Knot: kennismigranten van toegevoegde waarde Nederlandse economie
DEN HAAG (ANP) - Kennismigranten die naar Nederland komen om te werken zijn van toegevoegde waarde voor de Nederlandse economie. Het is dan ook aan de overheid om ervoor te zorgen dat Nederland een aantrekkelijke vestigingsplaats blijft voor hen. Dat zei de president van De Nederlandsche Bank (DNB), Klaas Knot, in het televisieprogramma Buitenhof.
Knot reageerde daar op vragen over uitspraken van topman Peter Wennink van chipmachinefabrikant ASML. Wennink heeft zijn zorgen geuit over stemmen in politiek Den Haag om het aantal arbeidsmigranten naar Nederland te beperken. Het bedrijf is namelijk gebaat bij voldoende gekwalificeerde mensen die niet alleen uit Nederland afkomstig zijn.
Volgens Knot leveren kennismigranten "bovengemiddelde groei op voor onze economie en onze welvaart". "Het laatste wat we moeten doen, is met onze rug naar Europa gaan staan. Wij profiteren als geen ander van Europese integratie en de integratie uit landen buiten Europa. We moeten niet de kip met de gouden eieren gaan slachten", aldus de centralebankpresident.
Waar de overheid volgens hem wel kritisch naar moet kijken, zijn de gevolgen van een groeiende economie. Hij verwees daarbij onder meer naar het volle elektriciteitsnet, het volle wegennet en de stikstofruimte. Daar zitten de knelpunten, aldus Knot. "Het kabinet moet zich erop richten die weg te werken."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
7 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
9 uur geleden