
KNMI: code geel op Bevrijdingsdag om onweer
DE BILT (ANP) - Op Bevrijdingsdag, vrijdag, is vanaf ongeveer 14.00 uur in de middag code geel van kracht, meldt het KNMI. De waarschuwing wordt gegeven omdat er onweer wordt verwacht, waarbij er sprake is van windstoten tot 60 kilometer per uur.
Ook is er een kleine kans op hagel en kan er in korte tijd veel neerslag vallen, zegt het weerinstituut. De waarschuwingscode is van kracht in het hele land, met uitzondering van de Waddeneilanden. De buien zullen in het westen van het land vanaf het einde van de middag verdwijnen, in het oosten zal dat halverwege de avond zijn.
Vrijdag zijn er in het hele land Bevrijdingsfestivals, nadat premier Rutte in Zwolle het Bevrijdingsvuur heeft ontstoken. In Wageningen wordt het Bevrijdingsdefilé gehouden en de dag wordt afgesloten met het 5 meiconcert op de Amstel in Amsterdam.
Gevaarlijk weer
Code geel betekent dat er mogelijk kans is op gevaarlijk weer. Dit zijn weersituaties waarbij het raadzaam is op te letten, met name als iemand onderweg is. Het KNMI ontraadt mensen om het open water op te gaan of open gebieden, zoals weilanden, te betreden. Bij onweer wordt geadviseerd niet onder bomen te schuilen en uit de buurt te blijven van hoge punten.
Weggebruikers wordt aangeraden langzamer te rijden en grotere afstand te houden tot ander verkeer.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft samen met België mijnenjagers geschonken aan Oekraïne. Het was al bekend dat Oekraïne de schepen zou krijgen, maar vanwege veiligheidsredenen communiceert het ministerie er nu pas over.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De directeur van het Nederlands Fotomuseum in Rotterdam, Birgit Donker, is op non-actief gesteld. Dit is gedaan door de Raad van Toezicht (RvT) van de organisatie, bevestigt een woordvoerder van de raad naar aanleiding van een artikel van de Volkskrant.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De S200-route in Den Haag die is afgesloten door de NAVO-top gaat vrijdag aan het einde van de middag weer open, meldt de gemeente. Dat is later dan verwacht, want aanvankelijk zouden de wegen vrijdagochtend om 06.00 uur weer vrijgegeven worden. Mogelijk gaat de rijbaan de stad in, richting Scheveningen, in de loop van de ochtend al wel open.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag vijf jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 48-jarige Mohamed M. Volgens de officier van justitie heeft de Haarlemmer zich op internet voorgedaan als afvalcoach om contact te leggen met jonge, kwetsbare meisjes, aan wie hij zich vervolgens vergreep. "Een man met een dubbelleven, die was geobsedeerd door seks en gewetenloos te werk ging", aldus de aanklager bij de rechtbank in Amsterdam.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag voor de rechtbank in Rotterdam een celstraf van vier jaar geëist tegen de 43-jarige Rus German A. voor het verkopen van bedrijfsgevoelige informatie van technologiebedrijven ASML en NXP aan Rusland. A. staat terecht voor het overtreden van de sanctiewet en het verduisteren van bedrijfsgeheimen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Actievoerders die woensdag werden aangehouden bij verboden wegblokkades in Den Haag, zijn weer vrij. De politie arresteerde twaalf personen voor het hinderen van de politie in hun werk. Een verdachte zat vast voor vernieling, een voor het mishandelen van een agent en een voor het niet kunnen tonen van een geldig identiteitsbewijs, meldt het Openbaar Ministerie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gezinnen dat in aanmerking komt voor de maximale vergoeding van kosten voor kinderopvang, neemt de komende drie jaar geleidelijk toe. Het demissionaire kabinet wil de inkomensgrens steeds een stukje verhogen en heeft gezorgd dat daar ook voldoende budget voor is.
3 uur geleden