Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNLTB wil tennissers ook nog laten oefenen voor herstart seizoen

KNLTB wil tennissers ook nog laten oefenen voor herstart seizoen

AMSTELVEEN (ANP) - De KNLTB hoopt in aanloop naar de herstart van het tennisseizoen de profspelers nog te kunnen faciliteren met coronaproof oefenwedstrijden. In veel andere landen wordt er al weken door landgenoten onderling in wedstrijdverband getennist. De tennisbond bekijkt de mogelijkheden voor de maand juli.

"We zijn afhankelijk van de persconferentie van volgende week. We hopen dat we dan groen licht krijgen voor het spelen van wedstrijden, wat op dit moment niet mogelijk is. Er mag nog niet om punten en geld gespeeld worden", aldus eventmanager Lars van Opijnen. "In diverse Europese landen zien we allerlei coronaproof toernooien en dat knaagt ook aan ons. We krijgen veel verzoeken vanuit spelers, maar het mag simpelweg niet. En daar is wel begrip voor."

Onlangs maakten de ATP en de WTA de herziene kalender voor het najaar bekend. Het is de bedoeling dat de vrouwen vanaf 3 augustus alweer in toernooiverband in actie komen, de mannen beginnen anderhalve week later weer.

"We willen onze toppers graag klaarstomen voor de herstart, maar op dit moment is er nog te veel onduidelijkheid. De laatste week van juli is een serieuze optie, maar daarover komt hopelijk volgende week meer duidelijkheid", aldus Van Opijnen.

De afgelopen maanden organiseerden diverse bonden in onder meer Oostenrijk en Duitsland coronaproof toernooien, waarbij de beste spelers uit het land het tegen elkaar opnamen. De wedstrijden werden gespeeld zonder publiek en waren te volgen via een livestream.

Diverse tennissers kregen van de tennisbond een trainerscursus aangeboden in de tennisloze periode, wat eerder in Belgiƫ gebeurde.

Meer uit Sport

Internazionale verstevigt koppositie met zege op Juventus

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.

9 uur geleden
Van 't Wout wint op Spelen na 1000 meter ook goud op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.

9 uur geleden
Shorttracksters bij Spelen opnieuw naar finale aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoƫ Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.

9 uur geleden
Velzeboer na goud op 500 meter moeiteloos verder op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.

10 uur geleden
Skeletonster Bos na brons in Beijing nu dertiende op Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.

11 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.

11 uur geleden
Skeletonster Bos stelt op Spelen ook in derde run teleur

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.

12 uur geleden