Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Knops noemt lening Aruba onbegrijpelijk

Knops noemt lening Aruba onbegrijpelijk

ORANJESTAD (ANP) - Staatssecretaris Raymond Knops (Koninkrijksrelaties) heeft vrijdagmiddag in een officiële verklaring gereageerd op de beslissing van Aruba om op de lokale kapitaalmarkt maximaal 400 miljoen Arubaanse florin (ongeveer 200 miljoen euro) te lenen. Knops noemt die beslissing onbegrijpelijk omdat Aruba haar bevolking daarmee volgens hem opzadelt met jaarlijks 21 miljoen Arubaanse florin (ongeveer 10,5 miljoen euro) aan rente. De Arubaanse regering stelt in een reactie dat de lening veel kleiner is en ongeveer 85 miljoen euro bedraagt.

"Hoe leg je het aan de burgers van Aruba uit dat in deze tijden van de coronacrisis elke burger bijna 1400 florin (700 euro) voor de komende 7 jaar extra kwijt is", zo stelt Knops. Bovendien neemt de staatsschuld volgens hem toe tot ruim 5 miljard Arubaanse florin (2,5 miljard euro). Daarmee krijgt het land een schuldquote van 127 procent van het bruto binnenlands product. "Daarbij vraag ik mij dan af: wil je als land in de top tien van landen met de hoogste staatsschulden staan? Wil je de volgende generatie op deze manier opzadelen met dit probleem?"

De Arubaanse minister-president Evelyn Wever-Croes en minister van Financiën Xiomara Maduro hebben vrijdagavond (lokale tijd) in een verklaring aangegeven dat de lening minder groot is, namelijk 60 miljoen Arubaanse florin en 60 miljoen dollar (samen ongeveer 85 miljoen euro).

Volgens de politici zou de schuldquote van Aruba ook naar 127 procent omhoog schieten met de Nederlandse lening. "De enige manier dat de schuldquote niet zal toenemen is als Nederland zou overgaan tot schenking", zo stellen de politici. Waarbij ze er aan toevoegen: "Hetgeen tot vandaag, in tegenstelling tot het geval van Italië en Spanje, niet bespreekbaar is voor Nederland."

Aruba zit door de coronacrisis in een ernstige financiële crisis. Nederland heeft eerder leningen gegeven; met een rente van nul procent. Voor een nieuwe lening stelt Nederland voorwaarden die volgens Aruba nadelig zijn voor het land. Het land gaat daar niet mee akkoord. Knops noemt de lening op de kapitaalmarkt echter "niet de manier om uit deze crisis te komen."

Meer uit Binnenland

Voor verkiezingen al signalen van ronselen stemmen in Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In Gorinchem waren er ruim voor de verkiezingen al signalen dat er stemmen werden geronseld. Dat vertelde burgemeester Reinie Melissant tijdens een informatieavond naar aanleiding van het vermoeden dat een kandidaat heeft gefraudeerd met volmachten. "Mensen zijn aan de deur gekomen, telefonisch benaderd en onder druk gezet om een volmacht te geven."

1 uur geleden
Veel scholieren: mensen met andere seksuele voorkeur niet gelijk

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

5 uur geleden
Ruim 1700 aanmeldingen voor claim tegen Chemours

DORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.

5 uur geleden
Hoger beroep Ali B leidde tot paniek bij Jill Helena 

AMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de zaak tegen Ali B heeft paniek teweeggebracht bij zangeres Jill Helena, die aangifte van aanranding heeft gedaan tegen de rapper. Dat zei haar advocaat Sébas Diekstra bij het hof in Amsterdam.

5 uur geleden
Nederlandse man (49) doodgestoken op Bali

BALI (ANP/AFP) - Op het Indonesische eiland Bali is maandagavond een Nederlandse toerist doodgestoken. Het gaat om een 49-jarige man, meldt persbureau AFP.

6 uur geleden
Onduidelijkheid over moord Loek van Dam valt nabestaande zwaar

DEN HAAG (ANP) - Het uitblijven van antwoorden over de moord op zijn vader is "buitengewoon zwaar", laat de zoon van de in 1992 vermoorde Loek van Dam weten via zijn advocaat Sébas Diekstra. De rechtbank sprak verdachte Ruben B. dinsdag vrij van betrokkenheid bij de moord.

6 uur geleden
Slachtofferadvocaat in zaak Ali B: cliënte uit op erkenning

AMSTERDAM (ANP) - De vrouw die tegen Ali B aangifte heeft gedaan van aanranding en verkrachting in Heiloo, "is in dit hele proces alleen maar uit op erkenning". Dit zei haar advocaat Bernard Sprenger dinsdag op de eerste zittingsdag in de zedenzaak tegen Ali B.

6 uur geleden