KNMI: gladheid in het hele land, behalve in het westen
DEN HAAG (ANP) - In het hele land, met uitzondering van het westen, kan het verkeer te maken krijgen met gladheid. Voor het oostelijk en zuidoostelijk deel van het land (Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg) heeft het KNMI code oranje afgegeven om gladheid door ijzel. Daar kan motregen vallen die aan het wegdek vastvriest en het spiegelglad kan maken.
In Utrecht, Flevoland en de drie noordelijke provincies geldt code geel. Daar wordt de gladheid veroorzaakt door bevriezing van natte weggedeelten.
Eerder op de middag is er op grote schaal gestrooid op de snelwegen in het oostelijk deel van het land en in Limburg. Ook donderdagavond rijden volop strooiwagens, met name op de wegen in de gebieden waar code oranje geldt, zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Hij drukt automobilisten op het hart om erg voorzichtig te rijden en vooral in bochten hun snelheid te matigen.
Het kan de hele avond en nacht glad zijn. Het KNMI verwacht dat de gladheid in de loop van vrijdagochtend verdwijnt.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.
17 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.
50 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft besloten om na het zuidelijke deel ook het noorden van het gebied de officiële status van Nationaal Park te geven.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen zonder leden uitsluiten van deelname aan verkiezingen gaat te ver, zegt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur vraagt D66 en GroenLinks-PvdA die regel in het voorstel voor de wet politieke partijen, eventueel weg te laten. Tweede Kamerleden Joost Sneller en Mikal Tseggai van die respectievelijke partijen moeten bovendien hun wetswijziging op een aantal punten beter uitleggen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius is aangemeerd in de haven van Rotterdam. Het door het hantavirus getroffen schip meerde rond 10.30 uur aan bij de Calandsteiger nummer 7. Daar gaan de bemanning en een arts en verpleegkundige aan wal.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius vaart de haven van Rotterdam binnen. Het schip kwam tegen 10.00 uur aan en moet nog een klein half uur varen naar de aanlegplek aan de Calandsteiger nummer 7, meldt het Havenbedrijf.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting rond 10.00 uur aan in de haven van Rotterdam. Dat zei havenmeester René de Vries vanaf een persboot. Vanaf daar duurt het nog ongeveer twintig minuten naar de afmeerplek.
2 uur geleden