KNLTB wil tennissers ook nog laten oefenen voor herstart seizoen
AMSTELVEEN (ANP) - De KNLTB hoopt in aanloop naar de herstart van het tennisseizoen de profspelers nog te kunnen faciliteren met coronaproof oefenwedstrijden. In veel andere landen wordt er al weken door landgenoten onderling in wedstrijdverband getennist. De tennisbond bekijkt de mogelijkheden voor de maand juli.
"We zijn afhankelijk van de persconferentie van volgende week. We hopen dat we dan groen licht krijgen voor het spelen van wedstrijden, wat op dit moment niet mogelijk is. Er mag nog niet om punten en geld gespeeld worden", aldus eventmanager Lars van Opijnen. "In diverse Europese landen zien we allerlei coronaproof toernooien en dat knaagt ook aan ons. We krijgen veel verzoeken vanuit spelers, maar het mag simpelweg niet. En daar is wel begrip voor."
Onlangs maakten de ATP en de WTA de herziene kalender voor het najaar bekend. Het is de bedoeling dat de vrouwen vanaf 3 augustus alweer in toernooiverband in actie komen, de mannen beginnen anderhalve week later weer.
"We willen onze toppers graag klaarstomen voor de herstart, maar op dit moment is er nog te veel onduidelijkheid. De laatste week van juli is een serieuze optie, maar daarover komt hopelijk volgende week meer duidelijkheid", aldus Van Opijnen.
De afgelopen maanden organiseerden diverse bonden in onder meer Oostenrijk en Duitsland coronaproof toernooien, waarbij de beste spelers uit het land het tegen elkaar opnamen. De wedstrijden werden gespeeld zonder publiek en waren te volgen via een livestream.
Diverse tennissers kregen van de tennisbond een trainerscursus aangeboden in de tennisloze periode, wat eerder in België gebeurde.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
14 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
16 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
16 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
17 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
17 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.
17 uur geleden