Knock-outfase bij EK als het ware al begonnen voor Kroaten
LEIPZIG (ANP) - De Kroaten hebben op het EK voetbal het gevoel alsof de poulefase al voorbij is. Maandagavond om 21.00 uur volstaat in Leipzig voor Kroatië alleen een zege op regerend Europees kampioen Italië.
"Voor ons is de knock-outfase met rechtstreeks uitschakeling als het ware al begonnen. Alleen een overwinning is voldoende. En laat ik duidelijk zijn: ik wil niet zo vroeg al naar huis", zei bondscoach Zlatko Dalic.
"Dit is weer een wedstrijd in een reeks historische wedstrijden voor ons. We zijn er klaar voor en ik denk dat de wedstrijd goed zal verlopen. We zijn ons bewust van onze situatie."
Tactiek
Voor Italië volstaat een punt om de volgende ronde te bereiken. "De Italianen staan bekend om hun tactische vermogen. Ze zijn ook verdedigend sterk. Een gelijkspel is genoeg voor hen, daar zijn we ons van bewust", aldus Dalic. "We moeten klaar zijn voor alles in deze wedstrijd, geduldig zijn en onze zenuwen in bedwang houden."
Kroatië werd derde op het afgelopen WK in Qatar.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
1 minuut geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
6 uur geleden