KNGU stopt samenwerking met turncoaches Louter en Kiens
BEEKBERGEN (ANP) - Gymnastiekbond KNGU heeft de samenwerking met de turncoaches Frank Louter en Patrick Kiens opgezegd. Beiden vormen geen onderdeel meer van het nationale topsportprogramma, meldde technisch directeur Mark Meijer van de KNGU dinsdag.
"Het besluit staat los van het lopende onderzoek en is in overleg met het bestuur genomen", lichtte Meijer toe. Hij verwees daarmee naar het onderzoek dat afgelopen zomer werd gestart na tal van bekentenissen over misstanden in de turnsport. Volgens de technisch directeur ontbrak het aan onderlinge communicatie met beide coaches, die ook te weinig respect toonden. "Er is geen basis voor een langere samenwerking." Louter leidt talenten op in Almelo. Kiens is onder meer de coach van topturnster Eythora Thorsdottir in Hoofddorp.
Kort na de start van het onderzoek, een reactie op de documentaire Athlete A op Netflix, volgden in Nederland tal van verklaringen over wangedrag door coaches. De betrokken coaches, die ook voor de bond actief waren, werd opgeroepen hun werkzaamheden tijdelijk neer te leggen. Kiens gaf daar als enige geen gehoor aan.
Stilgelegd
Het topsportprogramma van de vrouwen werd stilgelegd, terwijl bondscoach Gerben Wiersma en Vincent Wevers tijdelijk op non-actief werden gesteld. Zij mochten in september hun werkzaamheden hervatten, centraal in Nijmegen en onder onafhankelijk toezicht. Thorsdottir, in voorbereiding op de Spelen, liet zich daar zelden zien. Ondertussen loopt er ook een onderzoek van het Instituut Sportrechtspraak naar aanleiding van geestelijke en fysieke mishandeling van turnsters.
"Als eindverantwoordelijke wil ik constant in gesprek zijn over de onderlinge samenwerking", legde Meijer uit. "Dat is sinds de noodzaak tot cultuurverandering alleen maar belangrijker geworden. Het gaat om communicatie, om respect, maar ook om de mate waarin de aangepaste trainingssetting wordt geaccepteerd. Ik kom tot de conclusie dat het verschil van inzicht over de verdere invulling van het topsportprogramma onoverbrugbaar is."
Geen makkelijk besluit
Voor Meijer was het geen makkelijk besluit. "Ik heb niet alleen met de clubs te maken, maar ook met sporters. Met hen zoeken we naar oplossingen. Ik benadruk nogmaals dat deze maatregel los staat van het onderzoek naar de misstanden."
Kiens is in dienst van PAX, dat hem altijd gesteund heeft. Hij kan bij die club zijn werk blijven uitoefenen. Dat geldt in principe ook voor Louter bij TON Almelo. De nationale selectie traint vanaf januari op een nieuwe locatie in Heerenveen.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
3 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
7 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
8 uur geleden