de beste in te zijn. Want laten we eerlijk zijn, ondanks de vergrote kans dat Depay misschien het EK voetbal zal halen, moeten we het deze zomer waarschijnlijk niet hebben van het Nederlandse elftal", zo besloot de DNB-preses.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Meer dan duizend gestrande reizigers hebben de nacht doorgebracht op Schiphol. Dat heeft de luchthaven woensdagochtend laten weten. Door het winterweer worden de laatste dagen telkens honderden vluchten geschrapt.
28 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olieconcern Chevron en de Texaanse investeringsmaatschappij Quantum Energy Partners willen samen de internationale activiteiten van de gesanctioneerde Russische oliemaatschappij Lukoil PJSC overnemen, meldt de Financial Times.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij Advent International zit achter het overnamebod op het in Amsterdam genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost. Dat meldt Sky News. Volgens Sky News geeft Advent leiding aan een investeringsconsortium dat InPost van de beurs wil halen.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft opnieuw een aanvraag ingediend voor een Amerikaanse bankvergunning. Die vergunning heeft de Nederlandse financiële app nodig voor een volledige lancering in de Verenigde Staten.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in december licht gedaald naar 2,8 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. In november bedroeg de inflatie nog 2,9 procent op jaarbasis en in oktober was dat 3,1 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.
9 uur geledenHOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
9 uur geleden