KNMI verlengt code oranje om sneeuw in Groningen met paar uur
GRONINGEN (ANP) - Het KNMI heeft code oranje vanwege zware sneeuwval in Groningen met een paar uur verlengd. In eerste instantie zou de alarmering tot 21.00 uur duren. De weerwaarschuwing blijft tot 23.00 uur van kracht omdat er nog altijd veel sneeuw valt en de impact groot is.
Regionaal valt 5 tot 10 centimeter sneeuw in de noordelijke provincie. Het verkeer heeft veel last van de sneeuwval, verschillende weggebruikers zijn gestrand. Rijkswaterstaat meldt rond 21.15 uur dat de problemen op de wegen rondom Groningen zich "langzamerhand" oplossen. Ook de Lavastorm wordt ingezet om de gladde wegen aan te pakken. Dat is een speciale sneeuwschuiver die met hoge druk een warme zoutoplossing spuit om platgereden ijsplaten op te lossen.
In het hele land, met uitzondering van het westen, kan het donderdagavond en -nacht plaatselijk glad zijn door winterse neerslag en bevriezing van natte weggedeelten. Het KNMI heeft daarvoor code geel afgegeven. Ook vrijdagochtend kan het glad zijn.
Verschillende veiligheidsregio's waarschuwen weggebruikers voor plotselinge gladheid. Er wordt op grote schaal gestrooid.
Meer uit Binnenland
ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
6 minuten geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
8 minuten geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
16 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
17 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
18 uur geleden