Knops: Aruba was failliet gegaan als Nederland nu niet zou helpen
WILLEMSTAD (ANP) - Nederland en Aruba hebben vrijdagmiddag in Den Haag een akkoord ondertekend voor nieuwe liquiditeitssteun en voor het gezamenlijk doorvoeren van hervormingen op het eiland. Staatssecretaris Raymond Knops van Koninkrijksrelaties is blij met de overeenkomst, maar zei tegelijkertijd dat het hard nodig is. "Als Nederland Aruba niet zou hebben geholpen, dan was Aruba nu failliet geweest."
Tot het eind van het jaar geeft Nederland 209 miljoen Arubaanse florin (105 miljoen euro) aan financiële steun. Aruba sluit zich aan bij een nog op te richten Caribisch orgaan voor Hervorming en Ontwikkeling (COHO). Met Curaçao ondertekende Nederland op 2 november al een vergelijkbaar akkoord, dat land sluit zich ook aan bij het COHO. Via het orgaan moeten er structurele hervormingen worden doorgevoerd in onder meer het onderwijs, het bestuur, justitie en de economie van de Caribische landen.
Hervormingen
Knops benadrukte het belang van die hervormingen. "Aruba heeft een veel te hoge overheidsschuld voor een klein land. Er is geen alternatief. We moeten hervormingen doorvoeren. En we moeten besluiten nemen."
Er is sinds juli over het akkoord onderhandeld. Minister-president van Aruba Evelyn Wever-Croes zei heel blij te zijn met de overeenkomst. "Het betekent een nieuwe etappe van hervorming, herbouw en ontwikkeling van ons land." Volgens haar is het land zwaar getroffen door de corona-crisis. "We kunnen zonder hulp niet uit het dal komen. Daarom zijn we Nederland erkentelijk en dankbaar voor de hulp."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen in Mona Keijzer is "geknakt", zei BBB'er Henk Vermeer dinsdagochtend over zijn voormalige partijgenoot die zich een dag eerder had afgesplitst. Keijzer sprak tegenover De Telegraaf van een "grote vertrouwensbreuk" omdat niet zij, maar Vermeer is aangewezen als opvolger van de terugtredende partijleider Caroline van der Plas. Volgens Vermeer had Keijzer zonder toestemming van BBB "meerdere" gesprekken met PVV-afsplitser Gidi Markuszower.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanpak van de armoede door het nieuwe kabinet zal beter moeten, aldus premier Rob Jetten. Uit een doorrekening van het regeerakkoord door het Centraal Planbureau (CPB) bleek dat het beleid van D66, VVD en CDA zal leiden tot meer armoede.
14 uur geledenDEN HAAG/WASHINGTON (ANP) - Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft maandag kort na zijn aantreden gesproken met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio. Dat meldde een woordvoerder van de Amerikaanse bewindsman.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft al enkele uren na zijn aantreden gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Jetten verzekerde Zelensky dat Nederland Oekraïne onverminderd blijft steunen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer, Tweede Kamerlid en tot maandag vicepremier namens haar partij, stapt uit de BBB. In een interview met De Telegraaf zegt zij verder te gaan als zelfstandig Kamerlid. Keijzer zegt dat zij partijleider en -oprichter Caroline van der Plas zou opvolgen, maar dat in plaats daarvan Henk Vermeer het partijleiderschap kreeg. Zij noemt dat in De Telegraaf "een grote vertrouwensbreuk".
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pas beëdigde kabinet-Jetten is maandagmiddag voor het eerst in functie bijeengekomen voor een ministerraad. De ministers en staatssecretarissen nemen daar een definitief besluit over de precieze taakverdeling op de ministeries. Zaterdag hebben zij daar ook al over overlegd.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe ministers en staatssecretarissen zijn maandagmiddag verwelkomd op hun ministeries door hun voorgangers. Daar hebben ze door een handtekening te zetten officieel het beheer van het ministerie overgenomen.
21 uur geleden