Knops onder indruk van vooruitgang Sint-Eustatius
ORANJESTAD (ANP) - Staatssecretaris Raymond Knops van Koninkrijksrelaties is onder de indruk van de vooruitgang die Sint-Eustatius heeft geboekt in de afgelopen twee jaar. Dat zegt hij in een video aan de eilandbewoners, die hij opnam tijdens zijn bezoek aan het eiland deze week.
Knops stelt in de Engelstalige video dat Sint-Eustatius bijzonder zwaar is getroffen door de coronapandemie. Daarom heeft Nederland 2 miljoen dollar (zo'n 1,7 miljoen euro) extra beschikbaar gesteld voor de overheid.
In 2018 zette Nederland het democratische bestuur van het eiland opzij vanwege 'verwaarlozing van de taken'. Inmiddels is er een nieuw gekozen Eilandsraad. Knops zegt dat de door Nederland aangestelde regeringscommissaris Marnix van Rij, en diens plaatsvervanger Alida Francis, "volledig zal meewerken om de democratie helemaal terug te brengen op het eiland".
Knops heeft tijdens zijn bezoek gesproken met alle vijf leden van de nieuwe Eilandsraad. In die gesprekken heeft Knops aangegeven dat hij vertrouwen heeft dat de leden "hun taak op een goede wijze oppakken en meewerken om het eiland verder te brengen".
Voor wat de ontwikkeling van de afgelopen jaren betreft is er veel bereikt, zo zegt Knops in de video. Onder meer op het gebied van infrastructuur. Zo wordt de luchthaven opnieuw opgebouwd en zijn er verschillende wegen opgeknapt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Moshtag B., die ervan wordt verdacht de opdracht te hebben gegeven voor de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag op 7 december 2024, zei woensdag dat hij is "meegesleurd" in het plan om brand te stichten in de bruidswinkel van zijn ex-vriendin. De explosie die volgde, kostte zes mensen het leven.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse driehoek gaat met Feyenoord in overleg over het vuurwerkincident dinsdagavond bij de wedstrijd Feyenoord-Internazionale, meldt de woordvoerder van burgemeester Carola Schouten. De wedstrijd moest kortstondig worden onderbroken nadat er, ogenschijnlijk van buiten het stadion, vuurwerk neerdaalde op het veld en op het dak van de tribune.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Slechte leefomstandigheden in tentenkampen in Irak zijn geen reden voor asielminister Bart van den Brink om Jezidi's een verblijfsstatus te geven. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft hij dat Irak volgens hem bekende gegevens veilig genoeg is en dat Jezidi's, een overwegend Koerdisch sprekende minderheidsgroep, geen extra risico lopen.
10 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Chemieconcern Chemours in Dordrecht zou zo snel mogelijk moeten stoppen met het uitstoten van PFAS-stoffen en een schadevergoeding moeten betalen aan circa 550.000 mensen die woonachtig zijn in Dordrecht en omstreken. De stichting PFAS Vrij Green Claim wil dat afdwingen bij de civiele rechter en is officieel een collectieve rechtszaak gestart.
10 uur geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil in 2027 een extra sponsorbedrag van 79.500 euro toekennen aan het bevrijdingsfestival in Haarlem, dat elk jaar op 5 mei plaatsvindt in stadspark De Haarlemmerhout. Het bestuur van Bevrijdingspop had om een extra bijdrage gevraagd, omdat het anders niet lukt om het festival volgend jaar te organiseren. De stichting heeft ook de gemeente Haarlem om extra geld gevraagd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de rechtbank Den Haag is woensdagochtend het strafproces begonnen over de enorme explosie aan de Tarwekamp in de Haagse wijk Mariahoeve, waarbij op 7 december 2024 zes mensen om het leven kwamen. De voorzitter van de rechtbank sprak aan het begin van de eerste zittingsdag de nabestaanden en slachtoffers in de zaal toe en noemde het een beladen dag voor alle betrokkenen.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato probeert in totaal ruim 431.000 euro aan gemaakte kosten voor zijn strafzaak terug te vorderen van de staat. Dat werd woensdag in de rechtbank van Utrecht duidelijk bij aanvang van een zitting over het terugkrijgen van het geld.
12 uur geleden