Knot: 200 miljoen euro aan Russisch geld bevroren in Nederland
N i e u w bericht, meer informatie door hele bericht
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft ruim 200 miljoen euro aan Russisch geld bevroren. Dat zei president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) bij Nieuwsuur. Hij verwacht dat dit bedrag nog wat verder gaat oplopen. Het gaat om geld van personen of bedrijven aan wie sancties zijn opgelegd na de Russische invasie van Oekraïne.
Vorige week stond de teller nog op 6 miljoen euro. Eigenlijk was dat bedrag al hoger omdat er een aantal dingen waren gebeurd die nog niet waren gerapporteerd. Veel meer dan de 200 miljoen euro aan Russisch geld is volgens Knot niet te pakken in Nederland. "Die bezittingen bevinden zich niet in Nederland", zei hij.
De Belgische overheid heeft voor 10 miljard euro aan Russisch geld bevroren. Dat meldde de krant De Tijd afgelopen weekend. Een vergelijking met België is niet goed te maken omdat de Belgen een veel grotere rol spelen in het internationale betalingsverkeer, aldus Knot.
Meer uit Financieel
WUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.
51 minuten geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.
53 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - TNO heeft een lasertechnologie ontwikkeld voor de recycling van zonnepanelen. Volgens het onderzoeksbureau kunnen zonnepanelen met de technologie efficiënt en energiezuinig worden ontmanteld en kan meer dan 99 procent van het gebruikte zilver en hoogzuiver silicium worden teruggewonnen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van drankenwinkel Gall & Gall staken vrijdag voor een betere cao en daardoor zijn tientallen filialen gesloten. Dat meldt vakbond FNV. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Delft zijn winkels dicht. De vakbond dreigt de komende weken met meer stakingen.
3 uur geleden