Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Knops onder indruk van vooruitgang Sint-Eustatius

Knops onder indruk van vooruitgang Sint-Eustatius

ORANJESTAD (ANP) - Staatssecretaris Raymond Knops van Koninkrijksrelaties is onder de indruk van de vooruitgang die Sint-Eustatius heeft geboekt in de afgelopen twee jaar. Dat zegt hij in een video aan de eilandbewoners, die hij opnam tijdens zijn bezoek aan het eiland deze week.

Knops stelt in de Engelstalige video dat Sint-Eustatius bijzonder zwaar is getroffen door de coronapandemie. Daarom heeft Nederland 2 miljoen dollar (zo'n 1,7 miljoen euro) extra beschikbaar gesteld voor de overheid.

In 2018 zette Nederland het democratische bestuur van het eiland opzij vanwege 'verwaarlozing van de taken'. Inmiddels is er een nieuw gekozen Eilandsraad. Knops zegt dat de door Nederland aangestelde regeringscommissaris Marnix van Rij, en diens plaatsvervanger Alida Francis, "volledig zal meewerken om de democratie helemaal terug te brengen op het eiland".

Knops heeft tijdens zijn bezoek gesproken met alle vijf leden van de nieuwe Eilandsraad. In die gesprekken heeft Knops aangegeven dat hij vertrouwen heeft dat de leden "hun taak op een goede wijze oppakken en meewerken om het eiland verder te brengen".

Voor wat de ontwikkeling van de afgelopen jaren betreft is er veel bereikt, zo zegt Knops in de video. Onder meer op het gebied van infrastructuur. Zo wordt de luchthaven opnieuw opgebouwd en zijn er verschillende wegen opgeknapt.

Meer uit Binnenland

KNMI waarschuwt voor gladheid in het noordoosten

DE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.

3 uur geleden
Politie: aanhouding omstreden evangelist De Wal onterecht

TILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.

6 uur geleden
NPO Radio 2-programma Aan De Slag! wint Gouden RadioRing

HILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.

7 uur geleden
Haagse scholingssite gehackt, data van burgers mogelijk gestolen

DEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.

7 uur geleden
Honderd mensen bij protest tegen komst azc Heemskerk

HEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.

8 uur geleden
Tientallen mensen bij protest tegen politiegeweld in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.

9 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in deel Heemskerk om azc-demonstraties

HEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.

11 uur geleden