Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Knops hoopt akkoord te bereiken over compensatie marinierskazerne

Knops hoopt akkoord te bereiken over compensatie marinierskazerne

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet hoopt vrijdag na nieuw overleg een akkoord te hebben met Zeeland over een compensatiepakket voor het annuleren van de vestiging van de marinierskazerne. Staatssecretaris Raymond Knops (Binnenlandse Zaken) en speciaal gezant Bernard Wientjes hopen met Zeeuwse bestuurders de laatste hobbels uit de weg te kunnen ruimen.

Eerder kwam al naar buiten dat er gesproken wordt over een extra beveiligde gevangenis, rechtbank en een expertisecentrum op het gebied van georganiseerde criminaliteit. Verder gaat het om betere treinverbindingen met Zeeland en een kennisinstituut voor voedsel, energie en water. Ook over een waterstoffabriek wordt gesproken, net als de overdracht van kerncentrale Borssele aan het Rijk.

In 2012 besloot het toenmalige kabinet de marinierskazerne van Doorn naar Vlissingen te verhuizen. De laatste jaren groeide het verzet hiertegen van de mariniers. Die onvrede leidde tot een leegloop van het korps. Dat vindt het kabinet zo zorgelijk dat de verhuizing wordt afgeblazen. De mariniers verhuizen nu naar een basis nabij Apeldoorn.

De Provinciale Staten, de gemeenteraad van Vlissingen en het waterschap Scheldestromen moeten nog wel hun goedkeuring geven als er vrijdag overeenstemming wordt bereikt. Pas daarna zal het ministerie van Defensie officieel verklaren dat de verhuizing van de baan is.

Meer uit Politiek

BBB-senator zegt lidmaatschap partij op, blijft actief in fractie

BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.

8 uur geleden
Mona Keijzer zegt lidmaatschap BBB op

BARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.

8 uur geleden
Emoties lopen hoog op bij extra ledenbijeenkomst BBB

BARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.

9 uur geleden
Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

11 uur geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

11 uur geleden
ANP Verkiezingsdienst: lokaal niet de grote winnaar verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.

11 uur geleden
Van Essen trekt 150 miljoen uit stikstofpot voor natuur en boeren

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.

11 uur geleden