KNMI verlengt code oranje om sneeuw in Groningen met paar uur
GRONINGEN (ANP) - Het KNMI heeft code oranje vanwege zware sneeuwval in Groningen met een paar uur verlengd. In eerste instantie zou de alarmering tot 21.00 uur duren. De weerwaarschuwing blijft tot 23.00 uur van kracht omdat er nog altijd veel sneeuw valt en de impact groot is.
Regionaal valt 5 tot 10 centimeter sneeuw in de noordelijke provincie. Het verkeer heeft veel last van de sneeuwval, verschillende weggebruikers zijn gestrand. Rijkswaterstaat meldt rond 21.15 uur dat de problemen op de wegen rondom Groningen zich "langzamerhand" oplossen. Ook de Lavastorm wordt ingezet om de gladde wegen aan te pakken. Dat is een speciale sneeuwschuiver die met hoge druk een warme zoutoplossing spuit om platgereden ijsplaten op te lossen.
In het hele land, met uitzondering van het westen, kan het donderdagavond en -nacht plaatselijk glad zijn door winterse neerslag en bevriezing van natte weggedeelten. Het KNMI heeft daarvoor code geel afgegeven. Ook vrijdagochtend kan het glad zijn.
Verschillende veiligheidsregio's waarschuwen weggebruikers voor plotselinge gladheid. Er wordt op grote schaal gestrooid.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de Zuid-Hollandse gemeenten huisvest al te lang te weinig statushouders. Van de vijftig gemeenten hebben er 22 al zeker twee jaar niet genoeg asielzoekers met een verblijfsvergunning woonruimte gegeven. De provincie kan dan besluiten om die huisvesting op kosten van een gemeente zelf te regelen, maar Zuid-Holland ziet daar nog steeds van af.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) en de Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) doen onderzoek naar een incident waarbij twee KLM-vliegtuigen elkaar op zaterdagochtend raakten op Schiphol. Dat bevestigen beide organisaties.
4 uur geledenHAARLEM (ANP) - De Stichting Gilles de la Tourette, die zich in Nederland inzet om de aandoening meer bekendheid te geven, lanceert eind maart een campagne rond de Nederlandse release van de Britse tragikomedie I Swear. De film, een van de winnaars bij de BAFTA's, gaat over het leven van Tourette-activist John Davidson. Davidson was zondag aanwezig bij de BAFTA-ceremonie en veroorzaakte opschudding toen hij door zijn vocale tics het n-woord riep.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna 70 gemeenten in alle 25 veiligheidsregio's is een proef met noodsteunpunten begonnen. Dat maakte de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) dinsdagavond bekend.
9 uur geledenBLESKENSGRAAF (ANP) - De ME heeft in de Zuid-Hollandse plaats Bleskensgraaf ingegrepen bij een demonstratie tegen een asielzoekerscentrum. Het protest liep uit de hand. Demonstranten gooiden glas en stenen naar agenten en staken zwaar vuurwerk af. Een politiewoordvoerder meldt dat niemand is aangehouden en niemand gewond raakte.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 61-jarige man uit Hillegom is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot het betalen van 302.000 euro aan de Nederlandse staat. Pieter K. heeft mensen opgelicht en het geld dat hij inzamelde aan privé-uitgaven besteed.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".
19 uur geleden