Knops onder indruk van vooruitgang Sint-Eustatius
ORANJESTAD (ANP) - Staatssecretaris Raymond Knops van Koninkrijksrelaties is onder de indruk van de vooruitgang die Sint-Eustatius heeft geboekt in de afgelopen twee jaar. Dat zegt hij in een video aan de eilandbewoners, die hij opnam tijdens zijn bezoek aan het eiland deze week.
Knops stelt in de Engelstalige video dat Sint-Eustatius bijzonder zwaar is getroffen door de coronapandemie. Daarom heeft Nederland 2 miljoen dollar (zo'n 1,7 miljoen euro) extra beschikbaar gesteld voor de overheid.
In 2018 zette Nederland het democratische bestuur van het eiland opzij vanwege 'verwaarlozing van de taken'. Inmiddels is er een nieuw gekozen Eilandsraad. Knops zegt dat de door Nederland aangestelde regeringscommissaris Marnix van Rij, en diens plaatsvervanger Alida Francis, "volledig zal meewerken om de democratie helemaal terug te brengen op het eiland".
Knops heeft tijdens zijn bezoek gesproken met alle vijf leden van de nieuwe Eilandsraad. In die gesprekken heeft Knops aangegeven dat hij vertrouwen heeft dat de leden "hun taak op een goede wijze oppakken en meewerken om het eiland verder te brengen".
Voor wat de ontwikkeling van de afgelopen jaren betreft is er veel bereikt, zo zegt Knops in de video. Onder meer op het gebied van infrastructuur. Zo wordt de luchthaven opnieuw opgebouwd en zijn er verschillende wegen opgeknapt.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De storing bij de matrixborden boven wegen in het noordoosten van Nederland is verholpen. Alle systemen werken weer, meldt Rijkswaterstaat.
4 minuten geledenOOSTERHOUT (ANP) - Bij een aanrijding tussen een auto en een vrachtwagen op de A27 bij Oosterhout is donderdag een 26-jarige man uit Breda om het leven gekomen. Dat meldt de politie.
19 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Door een stroomstoring bij de verkeerscentrale van Rijkswaterstaat zijn de matrixborden in het noordoosten van Nederland niet te bedienen. Daardoor kan de wegbeheerder tijdelijk geen rode kruizen plaatsen of verwijderen. Ook spitsstroken kunnen erdoor niet open en aangepaste snelheden kunnen niet worden weergegeven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse bevolking is in het eerste halfjaar van 2026 minder hard gegroeid dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Nederland telt daardoor zo'n 18,15 miljoen inwoners. De bevolkingsgroei neemt al sinds 2022 af.
2 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij de Kleine Rietplas in Emmen hebben hulpdiensten woensdag het lichaam van een overleden persoon uit het water gehaald, zo meldt de politie Drenthe in een bericht op X. Rond 17.00 uur werd een melding gemaakt dat een persoon te water was geraakt, waarna hulpdiensten een reddingsactie startten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buiten de Randstad zijn studenten steeds meer geld kwijt voor een kamer. Dat constateert Kamernet. Het verhuurplatform zag in Eindhoven een stijging van bijna 23 procent ten opzichte van een jaar geleden. In Maastricht stegen de huurprijzen met ongeveer 16 procent, in Tilburg met ruim 11 procent en in Enschede met meer dan 10 procent. Een verklaring daarvoor geeft Kamernet niet.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Honderden mensen zijn woensdagavond op het Utrechtse Domplein bijeengekomen om de aanslag op de Berlin Pride afgelopen zaterdag te herdenken. De bijeenkomst onder de naam 'Liebe überwindet Hass' (Liefde overwint haat) is georganiseerd door Utrecht Queer Culture Festival.
13 uur geleden