Knock-outfase bij EK als het ware al begonnen voor Kroaten
LEIPZIG (ANP) - De Kroaten hebben op het EK voetbal het gevoel alsof de poulefase al voorbij is. Maandagavond om 21.00 uur volstaat in Leipzig voor Kroatië alleen een zege op regerend Europees kampioen Italië.
"Voor ons is de knock-outfase met rechtstreeks uitschakeling als het ware al begonnen. Alleen een overwinning is voldoende. En laat ik duidelijk zijn: ik wil niet zo vroeg al naar huis", zei bondscoach Zlatko Dalic.
"Dit is weer een wedstrijd in een reeks historische wedstrijden voor ons. We zijn er klaar voor en ik denk dat de wedstrijd goed zal verlopen. We zijn ons bewust van onze situatie."
Tactiek
Voor Italië volstaat een punt om de volgende ronde te bereiken. "De Italianen staan bekend om hun tactische vermogen. Ze zijn ook verdedigend sterk. Een gelijkspel is genoeg voor hen, daar zijn we ons van bewust", aldus Dalic. "We moeten klaar zijn voor alles in deze wedstrijd, geduldig zijn en onze zenuwen in bedwang houden."
Kroatië werd derde op het afgelopen WK in Qatar.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
15 uur geleden