Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNGU stopt samenwerking met turncoaches Louter en Kiens

KNGU stopt samenwerking met turncoaches Louter en Kiens

BEEKBERGEN (ANP) - Gymnastiekbond KNGU heeft de samenwerking met de turncoaches Frank Louter en Patrick Kiens opgezegd. Beiden vormen geen onderdeel meer van het nationale topsportprogramma, meldde technisch directeur Mark Meijer van de KNGU dinsdag.

"Het besluit staat los van het lopende onderzoek en is in overleg met het bestuur genomen", lichtte Meijer toe. Hij verwees daarmee naar het onderzoek dat afgelopen zomer werd gestart na tal van bekentenissen over misstanden in de turnsport. Volgens de technisch directeur ontbrak het aan onderlinge communicatie met beide coaches, die ook te weinig respect toonden. "Er is geen basis voor een langere samenwerking." Louter leidt talenten op in Almelo. Kiens is onder meer de coach van topturnster Eythora Thorsdottir in Hoofddorp.

Kort na de start van het onderzoek, een reactie op de documentaire Athlete A op Netflix, volgden in Nederland tal van verklaringen over wangedrag door coaches. De betrokken coaches, die ook voor de bond actief waren, werd opgeroepen hun werkzaamheden tijdelijk neer te leggen. Kiens gaf daar als enige geen gehoor aan.

Stilgelegd

Het topsportprogramma van de vrouwen werd stilgelegd, terwijl bondscoach Gerben Wiersma en Vincent Wevers tijdelijk op non-actief werden gesteld. Zij mochten in september hun werkzaamheden hervatten, centraal in Nijmegen en onder onafhankelijk toezicht. Thorsdottir, in voorbereiding op de Spelen, liet zich daar zelden zien. Ondertussen loopt er ook een onderzoek van het Instituut Sportrechtspraak naar aanleiding van geestelijke en fysieke mishandeling van turnsters.

"Als eindverantwoordelijke wil ik constant in gesprek zijn over de onderlinge samenwerking", legde Meijer uit. "Dat is sinds de noodzaak tot cultuurverandering alleen maar belangrijker geworden. Het gaat om communicatie, om respect, maar ook om de mate waarin de aangepaste trainingssetting wordt geaccepteerd. Ik kom tot de conclusie dat het verschil van inzicht over de verdere invulling van het topsportprogramma onoverbrugbaar is."

Geen makkelijk besluit

Voor Meijer was het geen makkelijk besluit. "Ik heb niet alleen met de clubs te maken, maar ook met sporters. Met hen zoeken we naar oplossingen. Ik benadruk nogmaals dat deze maatregel los staat van het onderzoek naar de misstanden."

Kiens is in dienst van PAX, dat hem altijd gesteund heeft. Hij kan bij die club zijn werk blijven uitoefenen. Dat geldt in principe ook voor Louter bij TON Almelo. De nationale selectie traint vanaf januari op een nieuwe locatie in Heerenveen.

Meer uit Sport

Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

1 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

2 uur geleden
Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

3 uur geleden
Schilder voert ploeg van 23 atleten aan voor WK indooratletiek

ARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.

3 uur geleden
Zitskiërs Kampschreur en De Langen op medaillekoers in combinatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.

6 uur geleden
Honkballers definitief uitgeschakeld in World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.

19 uur geleden
TT van Assen uitgeroepen tot beste grand prix van 2025

ASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.

1 dag geleden