KNMI verlengt code oranje om sneeuw in Groningen met paar uur
GRONINGEN (ANP) - Het KNMI heeft code oranje vanwege zware sneeuwval in Groningen met een paar uur verlengd. In eerste instantie zou de alarmering tot 21.00 uur duren. De weerwaarschuwing blijft tot 23.00 uur van kracht omdat er nog altijd veel sneeuw valt en de impact groot is.
Regionaal valt 5 tot 10 centimeter sneeuw in de noordelijke provincie. Het verkeer heeft veel last van de sneeuwval, verschillende weggebruikers zijn gestrand. Rijkswaterstaat meldt rond 21.15 uur dat de problemen op de wegen rondom Groningen zich "langzamerhand" oplossen. Ook de Lavastorm wordt ingezet om de gladde wegen aan te pakken. Dat is een speciale sneeuwschuiver die met hoge druk een warme zoutoplossing spuit om platgereden ijsplaten op te lossen.
In het hele land, met uitzondering van het westen, kan het donderdagavond en -nacht plaatselijk glad zijn door winterse neerslag en bevriezing van natte weggedeelten. Het KNMI heeft daarvoor code geel afgegeven. Ook vrijdagochtend kan het glad zijn.
Verschillende veiligheidsregio's waarschuwen weggebruikers voor plotselinge gladheid. Er wordt op grote schaal gestrooid.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden