
KNGU vreest voor negatieve effecten vrijspraak Wevers
BEEKBERGEN (ANP) - Gymnastiekunie KNGU is niet te spreken over de uitspraak van de beroepscommissie van het Instituut voor Sportrechtspraak (ISR) in de zaak van Vincent Wevers. De turncoach werd in hoger beroep vrijgesproken van grensoverschrijdend gedrag.
"Als KNGU menen wij dat deze vrijspraak een groot negatief effect kan hebben op eventuele toekomstige meldingen in relatie tot grensoverschrijdend gedrag in de turnsport, maar ook in breder verband. Wij betreuren het dat de melders wederom aan het kortste eind trekken, en indien gewenst zullen wij ze bijstaan met begeleiding en nazorg", zegt directeur Remco Boer.
"Wij hopen niet dat deze vrijspraak de in gang gezette ontwikkelingen voor een positief en veilig sportklimaat tegenwerkt", meldt Boer verder in een verklaring. Volgens Boer gaat de bond door op de "ingezette weg" en bouwt het aan een veilig en optimaal sportklimaat. "Verdere professionalisering van het sport-tuchtrecht in het algemeen en de onderzoeksfase in het bijzonder zijn al eerder in gang gezet en blijken eens te meer hard nodig. Daarnaast wil de KNGU graag verder blijven werken aan een eenduidig normenkader voor grensoverschrijdend gedrag binnen de sport. Over deze maatregelen zal de KNGU met NOC*NSF, partners en collega-bonden in gesprek blijven."
Geen bijdrage aan herstel- en leedverwerking
"Uit onderzoek blijkt hoe moeilijk het is voor sporters die te maken krijgen met sociale veiligheid om daadwerkelijk melding te maken van hetgeen ze overkomen is", zegt Boer. "Dat is ook wel gebleken bij meldingen van grensoverschrijdend gedrag binnen andere sectoren zoals cultuur en media, die vaak jaren na dato plaatsvinden. Een vrijspraak die opnieuw met name op formele gronden is gestoeld, kan op geen enkele wijze bijdragen aan herstel- en leedverwerking."
Wevers werd mei vorig jaar door de tuchtcommissie al vrijgesproken. De aanklager van het ISR en gymnastiekunie KNGU gingen tegen die uitspraak in beroep. "De commissie van beroep komt net als de tuchtcommissie in eerste aanleg tot de conclusie dat de verklaringen die zijn opgenomen in het onderzoeksrapport niet als bewijs kunnen worden gebruikt", valt te lezen in de geanonimiseerde uitspraak. "Het onderzoeksrapport bevat onvoldoende gegevens om de betrouwbaarheid van die verklaringen te kunnen beoordelen."
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Niels Laros en Stefan Nillessen hebben zich op de WK atletiek in Tokio redelijk gemakkelijk geplaatst voor de halve finales van de 1500 meter. Beide Nederlandse atleten eindigden in hun serie bij de eerste zes, goed voor directe doorgang naar de volgende ronde op maandag.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Anne Luijten trotseerde de hitte en hoge luchtvochtigheid op de marathon bij de WK in Tokio door constant te koelen. "Ik pakte alles wat er te pakken viel bij de waterpunten. Liters water over mijn hoofd, zakken ijs in mijn topje en sponzen. Ik had denk ik de beste koelingsstrategie van allemaal, want ik heb het niet heet gehad", zei de 31-jarige atlete, die als zeventiende eindigde in een tijd van 2.32.27.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser is de WK atletiek in Tokio begonnen met een overtuigend optreden op de 100 meter horden. De Nederlandse troef voor een medaille plaatste zich moeiteloos voor de halve finales door haar serie te winnen in een tijd van 12,48 seconden. De halve finales en de finale zijn maandag.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - De Keniaanse atlete Peres Jepchirchir heeft in Tokio de wereldtitel op de marathon veroverd. De 31-jarige Afrikaanse sprintte in de laatste meters weg van haar Ethiopische medevluchtster Tigst Assefa. Haar winnende tijd in het Japan National Stadium was 2.24.43. Assefa eindigde als tweede op 2 seconden. De Uruguayaanse Julia Paternain won het brons in 2.27.23.
6 uur geledenPUERTO DE NAVACERRADA (ANP) - Jonas Vingegaard durfde na zijn zege in de voorlaatste etappe van de Vuelta voorzichtig te concluderen dat de eindoverwinning binnen was. "Natuurlijk komt er nog een rit, maar normaal gesproken verandert er niets meer in het klassement", glunderde de 28-jarige Deen van Visma - Lease a Bike nadat hij op de steile slotklim boven skioord Puerto de Navacerrada was weggereden bij zijn medekoplopers. Na twee eindzeges in de Tour de France mag Vingegaard de Vuelta op zijn erelijst bijschrijven.
15 uur geledenPUERTO DE NAVACERRADA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de eindzege in de Vuelta bijna binnen. De Deen van Visma - Lease a Bike won de voorlaatste etappe, een zware bergrit van Robledo de Chavela naar skioord Puerto de Navacerrada. Vingegaard vergrootte daarmee zijn voorsprong op zijn enig overgebleven rivaal João Almeida tot boven de minuut. In de slotetappe naar Madrid komt zijn leidende positie normaal gesproken niet meer in gevaar.
16 uur geledenTOKIO (ANP) - Er was blijdschap bij de Nederlandse estafetteploeg over de zilveren medaille op de 4x400 meter gemengd bij de WK atletiek in Tokio. Al was het minder dan de olympische gouden medaille van een jaar geleden in Parijs. "De media zien de estafetteploeg als legendarisch, maar dat kan niet ieder toernooi het geval zijn. We hebben nu heel knap zilver gewonnen", zei Femke Bol na afloop.
16 uur geleden