Knot: 200 miljoen euro aan Russisch geld bevroren in Nederland
N i e u w bericht, meer informatie door hele bericht
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft ruim 200 miljoen euro aan Russisch geld bevroren. Dat zei president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) bij Nieuwsuur. Hij verwacht dat dit bedrag nog wat verder gaat oplopen. Het gaat om geld van personen of bedrijven aan wie sancties zijn opgelegd na de Russische invasie van Oekraïne.
Vorige week stond de teller nog op 6 miljoen euro. Eigenlijk was dat bedrag al hoger omdat er een aantal dingen waren gebeurd die nog niet waren gerapporteerd. Veel meer dan de 200 miljoen euro aan Russisch geld is volgens Knot niet te pakken in Nederland. "Die bezittingen bevinden zich niet in Nederland", zei hij.
De Belgische overheid heeft voor 10 miljard euro aan Russisch geld bevroren. Dat meldde de krant De Tijd afgelopen weekend. Een vergelijking met België is niet goed te maken omdat de Belgen een veel grotere rol spelen in het internationale betalingsverkeer, aldus Knot.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
19 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
19 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
21 uur geleden