Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNMI ziet na extreem natte weken neerslagrecord in zicht komen

KNMI ziet na extreem natte weken neerslagrecord in zicht komen

DE BILT (ANP) - Dit jaar is volgens het KNMI "hard op weg" om het natste te worden sinds de metingen in 1906 begonnen. Sinds half oktober viel een recordhoeveelheid neerslag in Nederland voor deze tijd van het jaar. Als dat in december doorzet, zou volgens het instituut het record uit 1998 weleens verbroken kunnen worden.

In dat jaar viel opgeteld 1109 millimeter regen. Als al dat regenwater zou worden opgevangen, dan zou het land bedekt zijn "met een laag water van ruim een meter", legt het KNMI uit in een klimaatbericht.

De klimaatexperts van het instituut kunnen nog niet met zekerheid zeggen hoe de neerslagpatronen zich de komende jaren zullen ontwikkelen. Het is wel vrij duidelijk dat onder invloed van klimaatverandering de zomers droger worden en de winters natter. Hoe sterk die effecten zijn, verschilt echter van rekenmodel tot rekenmodel. "In ongeveer de helft van de modellen neemt de winterneerslag sterker toe dan de afname in de zomer, in de andere helft is dat andersom."

Zomer natter dan normaal

Het jaar 2023 verloopt qua neerslag zeer grillig: in de lente was het net als nu uitzonderlijk nat, maar in juni was het juist heel droog. Vervolgens ging het in de zomermaanden juli en augustus juist weer meer regenen dan normaal.

Volgens het KNMI zijn de natte weken van de afgelopen tijd "dramatisch voor veel boeren, die door te natte akkers hun oogst niet kunnen binnenhalen".

Meer uit Binnenland

Ministers: inspectierapport over Sohani is 'confronterend'

DEN HAAG (ANP) - De conclusies uit het inspectierapport over de tekortschietende aanpak van de verwarde man die vorig jaar het 11-jarige meisje Sohani doodstak, zijn "moeilijk en confronterend". Dat schrijven een vijftal ministers en één staatssecretaris in een Kamerbrief. Zij beloven lessen te trekken uit het rapport, waarin wordt gewezen op tekortkomingen in het beleid. De inspecteurs vinden dat de begeleiding en zorg van mensen met verward gedrag niet op orde zijn.

5 minuten geleden
CIDI protesteert bij concert van Ye in GelreDome

ARNHEM (ANP) - Tegenstanders van de komst van de Amerikaanse rapper Ye gaan zaterdag demonstreren bij het GelreDome in Arnhem. Zo zegt het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) "zeker met protestborden" aanwezig te zullen zijn, laat directeur Naomi Mestrum weten.

10 minuten geleden
Klaver haalt uit naar VVD: houdt land gegijzeld met breekpunten

DEN HAAG (ANP) - Partijleider Jesse Klaver van Progressief Nederland (PRO) heeft in een Kamerdebat over de sociale zekerheid hard uitgehaald naar de VVD, die volgens hem "dit land gegijzeld houdt met taboes en breekpunten". De liberalen stellen volgens hem "het partijbelang voorop" door vast te houden aan de voorgestelde bezuinigingen, terwijl daar "geen draagvlak" voor is.

1 uur geleden
Rode Kruis over situatie Ter Apel: dit kan zo niet langer

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich ernstige zorgen over het welzijn van de asielzoekers op het voorterrein in Ter Apel. "Voor de zoveelste keer in ruim twee weken zitten vandaag mensen in het gras, en weten ze niet waar ze vanavond terechtkunnen. Zo kunnen we in Nederland toch niet met mensen omgaan?", zegt Rode Kruis-directeur Harm Goossens. "Dit kan zo niet langer."

1 uur geleden
Verdachten kindermishandeling Stadskanaal 90 dagen langer vast

GRONINGEN (ANP) - De twee vrouwen die worden verdacht van de ernstige mishandeling van hun kinderen in Stadskanaal blijven de komende negentig dagen in de cel. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank in Groningen bepaald, meldt het Openbaar Ministerie donderdag.

1 uur geleden
Inspecties: aanpak verwarde man die meisje doodstak schoot tekort

DEN HAAG (ANP) - Betrokken organisaties schoten tekort bij een verwarde man die vorig jaar de 11-jarige Sohani in Nieuwegein doodstak, stellen de Inspectie Justitie en Veiligheid (Inspectie JenV) en Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De verdachte Hamzah L. verkeerde op dat moment in een psychose en heeft van de rechter onlangs tbs met dwangverpleging opgelegd gekregen. De inspecties oordelen dat de zorg aan hem ondermaats was en veiligheidsrisico's verkeerd werden ingeschat.

1 uur geleden
Dichter en schrijver Lieke Marsman (35) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Dichter, schrijver en filosoof Lieke Marsman is op 35-jarige leeftijd overleden. Uitgeverij Pluim maakte donderdag bekend dat ze een dag eerder is gestorven aan een zeldzame vorm van kanker.

2 uur geleden