KNMI: gladheid in het hele land, behalve in het westen
DEN HAAG (ANP) - In het hele land, met uitzondering van het westen, kan het verkeer te maken krijgen met gladheid. Voor het oostelijk en zuidoostelijk deel van het land (Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg) heeft het KNMI code oranje afgegeven om gladheid door ijzel. Daar kan motregen vallen die aan het wegdek vastvriest en het spiegelglad kan maken.
In Utrecht, Flevoland en de drie noordelijke provincies geldt code geel. Daar wordt de gladheid veroorzaakt door bevriezing van natte weggedeelten.
Eerder op de middag is er op grote schaal gestrooid op de snelwegen in het oostelijk deel van het land en in Limburg. Ook donderdagavond rijden volop strooiwagens, met name op de wegen in de gebieden waar code oranje geldt, zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Hij drukt automobilisten op het hart om erg voorzichtig te rijden en vooral in bochten hun snelheid te matigen.
Het kan de hele avond en nacht glad zijn. Het KNMI verwacht dat de gladheid in de loop van vrijdagochtend verdwijnt.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
56 minuten geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
10 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
19 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
21 uur geleden