Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNMI geeft code oranje af in hele land om zware onweersbuien

KNMI geeft code oranje af in hele land om zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje afgegeven om zware onweersbuien die vanaf het einde van de middag over het land trekken.

De waarschuwing geldt voor het hele land, te beginnen met Zeeland vanaf 16.00 uur. Het KNMI waarschuwt voor buien met zware windstoten, plaatselijk veel regen, intensief onweer en hagel.

Voor Noord-Brabant en Zuid-Holland geldt code oranje vanaf 17.00 uur, voor Limburg, Gelderland, Utrecht, Flevoland, Noord-Holland en het IJsselmeergebied vanaf 18.00 uur. In Friesland en Overijssel en voor de Waddeneilanden is de waarschuwing vanaf 19.00 uur van kracht.

Verkeer

De buien verlaten uiteindelijk via het noordoosten het land. Voor Drenthe en Groningen geldt de waarschuwing vanaf 20.00 uur.

"Door blikseminslag, wateroverlast, het omwaaien van voorwerpen en bomen en grote hagelstenen kan er schade en overlast ontstaan. Vooral voor buitenactiviteiten en het verkeer kunnen deze onweersbuien gevaarlijk zijn", aldus het weerinstituut.

Meer uit Binnenland

Advocaat Koert H. pleit voor vrijspraak in zaak over brand Arnhem

ARNHEM (ANP) - Arnhemmer Koert H. (58), die volgens het Openbaar Ministerie in zijn eentje verantwoordelijk is voor de grote brand in de Arnhemse binnenstad in maart vorig jaar, moet wat zijn advocaat betreft worden vrijgesproken van brandstichting. Volgens raadsman Rogier Stam ontbreekt het objectieve bewijs voor brandstichting.

6 minuten geleden
Weduwe slachtoffer moord Rotterdam: man uit het leven gerukt

ROTTERDAM (ANP) - "Het spijt me, mevrouw, ik begrijp uw verhaal." Zo reageerde Sendric S. (25) op de verklaring van de weduwe van de 81-jarige man die hij op 2 januari vorig jaar in Rotterdam-IJsselmonde doodschoot. S. staat terecht op verdenking van drie moorden in de Rotterdamse wijk.

7 minuten geleden
Eigenaren Funcaps krijgen in hoger beroep drie jaar cel in België

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee eigenaren van de webshop Funcaps hebben in België in hoger beroep een celstraf gekregen van drie jaar, waarvan de helft voorwaardelijk. Ook zijn boetes opgelegd. Volgens het hof van beroep in Antwerpen voerden de Nederlanders tussen 2019 en 2022 op grote schaal designerdrugs in naar België via hun webshop.

1 uur geleden
OM eist 10 jaar cel voor brandstichting in binnenstad Arnhem

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag tien jaar cel geëist tegen Koert H. (58) uit Arnhem voor brandstichting in de binnenstad van Arnhem. Bij de enorme brand in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar werden tien historische panden verwoest. In de zaak van de twee medeverdachten Ricky N. (42) en Mark V. (31) vraagt de officier van justitie om vrijspraak.

2 uur geleden
Verdachte moorden Rotterdam: ik schoot in opdracht van stemmen

ROTTERDAM (ANP) - De 25-jarige Sendric S., verdacht van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, heeft woensdag tegen de rechter verklaard dat hij stemmen in zijn hoofd hoorde toen hij op 21 december 2024 op pad ging, die hem opdroegen iemand dood te schieten.

2 uur geleden
Voorwaardelijke celstraf chef Nick Bril, vrijspraak voor ongeval

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De rechtbank in Antwerpen heeft de Nederlandse chef Nick Bril woensdag veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van 12 maanden voor een vluchtmisdrijf en verzuim. De sterrenkok werd vrijgesproken voor het onder invloed veroorzaken van een zwaar ongeval op de parkeerplaats van restaurant The Jane. Dat meldt het Belgische persbureau Belga woensdag. Bril moet daarnaast een geldboete betalen en zijn rijbewijs wordt drie maanden ingetrokken.

2 uur geleden
Consumentenbond: potgrond met turf schaadt natuur en klimaat

DEN HAAG (ANP) - Wie dit voorjaar wil tuinieren zonder de natuur te schaden, kan potgrond met turf maar beter laten staan, zegt de Consumentenbond. De organisatie waarschuwt dat de term 'bio' op zakken potgrond in tuincentra en bouwmarkten helemaal niets zegt over het grootste milieuprobleem.

3 uur geleden