Knops grote winnaar op Saba
SABA (ANP) - Op Saba heeft de bevolking ruim voor het CDA en in het bijzonder staatssecretaris Raymond Knops van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties gestemd. De partij werd met 192 stemmen de grootste, daarvan gingen er 180 naar Knops die de afgelopen vier jaar vaak op het eiland is geweest.
De opkomst op Saba, waar op 15, 16 en 17 maart gestemd kon worden, was relatief hoog: 49,9 procent van de 907 stemgerechtigden ging naar de stembus. In 2017 was dat nog 43,3 procent. In totaal zijn er 446 geldige stemmen uitgebracht.
De tweede partij op Saba is Bij1 met 113 stemmen, waarvan 105 voor de van Saba afkomstige Lysanne Charles. In 2017 was D66 nog de grootste partij op Saba met 115 stemmen, de partij kreeg er nu 42. De vierde partij is de VVD met 28 stemmen, waarvan 15 voor minister Tamara van Ark die graag gezien is op het kleinste Caribische eiland van het koninkrijk.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is nog niet tevreden met het aangekondigde onderzoek naar een datakluis met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal, die dit voorjaar werd herontdekt op het ministerie van Financiën. Oppositiepartijen deden in een Kamerdebat de oproep daar ook strafrechtelijk onderzoek naar te laten doen.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De wereld ligt niet op schema voor een volgende grootschalige virusuitbraak, volgens infectieziektespecialist Anja Schreijer. Tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona zei ze dat dit bij de ebola-uitbraak in onder meer de Democratische Republiek Congo duidelijk is geworden.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Dat rechtbank Den Haag heeft geoordeeld dat Nederland nog altijd geen asielzoekers mag terugsturen naar Italië omdat de opvang daar niet op orde zou zijn, stuit op kritiek in de Tweede Kamer. Bij een asieldebat bleek donderdag dat een meerderheid hier kritisch op is. Don Ceder (ChristenUnie) vreest dat de uitspraak leidt tot een "perverse prikkel". Landen zouden zo worden aangemoedigd om hun opvang slecht te regelen, zodat ze minder asielzoekers hoeven op te vangen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De pogingen om het coronavirus regionaal aan te pakken vanaf de zomer van 2020 waren "ingewikkeld en ongemakkelijk", zei toenmalig bestuurder van de GGD Amsterdam Anja Schreijer tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geen enkele GGD in Nederland was goed voorbereid op een uitbraak van een infectieziekte zoals het coronavirus, volgens voormalig bestuurder van de GGD Amsterdam Anja Schreijer. Tegen de parlementaire enquêtecommissie corona zei de specialist in infectieziektebestrijding dat de inspectie dit in 2016 al had aangegeven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen doet aangifte tegen de pro-Palestijnse demonstranten van XR Justice Now! die dinsdag het vragenuur verstoorden met geschreeuw. Dat bevestigt zijn woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. Ook krijgen ze een pandverbod opgelegd.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans heeft woensdag uitgehaald naar vakbonden, die volgens hem in gesprek moeten gaan met het kabinet. "Als je zegt: eerst moet ik volledig mijn zin krijgen en dan pas kom ik aan tafel, dat vind ik chantage."
18 uur geleden