KNLTB: Griekspoor en Rus beste tennissers van 2023
AMSTELVEEN (ANP) - Tallon Griekspoor en Arantxa Rus zijn door de KNLTB verkozen tot beste tennissers van 2023. Griekspoor won afgelopen tennisseizoen twee ATP-titels, terwijl Rus voor het eerst de beste was op een WTA-toernooi.
De 27-jarige Griekspoor begon het seizoen met winst van het ATP-toernooi van Pune in India en schreef in de zomer ook het grastoernooi van Rosmalen op zijn naam. Mede door die twee titels is hij nu de nummer 23 van de wereld.
Rus won in de zomer het graveltoernooi van Hamburg. Ze staat nu 52e op de mondiale ranglijst. Voor Rus is het de vierde keer op een rij dat ze de prijs in ontvangst mocht nemen.
Van Rijthoven
Griekspoor is de opvolger van Tim van Rijthoven, die in 2022 het toernooi van Rosmalen won.
De tennissers zijn momenteel in voorbereiding op het nieuwe seizoen, dat eind december begint. Deze week zijn in Amstelveen de Nederlandse kampioenschappen. Griekspoor en Rus doen niet mee op het Nationaal Tennis Centrum.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
37 minuten geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
3 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
3 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
8 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
9 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
20 uur geleden