Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNGU stopt samenwerking met turncoaches Louter en Kiens

KNGU stopt samenwerking met turncoaches Louter en Kiens

BEEKBERGEN (ANP) - Gymnastiekbond KNGU heeft de samenwerking met de turncoaches Frank Louter en Patrick Kiens opgezegd. Beiden vormen geen onderdeel meer van het nationale topsportprogramma, meldde technisch directeur Mark Meijer van de KNGU dinsdag.

"Het besluit staat los van het lopende onderzoek en is in overleg met het bestuur genomen", lichtte Meijer toe. Hij verwees daarmee naar het onderzoek dat afgelopen zomer werd gestart na tal van bekentenissen over misstanden in de turnsport. Volgens de technisch directeur ontbrak het aan onderlinge communicatie met beide coaches, die ook te weinig respect toonden. "Er is geen basis voor een langere samenwerking." Louter leidt talenten op in Almelo. Kiens is onder meer de coach van topturnster Eythora Thorsdottir in Hoofddorp.

Kort na de start van het onderzoek, een reactie op de documentaire Athlete A op Netflix, volgden in Nederland tal van verklaringen over wangedrag door coaches. De betrokken coaches, die ook voor de bond actief waren, werd opgeroepen hun werkzaamheden tijdelijk neer te leggen. Kiens gaf daar als enige geen gehoor aan.

Stilgelegd

Het topsportprogramma van de vrouwen werd stilgelegd, terwijl bondscoach Gerben Wiersma en Vincent Wevers tijdelijk op non-actief werden gesteld. Zij mochten in september hun werkzaamheden hervatten, centraal in Nijmegen en onder onafhankelijk toezicht. Thorsdottir, in voorbereiding op de Spelen, liet zich daar zelden zien. Ondertussen loopt er ook een onderzoek van het Instituut Sportrechtspraak naar aanleiding van geestelijke en fysieke mishandeling van turnsters.

"Als eindverantwoordelijke wil ik constant in gesprek zijn over de onderlinge samenwerking", legde Meijer uit. "Dat is sinds de noodzaak tot cultuurverandering alleen maar belangrijker geworden. Het gaat om communicatie, om respect, maar ook om de mate waarin de aangepaste trainingssetting wordt geaccepteerd. Ik kom tot de conclusie dat het verschil van inzicht over de verdere invulling van het topsportprogramma onoverbrugbaar is."

Geen makkelijk besluit

Voor Meijer was het geen makkelijk besluit. "Ik heb niet alleen met de clubs te maken, maar ook met sporters. Met hen zoeken we naar oplossingen. Ik benadruk nogmaals dat deze maatregel los staat van het onderzoek naar de misstanden."

Kiens is in dienst van PAX, dat hem altijd gesteund heeft. Hij kan bij die club zijn werk blijven uitoefenen. Dat geldt in principe ook voor Louter bij TON Almelo. De nationale selectie traint vanaf januari op een nieuwe locatie in Heerenveen.

Meer uit Sport

Wielerploeg Picnic PostNL neemt per direct afscheid van Jakobsen

DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft per direct afscheid genomen van sprinter Fabio Jakobsen. Dat maakte de Nederlandse formatie bekend op X. De 29-jarige Nederlander reed sinds 2024 voor de ploeg.

3 uur geleden
Pogačar gaat in komende Vuelta voor wielertrilogie

LAMONE (ANP) - Tadej Pogačar staat op 22 augustus aan de start van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates bekendgemaakt op X. Indien de 27-jarige Sloveense wielrenner de Ronde van Spanje wint, dan heeft hij alle grote ronden op zijn naam geschreven.

6 uur geleden
Sporters voor Spelen naar voorbereidingskamp in Mission Viejo

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse sporters kunnen in aanloop naar de Olympische en Paralympische Spelen van Los Angeles in 2028 naar een zogeheten pre-camp in Mission Viejo, in de staat Californië. Dat meldt sportkoepel NOC*NSF in een persbericht.

7 uur geleden
Beachvolleybalsters Stam en Schoon pakken goud in Rio de Janeiro

RIO DE JANEIRO (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben in Rio de Janeiro voor het eerst sinds 2023 een Elite16-toernooi op hun naam geschreven. De nummers 6 van de wereldranglijst wonnen in de finale met 21-16 21-16 van titelverdedigsters Carolina Solberg en Rebecca Silva uit Brazilië.

9 uur geleden
Wiebes: wordt heel lastig om gele trui in Tour te verdedigen

GENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes vreest dat het maandag heel moeilijk wordt om haar gele trui in de Tour de France Femmes te verdedigen. "Het zal heel lastig worden, maar we gaan het proberen", zei de 27-jarige sprintster van SD Worx - Protime in Genève nadat ze de tweede etappe in de Tour de France Femmes wist te winnen.

22 uur geleden
Wiebes is als sprintster in Tour de France Femmes klasse apart

GENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes is in de sprint een klasse apart. De 27-jarige renster van SD Worx - Protime was zondag in het Zwitserse Genève opnieuw de snelste van alle deelneemsters aan de Tour de France. Wiebes rijdt maandag voor de tweede dag op rij in de gele trui in de Ronde van Frankrijk.

22 uur geleden
Wiebes sprint in Genève in gele trui naar tweede etappezege

GENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime was in de gele leiderstrui in de straten van Genève wederom de snelste in een massasprint. Wiebes behoudt de leiding in het klassement en voert ook het puntenklassement om de groene trui aan.

23 uur geleden