Knops hoopt akkoord te bereiken over compensatie marinierskazerne
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet hoopt vrijdag na nieuw overleg een akkoord te hebben met Zeeland over een compensatiepakket voor het annuleren van de vestiging van de marinierskazerne. Staatssecretaris Raymond Knops (Binnenlandse Zaken) en speciaal gezant Bernard Wientjes hopen met Zeeuwse bestuurders de laatste hobbels uit de weg te kunnen ruimen.
Eerder kwam al naar buiten dat er gesproken wordt over een extra beveiligde gevangenis, rechtbank en een expertisecentrum op het gebied van georganiseerde criminaliteit. Verder gaat het om betere treinverbindingen met Zeeland en een kennisinstituut voor voedsel, energie en water. Ook over een waterstoffabriek wordt gesproken, net als de overdracht van kerncentrale Borssele aan het Rijk.
In 2012 besloot het toenmalige kabinet de marinierskazerne van Doorn naar Vlissingen te verhuizen. De laatste jaren groeide het verzet hiertegen van de mariniers. Die onvrede leidde tot een leegloop van het korps. Dat vindt het kabinet zo zorgelijk dat de verhuizing wordt afgeblazen. De mariniers verhuizen nu naar een basis nabij Apeldoorn.
De Provinciale Staten, de gemeenteraad van Vlissingen en het waterschap Scheldestromen moeten nog wel hun goedkeuring geven als er vrijdag overeenstemming wordt bereikt. Pas daarna zal het ministerie van Defensie officieel verklaren dat de verhuizing van de baan is.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Iemand zonder geldige verblijfspapieren moet alleen vrezen voor vervolging als die niet meewerkt aan zijn of haar vertrek. Dat verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) bij het debat in de Eerste Kamer over twee strenge asielwetten, waarvan de strafbaarstelling van illegaliteit een onderdeel is.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Premier Rob Jetten wil zich niet te bescheiden opstellen tijdens het besloten diner dat de Amerikaanse president Donald Trump maandag geeft voor het koningspaar en waar Jetten bij aanschuift. Het bezoek komt op een moment dat de relatie tussen de VS en Europa gespannen is.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse blokkade van Iran is "onwenselijk", zegt premier Rob Jetten maandag in een gesprek met het ANP. Maar het is een betere manier om de druk op het bewind in Teheran op te voeren "dan de dreigementen die we eerder hebben gezien" van de Amerikanen.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 is ook in de Eerste Kamer tegen de asielwetten die nog zijn gemaakt door voormalig asielminister Marjolein Faber (PVV). Daardoor is steun van het CDA nodig om tot een meerderheid te kunnen komen in de Eerste Kamer. Het is nog niet bekend of het CDA de wetten gaat steunen, in de Tweede Kamer deed de partij dat niet.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA staat voortaan als Progressief Nederland (PRO) in de registers voor landelijke en Europese verkiezingen. De Kiesraad heeft geoordeeld dat de nieuwe naam van de fusiepartij voldoet aan de eisen. Dat betekent dat bij nieuwe verkiezingen Progressief Nederland op het stembiljet staat. Ook het nieuwe logo is geregistreerd. Lokale partijen die verwarring vrezen, zijn echter niet van plan hun verzet tegen de nieuwe partijnaam te staken, laat ProVeenendaal desgevraagd weten.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind excuses aanbieden voor de rol die de overheid daarin heeft gespeeld. Ook de afgestane kinderen krijgen excuses. Dat meldt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Rechtsbescherming, D66) aan de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz ziet niet voor zich dat Nederland meedoet aan het Amerikaanse plan om scheepvaart van en naar Iran te blokkeren. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde de blokkade in de Straat van Hormuz zondag aan, terwijl tot nu toe Iran de zeestraat zelf heeft afgesloten. Blokkeren zou "averechts" werken, zei de VVD-minister in radioprogramma Sven Op 1.
1 dag geleden