
KNLTB heeft ook nog geen duidelijkheid over start tennisseizoen
AMSTELVEEN (ANP) - De KNLTB heeft ook nog altijd geen duidelijkheid over de start van het nieuwe tennisseizoen. De beste tennissers weten, zo meent technisch directeur Jacco Eltingh, twee weken voor de beoogde start nog niet waar ze aan toe zijn.
Momenteel vinden in Amstelveen de NK tennis plaats, bedoeld om de beste tennissers van Nederland voor te bereiden op het nieuwe seizoen. Maar waar dat seizoen straks aanvangt, is nog steeds een vraagteken.
Het heeft er alle schijn van dat het kwalificatietoernooi voor de Australian Open niet in Melbourne, maar in Dubai gaat worden gespeeld. "Ik heb wel contact met de toernooidirecteur, maar het is niet zo dat hij me zoiets mededeelt", aldus Eltingh. "Ik lees ook de nieuwsberichten en zie ook elke keer wat nieuws. Maar mijn informatie is voor 90 procent hetzelfde als die in de media. Maar zoals ik het heb begrepen vinden de kwalificaties inderdaad plaats in Dubai."
Kwalificatietoernooi
In totaal doen er zeven Nederlanders mee aan het kwalificatietoernooi van de Australian Open, Arantxa Rus is door de absentie van Kiki Bertens (achillespeesblessure) de enige die tot het hoofdtoernooi is toegelaten. "Voor hen is het net zo raar, want over een paar weken begint het seizoen, maar ze weten eigenlijk nog niks officieels", aldus Paul Haarhuis, Daviscup-captain en uittredende captain van de tennissters.
"Ik verwacht dat de spelers rond 4 januari naar Dubai gaan, daar gaan trainen en diegenen die zich kwalificeren afreizen naar Australië."
Enorme impact
De rommelige aanloop naar het seizoen is verre van ideaal, aldus Eltingh. "Het is schipperen voor iedereen. Hoe moet je bijvoorbeeld periodiseren en wanneer moet je je rust pakken? En wat te denken van de prijzen van de vliegtickets. Dit heeft een enorme impact op de profs en hun begeleiding."
Bijkomstig nadeel is dat de trainingsmogelijkheden na de lockdown aanzienlijk kleiner zijn geworden. Het Nationaal Tennis Centrum in Amstelveen is in tegenstelling tot de andere tennishallen wel open en de animo is groot. Echter vinden op het NTC deze week de NK plaats, waardoor er nauwelijks trainingsmogelijkheden zijn.
"Ik had toevallig woensdagochtend contact met Remko de Rijke, de man van Kiki Bertens, en hij vroeg me wat de mogelijkheden zijn", aldus Eltingh. "Het lijkt er nu op dat zij rond de jaarwisseling weer haar eerste ballen wil gaan slaan. De komende twee weken staan in het teken van fysieke training en hersteloefeningen. Het NTC is tijdens de lockdown een goede plek voor haar."
Meer uit Sport
MÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn als groepswinnaar doorgedrongen tot de halve finales van het EK in Mönchengladbach. Na eerdere zeges op Ierland (2-0) en Duitsland (5-1) was het team van bondscoach Raoul Ehren in het laatste groepsduel met 6-0 te sterk voor Frankrijk. Oranje speelt in de halve finales tegen Spanje, de nummer 2 van de andere poule.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams heeft een wildcard ontvangen voor de US Open. De 45-jarige Amerikaanse maakte vorige maand na zestien maanden afwezigheid haar rentree. De voormalige nummer 1 van de wereld won in het verleden het laatste grandslamtoernooi van het jaar twee keer, in 2000 en 2001.
2 uur geledenGLADSAXE (ANP) - De Noor Søren Waerenskjold heeft de tweede etappe van de Ronde van Denemarken gewonnen. Het was een vlakke rit van Rødovre naar Gladsaxe over 110 kilometer. De renner van Uno-X Mobility hield in de massasprint de Belg Steffen De Schuyteneer en de Fransman Axel Zingle achter zich. De Nederlander Nils Eekhoff eindigde als vijfde.
2 uur geledenVENLO (ANP) - Jeroen Delmee (52) wil als bondscoach geschiedenis schrijven met het Nederlands hockeyelftal. "Als je wint, dan kom je in de boeken. Hoe meer prijzen je verovert, hoe bijzonderder het wordt", zei de oud-hockeyer in aanloop naar de halve finale van het EK waarin Oranje donderdag tegen Frankrijk speelt tegen het ANP. "Met deze generatie kunnen we iets moois neerzetten. Dat moet het streven zijn. Bij mij als coach leeft dat wel."
3 uur geledenHUÉMOZ (ANP) - Demi Vollering heeft zich teruggetrokken voor de Ronde van Romandië, de driedaagse rittenkoers in Zwitserland die vrijdag begint. De organisatie van de wielerkoers meldt dat de Nederlandse renster van FDJ-Suez zich wegens ziekte heeft afgemeld.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische wielerploeg Soudal Quick-Step heeft met de Italiaan Alberto Dainese de vierde nieuwe renner voor komend seizoen vastgelegd. De ritwinnaar in de Giro en Vuelta komt over van het Zwitserse Tudor Pro Cycling. Eerder haalde Soudal Quick-Step al de Nederlander Dylan van Baarle en de Belgen Jasper Stuyven en Edward Planckaert.
8 uur geledenCHENGDU (ANP) - Biljartster Therese Klompenhouwer heeft voor de derde Nederlandse gouden medaille van deze Wereldspelen gezorgd. De 42-jarige vijfvoudig wereldkampioene won in het Chinese Chengdu de eerste editie van het driebandentoernooi voor vrouwen door de Japanse Ayaka Miyashita te verslaan in de finale: 25-12.
8 uur geleden