Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Knot: goede argumenten voor ECB-rentebesluiten per kwartaal

Knot: goede argumenten voor ECB-rentebesluiten per kwartaal

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) zegt dat er goede argumenten zijn voor de Europese Centrale Bank (ECB) om per kwartaal een rentebesluit te nemen. Ieder kwartaal publiceert de ECB namelijk nieuwe prognoses over de economische groei en inflatie in de eurozone en dat biedt de centrale bank in Frankfurt meer informatie om het monetaire beleid op te baseren, aldus Knot, die spreekt van een "sterke zaak" hiervoor.

Knot gaf donderdag een speech in Milaan waar hij dit pleidooi hield. Nu komt de ECB ongeveer elke zes weken met een rentebesluit en is er in de zomerperiode een langere pauze. Knot zei dat de ECB per vergadering en op basis van de beschikbare gegevens een besluit neemt. Eerder deze maand verlaagde de ECB voor het eerst sinds 2019 de rente in het eurogebied. Volgens Knot kan verder worden gegaan met het "langzaam, maar zeker de voet van de rem te halen".

De economische projecties worden in maart, juni, september en december gepubliceerd door de ECB. Volgens Knot is het nu extra belangrijk om zoveel mogelijk informatie te hebben voor de ECB, gezien de risico's van de impact van loonstijgingen op de inflatie. Het is belangrijk dat de ECB zich niet vastlegt op een vooraf bepaald toekomstig rentepad, aldus de DNB-president.

Op de financiële markten wordt over het algemeen verwacht dat de ECB in juli de rente onveranderd laat en dan in september en december met een nieuwe renteverlaging komt. ECB-president Christine Lagarde heeft gezegd dat de strijd tegen de inflatie nog niet voorbij is en dat beleidsmakers bij de centrale bank waakzaam moeten blijven. Per vergadering wordt bekeken of de rente omlaaggaat, verklaarde Lagarde ook.

Meer uit Financieel

Bedrijf achter Pampers en Oral-B ziet verkoop toenemen

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.

1 uur geleden
Belgische winkels mogen binnenkort langer open

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.

1 uur geleden
Internationaal vliegverkeer vanaf Teheran hervat zaterdag

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.

1 uur geleden
Ryanair sluit basis in Berlijn om stijgende luchthaventarieven

BERLIJN (ANP) - Ryanair sluit zijn basis op de luchthaven van Berlijn omdat het vliegveld te duur zou worden. De Ierse budgetmaatschappij wil zijn zeven toestellen in Berlijn verplaatsen naar goedkopere luchthavens in andere EU-landen, zoals Zweden, Slowakije, Albanië en Italië.

1 uur geleden
China verbiedt export naar wapenbedrijven door handel met Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.

2 uur geleden
Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

3 uur geleden
Duits bedrijfsleven even somber als tijdens coronapandemie

MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.

3 uur geleden