Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNMI geeft code oranje af vanwege hoge temperaturen

KNMI geeft code oranje af vanwege hoge temperaturen

DE BILT (ANP) - Het KNMI geeft voor dinsdag in het zuiden, oosten en midden van het land vanaf 11.00 uur code oranje af vanwege de hoge temperaturen. In het midden en zuiden worden maximumtemperaturen van 38-39 graden verwacht. In het noorden zijn temperaturen van 32 tot 36 graden mogelijk.

Met code oranje zegt het KNMI: wees voorbereid. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) waarschuwt dat voornamelijk in de namiddag en vroege avond de luchtkwaliteit zeer slecht zal zijn vanwege smog.

Verschillende bedrijven en organisaties nemen maatregelen vanwege de verwachte hitte. Zo heeft PostNL de bezorgtijden voor postbezorgers verruimd en geeft maaltijdbezorger Thuisbezorgd werknemers de mogelijkheid om meer pauzes te nemen. In een aantal regio's hebben de GGD’en besloten om coronateststraten en -vaccinatielocaties te sluiten of de openingstijden aan te passen.

Op meerdere plaatsen in het land zijn evenementen afgelast. Zo gaat in Alkmaar de kaasmarkt op dinsdagavond niet door. Ook een aantal sportevenementen moest sneuvelen, waaronder het duel tussen de Maastrichtse voetbalclub MVV en Patro Eisden. De organisatie van de Nijmeegse Vierdaagse maakte eerder al bekend de eerste dag van het wandelevenement te schrappen vanwege de warmte.

Code oranje is uitgeroepen voor Zeeland, Zuid-Holland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland en Overijssel. De extreme hitte is in de avond voorbij en vanaf 21.00 uur geldt weer code geel.

Meer uit Binnenland

Politie hield bij rellen Den Haag 37 mensen aan, 4 agenten gewond

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft na de rellen zaterdag in Den Haag 37 mensen aangehouden. "Meer dan duizend relschoppers" splitsten zich zaterdagmiddag af van de demonstratie voor een strenger asielbeleid op het Malieveld en "schuwden daarbij niet om veel geweld te gebruiken tegen de politie, journalisten en de omgeving". Vier agenten raakten gewond, aldus de politie zondagmiddag.

8 minuten geleden
Man die A16 wilde oversteken doodgereden

ZEVENBERGSCHEN HOEK (ANP) - Een man die zaterdagavond de snelweg A16 wilde oversteken, is aangereden en overleden, meldt de politie. Het ongeluk gebeurde rond 22.15 uur bij het Noord-Brabantse Zevenbergschen Hoek. Zijn identiteit is nog onbekend.

3 uur geleden
Ook monumentale Binnenhof beschadigd door rellen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de rellen zaterdag in Den Haag is ook het Binnenhof beschadigd. Het monumentale Tweede Kamergebouw is al vier jaar gesloten omdat het wordt gerenoveerd, maar toch forceerden mensen het toegangshek en gooiden objecten naar het gebouw. Dat meldt Binnenhofrenovatie, project van het Rijksvastgoedbedrijf.

4 uur geleden
Brand in strandpaviljoen Castricum onder controle

CASTRICUM (ANP) - De zeer grote brand in een strandpaviljoen in het Noord-Hollandse Castricum is onder controle. De brandweer is nog wel aan het nablussen, meldt de Veiligheidsregio Noord-Holland Noord. Een derde van de strandtent is volledig afgebrand.

4 uur geleden
Blussen zeer grote brand in Castricum duurt nog uren

CASTRICUM (ANP) - Het blussen van de zeer grote brand in een strandpaviljoen in het Noord-Hollandse Castricum duurt nog zeker enkele uren. Door de harde wind blijft de brand zich nog uitbreiden, meldt de Veiligheidsregio Noord-Holland Noord.

5 uur geleden
Yorick van Wageningen speelt weer hoofdrol in Nederlandse film

AMSTERDAM (ANP) - Acteur Yorick van Wageningen, die vooral in het buitenland woont en werkt, heeft voor het eerst in vijf jaar weer een hoofdrol in een grote Nederlandse speelfilm. Van Wageningen is volgend jaar te zien in Downtown van Michiel van Erp, een film over de Amsterdamse gayscene in de jaren tachtig en de aidsepidemie. Andere grote rollen zijn voor Hans Kesting, Roeland Fernhout, Daniël Cornelissen, Thor Braun en Sebastián Mrkvicka.

6 uur geleden
Gewonden en flinke schade aan woningen na explosie Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Zeven woningen aan de Bonenburg in het noorden van Vlissingen zijn zwaar beschadigd geraakt door een explosie in de nacht naar zondag, meldt de politie. Die spreekt van een "enorme ravage" en gaat uit van een misdrijf. Eén persoon is naar een ziekenhuis gebracht.

9 uur geleden